Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Yapabilirim

Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Yapabilirim

Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Yapabilirim

Dokunmatik ekranlar mutlaka hayatımıza büyük kolaylık getirdi, fakat tüketimimiz, dokunmatik ekran veya tüketim çalışma durduğunda, tüm bu kullanım kolaylığı pencere ve hayal kırıklığı doğar çok çabuk atılır.

En büyük sorun, bazı cihazlarda dokunmatik ekranın telefonunuzla veya tabletinizle etkileşimde bulunmanın tek yolu olmasıdır. Peki bozulursa sanki içinizden Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Yapabilirim diye dediğinizi duyar gibiyim.

Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Yapabilirim

Akıllı telefonlarda dokunma alanının bozulmasının sebepleri, aralıklı çalışma veya kimi zaman arızalar aşağıda açıklanmaktadır.

 • Probleminin kaynağı telefon, cam koruyucu yada jelatin üzerinde durum olabilir. Bu koruyucuları çıkarın. Daha sonrasında hafif nemli bir bezle silin.
 • Bazı uygulamalar (telefonu yoğun şekilde tüketen oyunlar gibi) dokunmatik yüzeyin aralıklı olarak etkilenmesine neden olabilir. Bu uygulamaları silin.
 • Telefon hafızasının belleği tükeniyor olabilir. Hafızayı kontrol et. Dosyalarınızı yedekleyin ve silin. Genel olarak, resimler ve videolar belleği doldurur.
 • Telefon güncellemeleri, sizin tarafınızdan meydana getirilen bazı hatalar dokunmak yazılımı etkileyebilir. Telefonu yapınak ayarlarına geri yükleyin.
 • Dokunmatik Yüzey çalışmazsa, telefonu kapatın ve tekrar açın.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmiş olduğunuzde dokunmatik çalışmaya devam etmezse, sorun ekrandan kaynaklanabilir. iPhone cihazları söz konusu olduğunda, anakart üzerinde entegre dokunmatik arızalı olabilir.

Dokunmatik Çalışmıyor İse Sebebi Ekran Bozulmuş Olabilir

Ön cam ile ekran arasındaki dokunmatik alan, telefon vurulduktan sonrasında hasar görebilir. Böyle bir durumla karşılaşılırsa, tek çözüm ekranı değiştirmektir.

Ekran profesyonel bir teknisyen tarafınca değiştirilmelidir. Cep Hastanesi ekranı tutanak raporuna haiz olan 3 ay garanti ve teknik servis ile Türkiye’de ekran değişikliği icra eden teknik servis.

 • Orijinal ekran kullanılır.
 • Bilgileriniz silinmez.
 • Dokunuş sorunsuz çalışmaya devam eder.
 • Aletiniz 3 ay Cep Hastanesi ekran garanti kartı ile size teslim edilir.

İlginizi Çekebilir: Huawei Mate 10 Lite Parmak İzi Çalışmıyor

Eğer Cep Telefonu Suya Düşerse

Cep telefonu suya düşmüş olduğunde, hemen sudan çıkararak telefonu kapatın, pili vücuttan çıkarın ve bir kağıt havluyla kurutun. Saç kurutma makinesi şeklinde aletlerle asla kurumaya çalışmayın. Çünkü bu aletler mekanik parçalara zarar verir. Kuruduktan sonra, sökülebilir parçaları çıkarın ve kulak pamuğu ile dikkatlice temizleyin. Temizledikten sonra, telefonumuzu ufak bir torbaya koyun ve pirinçle dolu bir kaba koyun. 24-48 saat sonrasında telefonu çıkarın ve şarj cihazına koyun. Bu adımları izlerseniz, telefonunuz muhtemelen çalışır.

Cep Telefonunuzun Batarya Arızalanırsa

Dokunmatik mobil pilin ömrü, nasıl şarj edildiğine bağlı olarak yaklaşık 1 senedir. Bu, telefonunuzdaki pil şişmişse yada sıvı akmışsa tehlikeli bir durumdur. Bunlar çoğu zaman alt sanayi pillerinde görülür. Bu durumlarda, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey o pili değişiklik yapmak. Altın 1-2 güne düşerse cep telefonu pili değiştirilmelidir.

Telefonumun Dokunmatiği Bozulursa Ne Yapmalıyım

Profesyonel ekipman ve yurtdışından özel getirdiğimiz presleme makina ile kırık olan ön camı kolayca söküyoruz. Sonrasında ; Sağlam olan ekran özel solüsyonlarla temizlenir.Stoklarımızda bulunan orjinal ” GORİLLA GLASS ” Ön camın üzerine ekran ve camın birleşmesini sağlamak için kullanılan ısı yalıtımlı OCA maddesini uygulanır.

Cihazınız LCD ekran ile gelmektedir. Bu avantajından dolayı cihazınızda yapılacak olan ekran değişiminde oldukça uygun bir maliyete işlemleriniz tamamlanabilmektedir. Bildiğiniz üzere diğer bütün modellerinde hep OLED ekranlar karşımıza çıkıyordu. OLED ekranlar kullanıcılarına daha geniş görüş açısı sunduğundan dolayı hem üretim maliyetleri hem de ekran değişim maliyeti oldukça yüksek olmaktaydı.
Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Yapabilirim, dokunmatiği bozulan telefon nasıl düzelir, dokunmatiği çalışmayan telefon nasıl açılır, telefon dokunmatik sorunu çözümü, dokunmatik bozulursa ne yapılır, dokunmatiğin alt kısmı çalışmıyor, dokunmatiği çalışmayan telefon veri kurtarma, telefonum ıslandı dokunmatiği çalışmıyor, suya düşen telefonun dokunmatiği çalışmıyor