Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım, cep telefonumuzu tuvalete bırakma ihtimaline kaçımız ürpermedi? temizlik problemlerine İlave olarak, bütün rehberin, fotoğrafların, videoların ve hem de kimi durumlarda dünya ile iletişimin bozulduğunu düşünmek korkunç. fakat bu her şeyin sonu değil. Telefonunuz bir şekilde ıslanırsa, bu adımları izleyerek hayatınızı kurtarabilirsiniz.

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım Sorusunun Yanıtı

Uzmanlar, suyun düşmanın bir numaralı düşmanı olduğunu söylüyor. Birçoğunuz telefonunuz ıslanırsa o an kurugünlerdeolduğu kadar kusursuz olmayacak söylüyorlar. Fakat artık ıslak telefonunuzun ömrünü uzatmak, henüz Çok kar yapmak.Bir gerçekle yüzleşelim. şayet su dolu bir küvetin içine telefonunuzu bırakın, eskisi gibi çalışması için çok düşüktür.

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım
Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Çalışıyor olsa dahi, içindeki rutubet ömrünü kısaltır.Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım günlük Yaşamınızda telefonunuzu düşürme rizikosu yüksek olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu koruyucu bir plastik torbaya veya Liquipel ismi verilen bir kremle Devinim ettirerek telefonunuzun yüzeyini su geçirmez hale getiren önlemler alabilirsiniz.Ancak bu önlemleri almadıysanız, ıslak bir telefonu hayata geçirmek için kimi pratik önlemler.

Islanan telefonu teknik servise götürün

En büyük hatalardan biri, telefonu kuruması için bir fırın gibi yüksek ısı kaynaklarına koymaktır. Özellikle mikrodalga fırınlar telefonu patlayabilir. Telefonu bir kağıt havluyla kuruttuktan sonra, mümkün olan en kısa sürede bir teknik servise götürülmelidir. Burada, telefon dinlenebilir ve 2 güne kadar temizlenebilir.

İlginizi Çekebilir: Ekranı Kırık Telefondan Bilgileri Nasıl Alabilirim

Telefonunuzu Çalışması İçin Birkaç Tüyo

1. Telefonu sudan çıkarın!

Evet içgüdüleriniz size ne söylüyorsa onu yapın. Telefonunuzu sudan çıkarın ve elinizde ne varsa, kağıt havlu, masa örtüsü, banyo havlusu ya da tişörtünüz.

2. Telefonunuzu açmayın.

Hemen ardından gelen içgüdünüze karşı koyun ve telefonunuzu açmayın. Eğer telefonunuz suyla temas ettiğinde kapandıysa yapacağınız en kötü şey onu yeniden açmak olacaktır. Telefonu açma denemesi kısa devreye sebep olabilir ve telefonunuzun sonsuza kadar bozulmasına sebep olabilir.

Açmak yerine telefonu olduğu gibi bırakın. Eğer sudan çıktıktan sonra telefonunuz hala açıksa, kapatın.

3. Pili ve sim kartı çıkarın

Kısa devreyi önlemek için hemen koruyucu kapağı ve pili çıkarın.

Pil çıktıktan sonra telefonun içini bir peçete ile kurulayın ama dikkatli olun.

Bazı telefonlardan pili çıkarmak mümkün değil, Nokia ve iPhone’un bazı modelleri böyle. Bu telefonlarda sadece telefonu kapatmak yeterli.

Sim kartı çıkarıp kurulamak da tavsiye edilenler arasında.

4. Kurulayabildiğiniz kadar çok kurulayın

Çok sert olmadan, telefonun içinden suyu çıkarmaya çalışın. Telefonu biraz sallayabilir, yavaşça üfleyebilir ya da elektrik süpürgesi ile damlaları nazikçe çekebilirsiniz.

5. Ekran Değişimi

Son olarak , telefonda hiç bir tepki yok ise ekran değişimi gereklidir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; telefonum suya düştü çalışmıyor, telefonum suya düştü ne yapmam gerekiyor, telefonum, suya düştü dokunmatik çalışmıyor, telefonum suya düştü tamir olurmu, telefonum suya düştü şarja taktım, telefonum suya düştü ekranda lekeler var, telefonum suya düştü ne yapmalıyım, telefonum suya düştü açılmıyor, iphone telefonum suya düştü açılmıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.