Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım, cep telefonumuzu tuvalete bırakma ihtimaline kaçımız ürpermedi? temizlik problemlerine İlave olarak, bütün rehberin, fotoğrafların, videoların ve hem de kimi durumlarda dünya ile iletişimin bozulduğunu düşünmek korkunç. fakat bu her şeyin sonu değil. Telefonunuz bir şekilde ıslanırsa, bu adımları izleyerek hayatınızı kurtarabilirsiniz.

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım Sorusunun Yanıtı

Uzmanlar, suyun düşmanın bir numaralı düşmanı olduğunu söylüyor. Birçoğunuz telefonunuz ıslanırsa o an kurugünlerdeolduğu kadar kusursuz olmayacak söylüyorlar. Fakat artık ıslak telefonunuzun ömrünü uzatmak, henüz Çok kar yapmak.Bir gerçekle yüzleşelim. şayet su dolu bir küvetin içine telefonunuzu bırakın, eskisi gibi çalışması için çok düşüktür.

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım
Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Çalışıyor olsa dahi, içindeki rutubet ömrünü kısaltır.Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım günlük Yaşamınızda telefonunuzu düşürme rizikosu yüksek olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu koruyucu bir plastik torbaya veya Liquipel ismi verilen bir kremle Devinim ettirerek telefonunuzun yüzeyini su geçirmez hale getiren önlemler alabilirsiniz.Ancak bu önlemleri almadıysanız, ıslak bir telefonu hayata geçirmek için kimi pratik önlemler.


Telefonunuzu Çalışması İçin Birkaç Tüyo

1. Telefonu sudan çıkarın!

Evet içgüdüleriniz size ne söylüyorsa onu yapın. Telefonunuzu sudan çıkarın ve elinizde ne varsa, kağıt havlu, masa örtüsü, banyo havlusu ya da tişörtünüz.

2. Telefonunuzu açmayın.

Hemen ardından gelen içgüdünüze karşı koyun ve telefonunuzu açmayın. Eğer telefonunuz suyla temas ettiğinde kapandıysa yapacağınız en kötü şey onu yeniden açmak olacaktır. Telefonu açma denemesi kısa devreye sebep olabilir ve telefonunuzun sonsuza kadar bozulmasına sebep olabilir.

Açmak yerine telefonu olduğu gibi bırakın. Eğer sudan çıktıktan sonra telefonunuz hala açıksa, kapatın.

3. Pili ve sim kartı çıkarın

Kısa devreyi önlemek için hemen koruyucu kapağı ve pili çıkarın.

Pil çıktıktan sonra telefonun içini bir peçete ile kurulayın ama dikkatli olun.

Bazı telefonlardan pili çıkarmak mümkün değil, Nokia ve iPhone’un bazı modelleri böyle. Bu telefonlarda sadece telefonu kapatmak yeterli.

Sim kartı çıkarıp kurulamak da tavsiye edilenler arasında.

4. Kurulayabildiğiniz kadar çok kurulayın

Çok sert olmadan, telefonun içinden suyu çıkarmaya çalışın. Telefonu biraz sallayabilir, yavaşça üfleyebilir ya da elektrik süpürgesi ile damlaları nazikçe çekebilirsiniz.

5. Ekran Değişimi

Son olarak , telefonda hiç bir tepki yok ise ekran değişimi gereklidir.

 

Ayrıca Bkz. “Cep Telefonu Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.”


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; telefonum suya düştü çalışmıyor, telefonum suya düştü ne yapmam gerekiyor, telefonum, suya düştü dokunmatik çalışmıyor, telefonum suya düştü tamir olurmu, telefonum suya düştü şarja taktım, telefonum suya düştü ekranda lekeler var, telefonum suya düştü ne yapmalıyım, telefonum suya düştü açılmıyor, iphone telefonum suya düştü açılmıyor, telefonum suya düştü kapandı açılmıyor, a5 telefonum suya düştü, telefonum suya düştü batarya çıkmıyor, telefonum suya düştü ekran beyaz, telefonum suya düştü dokunmatiği bozuldu, telefonum suya dustu dokunmatigi calismiyor, telefonum suya dustu ama calisiyor, telefonum suya dustu geri tusu calismiyori casper telefonum suya düştü, cep telefonum suya düştü açılmıyor, cep telefonum suya düştü, cep telefonum suya düştü pirinç, telefonum suya düştü çekmiyor


Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım
5 (100%) 1 oy mevcut

1 Yorum

  • Teknisyen

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir