Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonumun Donma Sorunlarını Nasıl Çözebilirim

Telefonumun Donma Sorunlarını Nasıl Çözebilirim

Telefonumun Donma Sorunlarını Nasıl Çözebilirim

Telefonumun Donma Sorunlarını Nasıl Çözebilirim, akıllı telefonlarda sık bir şekilde karşımıza çıkan problemlerden biride cihazın donma sorunlarıdır. Marka veya model fark etmeden ortaya çıkan bu sorun, cihazın kullanımını biraz daha sorunlu bir hale getirebilir. Bazen telefonu kapatıp açmak, iyi bir çözüm verebilse de maalesef kalıcı şekilde durumun çözülmesine yetmeyecektir. Eğer bu soruna karşı kalıcı bir çözüm arıyorsanız, mutlaka aşağıdaki çözüm yollarını denemeye başlamalısınız.

Telefonum Hangi Durumlarda Yavaşlar

Telefonum hangi durumlarda yavaşlar, ısınır gibi konuları ele alarak bu makaleyi yazmaktayız. Eğer sizinde böyle konularda yardıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki belirtilen yorumlar kısmına yorumunuzu bırakabilirsiniz veya en hızlı çözüm için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Hafıza Dolarsa Cihaz Yavaşlar

Evet yanlış duymadınız her telefonun kendine göre bir depolama alanı var. Bu depolama alanı dolunca bildirim gelebilir. Eğer en kısa sürede çözüm bulamazsanız telefonunuz donabilir, telefonunuz kasma yapabilir veya ısınabilir gibi durumlar doğurabilir. Bu konuda videolar, fotoğraflar, oyunlar, belgeler, müzikler vs. aşırı şekilde cihaza doldurulduğunda bir süre sonra cihaz eski performansını özletmeye başlayacaktır. Özellikle hafızanın %80’inden fazlasını kullanıyorsanız, cihaz kullanımı için oldukça sıkıntılı bir süreç başlayabilir. Cihazı hafifletmek adına SD kart kullanabilir veya şuan elinizde hafıza kartı yoksa temizleyici uygulamalardan birini indirerek cihazda biraz yer açmaya çalışabilirsiniz.

Arka Planda Çalışmakta Olan Uygulamalar

Arka planda çalışan uygulamalar (3. taraf uygulamaları) da kasma, ısınma, donma gibi sorunlara neden olabilir. Bu konuda telefonu yoğun bir şekilde kullanıyorsanız arka planda pek çok çalışan program birikebilir. Siz durumu fark etmesenizde, bu uygulamalar arka planda çalışarak telefonun hızının düşmesine neden olacaktır. Durumu çözebilmenin tek bir yolu vardır. Bunun için telefonun ayarlar menüsüne giriş yaparak buradan uygulamalar alanına girmelisiniz. Etkin olan uygulamaları sıraladığınızda, arka planda hangi uygulamaların halen çalıştığını çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bunların üstüne tıklayarak ‘’durmaya zorla’’ seçeneğine basarsanız hız açısından biraz daha rahatlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone iTunes 21 Hatası

Gereksiz Kalıntılar

Bazı uygulamaları artık kullanmak istemediğinizde, bunları sistemden çok rahat bir şekilde silebilirsiniz. Yalnız bu adımdan sonra yapmanız gereken bir işlem daha vardır. Uygulamalardan arta kalan gereksiz dosyaları da silmeniz gerekir. Aksi halde bunlar birikerek donma ve yavaşlama gibi sorunların görülmesine neden olabilir. Bunları silebilmek için temizleyici programlardan birini deneyebilirsiniz. Küçük boyutlu olan bu programlar, cihazınızda ki uygulamalardan kalmış gereksiz dosyaları ve diğer gereksiz verileri temizleyecektir.

Son Çözüm Format Atmak

Bütün adımları denediğiniz halde can sıkan yavaşlık durumu devam ediyorsa, o zaman geriye bir çözümünüz kalmış demektir. Bu adımdan sonra verileri kurtarma şansınız olmayacağı için mutlaka bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Ancak bu şekilde sorunun çözümüne kesin olarak şahit olabilirsiniz.

Telefonumun Donma Sorunlarını Nasıl Çözebilirim, bu gibi durumlarda en ufak arıza bile telefonunuzu en kötü hale yani çalışmaz bir hale getirebilir ama Cep Hastanesi bu durumlara en kısa sürede çözüm bulmaktadır. Cep Hastanesi müşteri hizmetleriyle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefonum donuyor ne yapmalıyım , Telefon Ekran donması nasıl Çözülür , Telefon Donması nasıl giderilir , Telefon neden donar Xiaomi Telefonda donma sorunu neden olur , Huawei Donma sorunu , Kasma sorunu çözümü programı , Telefonda Google donuyor.