Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Telefonumun Ekranı Dönmüyor; Cep telefonunun kolay kullanılmasını sağlamak amacıyla kullanışlı işlevlerden biri otomatik döndürme özelliğidir. Bazı durumlarda, iPhone ekranı otomatik olarak açılmayabilir. Bu sorunun farklı nedenleri olabilir. Bu yazıda, 4 farklı yöntem kullanarak iPhone’u otomatik olarak iade etme sorununu çözmenize yardımcı olacağız.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor; Dik kavrama portre modu denir. Makalemizde bu şekilde kullanacağız. Genellikle yatay kavrama için kullanıldığı için manzara modu olarak adlandırırız.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor Nasıl Çözerim

Telefonlardaki ekran kadrosu özelliği en etkili ve kullanışlı özelliklerden birisidir. Telefonlarda ve bu şekilde ekran döndürme özelliğiyle oyunlardan uygulamalara kadar her şeyin tadını çıkarmak mümkün olduğundan, telefonların tüm özelliklerinden tam olarak yararlanmak için. Ancak, ekran dönmediğinde, kullanıcılar için son derece zahmetli bir süreç meydana gelir. Bu sebeple, sorun en kısa zamanda çözülmeli ve bu işlevsel özellik ekranda kullanılmalıdır. Şimdi, ekran akıllı telefonlarda dönerse yapılacak şeyler nelerdir? Şunlara bakalım.

  1. Çözüm konusunda öncelikle yapmanız gerekli olan ekran döndürme özelliğinin aktif olup olmadığına bakmaktır.
  2. Bunun ardından açılan uygulama tarafından ekran döndürme fonksiyonu destekleniyor mu? öğrenilmesi gerekir.
  3. Telefonda zoom modu açık mı değil mi kontrol yapılmalıdır.
  4. Akıllı telefonda ekran döndürme özelliğini açmak için yapılması gerekli olan “Ayarlar” bölümüne girmek ve burdan da “Ekran” sekmesine geçiş yapmaktır. Bunun ardından ise “Ekranı Otomatik Döndür” seçeneğine tıklanması ve açılan sayfada özelliğin işaretlenmesi yeterlidir.
  5. Ayrıca telefonların ana ekranlarında ya da herhangi bir ekrandayken üst kısımdan kaydırma yöntemiyle hızlı menü açılır. Bu menü içinde ekran dördüme özelliğini aktif ya da pasif hale getirmek için kısayol tuşu bulunur. Buradan da özellik açılıp kapatılabilir.
  6. Diğer yandan telefonunuzun yedeğini aldıktan sonra sıfırlama işlemi de yapabilirsiniz.
  7. Tüm bunlara rağmen hala çözüm gelmediyse donanım kaynaklı bir sorundan bahsetmek mümkün olur. Böyle bir sorun karşısında ise yapılması gerekli olan telefonu en yakın servise götürmek ve burda profesyonel uzmanlar ile sorunu incelemek yerinde bir karar olacaktır.

Ekran Dönme Özelliğinin Kilitlenip Kilitlenmediğini Kontrol Edin

iPhone kullanıcılarının yapmış olduğu en yaygın hatalardan biri, cihazlarının ekran döndürme durumunu kontrol etmemesi. iPhone’un ekran döndürme özelliği kilitliyse, yanlara dönmez. Ekran döndürme özelliği yanlışlıkla kilitlenebilir. Çocuğunuz onunla oynayabilir veya parmağınızı vurabilir. Bu sebeple, iPhone ekranınız dönmezse, ekran döndürme durumunu kontrol ederek başlayın.

Bunu yapmak için, cihazınızda kontrol merkezini yukarı kaydırın ve ekran döndürme kilidi düğmesinin etkin olup olmadığını kontrol edin. Varsayılan olarak, en sağdaki düğme. Etkinleştirilmişse, kapamak için tekrar dokunun. Şimdi, kontrol Merkezi’nden çıkın ve iPhone’u düzeltmek için telefonunuzu döndürmeye çalışın, böylelikle sorun olmaz.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Telefonumun Ekranı Dönmüyor İse Uygulama Desteklemiyor Olabilir

Telefonunuzda bir uygulama açtınız ve ekranın yatay konuma geçmesini istiyorsunuz, ancak ekran dönmüyor. Bu durumda, önce kullanmış olduğunuz uygulamanın ekran döndürme özelliğini destekleyip desteklemediğini bilmeniz gerekir. Çünkü bazı uygulamalarda, ekran yatay konuma geçmez, çünkü gerekli değildir veya uygulama herhangi bir biçimde ekran dönüşünü desteklemez.

İlginizi Çekebilir: İstanbul En İyi Cep Telefonu Tamiri Servisi

Bu, telefonun otomatik ekran döndürme işlevine sahip olduğu manasına gelmemelidir. Ekran döndürme özelliği ile alakalı bir sorun olup olmadığını öğrenmek için, özellik kilidi ve değişik bir uygulama veya video üstünde denenebilir. Bu şekilde, özellik hakkında daha spesifik bilgiler elde edilebilir.

Telefon Ekran Döndürme Kısayolu Nedir

Telefonlar genelde telefonların hızlı menülerde bulunan ekran döndürme özelliği, bir kısayol var. Ekranın üst kısmından açılan sayfadaki hızlı menüler de ekran döndürme özelliğini içerir. Hızlı menü sayfasını açmak ve ekran döndürme kilidine tıklamak özelliği açmak için yeterlidir. Aynı yol takip edilebilir ve ekran döndürme özelliği devre dışı bırakmak için kapatılabilir.

Telefonumun Ekranı Dönmüyor

Android Ekranı Otomatik Döndürme Ayarı

Android’de yeni olan kullanıcılar için temel ayarları açıklamaya devam etmekteyiz. Android cihazlarda, ekran kavrama pozisyonumuza göre otomatik olarak dönebilir. Yeni kullanıcılar zaman zaman bu ayardan rahatsızlık duyarlar ve otomatik döndürmeyi kapamak isterler veya yanlışlıkla kapattıklarında tekrar açmak isterler.

Bazen şarjın daha uzun süre dayanabilmesi için bu özelliği kapamak isteyebilirler. Bu özelliği etkinleştirmek istediğimizde, klavye, internet tarayıcısı, videolar, fotoğraflar vb. Yatay olarak da görülebilir. Biz Menü -> Ayarlar -> Ekran -> otomatik Döndür ekran menüsünü takip ederek Ekran otomatik Döndür sağlamakta olan ayar erişebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonumun ekranı yan dönmüyor , iphone telefonumun ekranı dönmüyor , telefonun ekranı dönmüyor , telefon ekranı dönmüyor , iphone telefon ekranı dönmüyor , telefon ekran dönmüyor.