Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor ,Gelişen teknoloji çağıyla hayatımıza giren akıllı Android telefonların en büyük sorunlarından biri Hızlı şarj oluyor. Android şarj biz şarj ben Android şarj şarj simgesine yükledim sorulardan biri olduğunu görünce şarj etmek bizim telefonu şarj etmek, ancak şarj olmaz. Bu sorunun çözümleri aşağıdaki gibidir.

Neden telefon şarj olmuyor? Sorun genellikle aşağıdaki gibidir. Şarj ederken telefon şarj olmuyor veya şarj olmuyor, ancak pil göstergesi dolmuyor veya telefon şarj gibi temel sorunları şarj etmiyor çok yaygın. Bu tür sorunlarla karşılaştığımızda deneyeceğimiz yöntemler aşağıdaki gibidir. Telefonu şarj etmek için kullandığınız şarj kablosuyla ilgili bir sorun olabilir. Telefonun şarj olmadığını düşünerek telefonun pilini hemen değiştirmeyin. Belki sorun şarj cihazının USB kablosudur. Telefonu şarj etmek için kullandığınız adaptör çıkarılabilir bir adaptör ise, telefonunuz şarj olmayabilir.

My Phone Is Charging But Not Charging

Telefonunuzu şarj ederken yoğun bir grafik oyun oynuyorsanız, telefonunuzun şarj yüzdesi doldurmaz. Bunu test etmek için önce telefonunuzu kapatın ve telefonu şarj cihazına bağlı bırakın. Telefonu kapatmadan bunu yapmak istiyorsanız, telefonunuzdaki oyunu kapatın ve telefonu uçak moduna geçirin. Telefonunuzun şarj soketi toz, kir veya şeker ile sıkışmış olabilir. Küçük bir kürdan yardımı ile bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bazen yeni bir yazılım güncellemesi bazen bu tür sorunlarla ortaya çıkar. Genellikle şarj kullanım süresi düşük olacak. Bu gibi durumlarda, sabit sıfırlama atılır. Devam ederse, yazılım yüklemesi sıfırdan yapılır.

İlginizi Çekebilir: Telefonum Çok Yavaş Nasıl Hızlanır

Telefonum Şarj Olmuyor Sorunu

Pilin genel nedenleri şarj olmaz: telefonu yan sanayi şarj cihazlarıyla şarj etme. İki önemli nokta burada. Biri şarj cihazı, şarj cihazı orijinal değil. İkincisi, şarj kablosunun orijinal olmamasıdır. Buradaki en büyük tehlike şarj adaptörü. USB kablolarındaki cihaz kadar tehlikeli olmayabilir. Ancak pil ömrünü kısaltır. Pil ömrü tükendi veya artık mevcut değilse, telefon tamamen boşaldığında cihaz açılmayacaktır. Şarj cihazı taktığınızda şarj olmaz. Bir telefonda şarj çok düşükse, şarj cihazını %5’ten az şarj etmeyin. Aksi halde açılmayabilir. Şarj entegrasyonu ile ilgili bir sorun olabilir. Bu olasılık biraz daha düşük olabilir. Yani bir şans var.

Iphone 6 Şarj Oluyor Gözüküyor Ama Olmuyor

Şarj cihazı arızalı olabilir. Veya gücü şarj etmek yeterli olmayabilir. Bu genellikle şarj cihazının arızalanması veya bir alt endüstri cihazı kullanılması durumunda geçerlidir. Başka bir cihaz ve bilgisayar USB bağlantı noktalarında deneyin. Şarj etmeyen sorunlar için yorumla iletişime geçebilirsiniz.yeni bir yazılım güncellemesi bazen bu tür sorunlarla ortaya çıkar. Genellikle şarj kullanım süresi düşük olacak. Bu gibi durumlarda, sabit sıfırlama atılır. Devam ederse, yazılım yüklemesi sıfırdan yapılır.

Telefonum Şarj Oluyor Gözüküyor Ama Olmuyor (Android ve iPhone) Çözümü

Telefonlarımızı kullanmak için, cihazın pilinde saklanmalıdır, bu nedenle bir telefonun en büyük sorunlarından biri, telefonun şarj edilmemesi veya şarj olarak gösterilmemesidir. Telefon modellerinden bazıları hatalı olabilir veya batarya çok hassas olabilir (iPhone, Samsung Galaxy, Samsung Note, General Mobile, LG) bir çözüm gibi telefon modellerinin yanı sıra geri dönüş olmayabiliyorsa kalıcı ve ciddi bir hasar. bu sorunun çözüm yöntemlerini paylaşacağız.

Telefonunuzun şarj kablosunun çalıştığından emin olmak için, başka bir cihazda çalışan cihazınızla uyumlu orijinal bir kabloyla tekrar deneyin. Kabloyla ilgili bir sorun yoksa, şarj girişinizi kontrol etmelisiniz. Cihazınız için yazılımın en son sürümüne güncelleyin çünkü bazen şarj olmama sorunu, şarj cihazı, pil veya kabloyla ilgili değilse bir yazılım sorununa bağlı olmayabilir. Güç kaynağınızın (fiş vb.) bozuk olmadığını kontrol edin ve arızalı olmadığından emin olun. Başka bir elektrik tedarikçisine takarak söyleyebilirsiniz. Virüsü temizlemek için Nasıl Android Telefonu virüsü nasıl temizlenir? Makalemize giderek virüs temizleme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu biçim, donanımınız değil, bir yazılım sorunu nedeniyle bir sorun olabilir, bu yüzden biçimlendirmeyi deneyin. Nasıl Android telefon formatı atmak için? Biçim dönüşümünü en kolay yöntemlerle yapabilirsiniz.

Bu sorun ile karşılaşıyorsanız mutlaka iki nedeni vardır. Birincisi cihazınızın bataryası,ikincisi ise yazılımsal bir problem. Sorununuzun hangisinden kaynaklı olduğunu öğrenmeniz için adımları izleyin. Bataryanın olduğu kısmı ve üstünü kirlerden tamamen temizleyin. Bu işlemi yaparken batarya’ya zarar vermemelisiniz. Bu yüzden ince hafif ve yumuşak aletler kullanın. Cihazınız ile uyumlu olan başka bir bataryayı cihaza takın ve şarj edin.Eğer ki hala şarj olmuyorsa yazılımsal bir problem olma ihtimali çok yüksektir. Cihazınızın bütün yazılım güncellemelerini atın. İşletim sistemi güncellemelerini kontrol edin ve son sürüme geçin. Eğer ki batarya ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bataryayı orijinal ve sağlamı ile değiştirin yada teknik servise götürün.