Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım

Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım

Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım

Kişilerin en sık yaşadığı problemlerden birisi de telefon eğilmesi bükülmesi veya yamulması durumudur. Akıllı telefonlar ince ve hassas ürünler olduğu için çizilmeye ve böyle durumlarla karşılamaya mahkum hale gelebilmektedir.

Böyle bir durum başınıza geldiyse ne yapmamız gerekir? Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım Bu durum kullanıcı Hatasından dolayı olduğu için garanti kapsamına girmemektedir.

Telefon yamulması telefonu kılıfsız kullanmak veya telefonu arka cepte kullanarak üzerine oturmak gibi durumlarda ortaya çıkar. Bazen de telefonun yere düşmesi bile buna sebep olabilen bir durumdur.

Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım Telefon yamulması görülen en sık telefon cihazı iPhone dur. Özellikle kasa kısmı  ince olan modellerine görülmektedir. Camdan baskı görerek kasa kısmı kasılır ve şeklinde bozulma meydana gelir.

Telefonda yamulma olduğunu anlamanın bazı yolları vardır :

Arka kısmı bilindiği üzere düz bir şekildedir. Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım  Arka kasada bir eğim varsa yamulmaya işaret olduğunun göstergesidir. Yada ekrana dokunduğunuzda bir esneme ve  ekrana bastırınca göçme oluyorsa bunlar telefonunuzda bir yamulma oluşmuş demektir.

Bilimsel olarak yamulmanın sebepleri vardır:

  • Telefonun yan kısmında bulunan ses tuşlarının olduğu kısımdan bir baskı aldığı zaman yamulma olabilir.
  • Apple ürünlerinde telefon modelleri genellikle baskıyı merkezden yada yan kısımdan alıyor. Bu yüzden de cep de kullanıldığı zamanda bu kısımdan darbe alarak telefonun zarar görmesine neden oluyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone ve iPad Virüs Temizleme

Yamuk Olan Telefonu Nasıl Düzeltirim
Yamuk Olan Telefonu Nasıl Düzeltirim

Öncelikli olarak telefonunuzun başına böyle bir durum geldiyse sorunu kendi çözümlerinizle halletmeye çalışmayın. Sonucu daha kötü olabilir. Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım Ürünü apple bayi servisine götürerek sorununuzu kolaylıkla çözebilirsiniz. Aslına bakılırsa kullanıcıyı etkileyen bir durum değil.

Normal kullanımına devam eder. Yazılım’sal olmasa da fiziksel temas da bir rahatsızlık verebilir. Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım Yamulduğu için haliyle bulunduğu bölgede de eğimli duracaktır. Bu tür durumları göz ardı ederek kullanabilirsiniz.

Firmamıza bununla ilgili bir çok soru gelmektedir. Yamulan telefonumu kendim düzeltebilir miyim?

Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım

Öncelikle ekran sökülür. Kasa kısmı da elle dikkatli bir şekilde düzeltme sağlanarak eski haline getiriliyor. Sonrasında özenle eski haline getirilir. Bu sorunun tekrar olmaması adına telefon kılıfı kullanmak da fayda vardır. Aslında iphone da çıkan bu sorun diğer rakip firmalar olanak sağlamıştır. “yamulmayan telefon” olarak satış reklamları da görülmüştür.

Çok büyük bir sorun olmadığı için, bazı kullanıcılar bu şekilde de kullanabiliyorlar. Ama sürekli düzeltme işlemi de telefonun deforme olmasına neden olabilir.

Siz de telefonunuz da böyle sorunlarla karşılaşıyorsanız firmamızı arayarak veya yetkili servisimize getirerek destek alıp kısa sürede sorununuzu çözebiliriz. Unutmamalısınız ki bu sorunu elbette kendiniz de çözebilirsiniz.

Ama riskli bir durum olduğunu unutmamak gerekir. Sorun olarak , ekran kırılabilir. Bu durum size daha maliyetli bir hale sokabilir. Veya sökme işlemi yaparken bazı entegrelere de zarar verebilirsiniz. Bu yüzden işinde uzman firmamıza ürününüzü getirerek daha sağlıklı bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım