Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor, Akıllı telefonların ekranları, düşme, üzerine baskı uygulamak, sert bir zeminde etkilemek veya pilin şişmesi sonucu ekranda basınç uygulanması nedeniyle kırılabilir.

Kullanıcıların ekranı kırıldığında akla gelen ilk şey şimdi yapmam gereken şey. İkinci soru garanti kapsamındadır. Üçüncü soru, ekran bozulduktan sonra ekranı değiştirirsem, telefonumda bulunan bilgileri kurtarabilir miyim.

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Bu durumlarda ekranınızın üst kısmında bulunan cam değişmesi gerekmektedir. Malesef ki her telefonda geçerli değildir. Geçerli olan telefonlar;

 1. Samsung (Her Modelinde Mevcut Değildir.)
 2. iPhone (Her Modelinde Mevcut Değildir.)
 3. iPad
 4. Diğer Tablet Ürünlerinde

Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Dikkat etmeniz gereken ilk şey budur. Telefon ekranınız kırılırsa, dokunmatik ekran sorunsuz çalışır, iç ekranda kırılma / çatlama yoktur ve cihazınızın markasına göre yalnızca ön cam değiştirilebilir. SAMSUNG akıllı telefonlarda sadece ön cam değişikliğinin yapılabileceğini belirtmek isteriz.

Diğer marka cihazlarda, tam bir tek parça ekran, yani dahili ekran + ön cam + Dokunmatik panel + harici panel / çerçeve, orijinal ekran ile değiştirilmelidir. Şimdi sormak için gidiyoruz, bir ön cam yerine yararı ne olurdu? Bir örnekle açıklayalım. Samsung Galaxy S4 ekranınız bozuldu ve yukarıda belirtilen tüm gereksinimleri karşıladı.

İlginizi Çekebilir: Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor
Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Daha sonra sadece ön cam değişimi yeterlidir ve ön cam değişiminin fiyatı 150 TL‘dir. Bununla birlikte, telefonunuzun bir resmi yoksa, bazı veya tüm ekranların yazdırılmadığı veya iç ekranda bir sıkıntı varsa ve maliyet 350 TL ise tam bir tek parça ekran değişikliği yapmak gerekir.Şimdi ikinci önemli konu.

Telefonunuzu satın aldığınızda kaskınız açık mıydı? Cihazınız bir kasko varsa, ÜCRETSİZ bir ekran değişimi olabilir. Bu nedenle, cihazınız bir Kasko varsa, Kasko firmanızın sözleşmesini okumanızı ve ardından sigorta şirketinize başvurmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sigorta sözleşmesindeki ekran kırılırsa garanti kapsamındadır, ücretsiz bir şekilde değişiklik yapabilirsiniz.

Ekranı Kırık Telefonun Dokunmatik Sorunu

Dokunmatik ekranlar çalışırken harikadır, ancak başarısız olduktan sonra telefonun tam işlevselliği kaybolur. Bu gibi durumlarda, hemen umutsuzluğa düşmemelisiniz.

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor
Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Sorun, çoğu cihazda dokunmatik ekranın telefonu veya tableti kontrol etmenin tek yolu olmasıdır. Bu aniden kaybolduğunda, cihazınız tamamen kilitli hissediyor.Tepkisiz dokunmatik ekran profesyonel onarım gerektiren durumlar olsa da, sorun dokunmatik ekran için pek çok adım vardır.

Ekran kırılırsa ve dokunmatik çalışmazsa, aşağıdakileri deneyin:

 1. Ekranı tüy bırakmayan bir bezle temizleyin.
 2. Cihazınızı yeniden başlatın.
 3. Ekran koruyucunuzu kaldırın.
 4. Ellerinizin temiz ve kuru olduğundan ve eldiven giymediğinizden emin olun.

Tüm bu adımlardan sonra, dokunmatik ekran hala yanıt vermiyorsa, sayısallaştırıcının sadece ön camınızı değiştirmesi gerekecektir. Bununla birlikte, cihazınız hala gösteriyorsa, LCD’nin değiştirilmesi gerekmez. Cep Hastanesi mağazamıza gelerek orijinal cam ve dokunmatik ekranı değiştirerek cihazınızı geri yükleyebilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışıyor, telefonumun ekranı kırıldı ne yapabilirim, telefonumun ekranı kırıldı garanti, telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışmıyor, telefonumun ekranı kırıldı açılmıyor, telefonumun ekranı kırıldı kasko karşılar mı, telefonumun ekranı kırıldı içindeki bilgileri nasıl alırım, telefonumun ekranı kırıldı bilgisayara nasıl bağlarım, telefonumun ekranı kırıldı kaç para, telefonumun ekranı kırıldı numaraları nasıl alırım, telefonumun ekranı kırıldı ama çalışıyor, telefonumun ekrani kirildi rehberi nasil alabilirim.