Telefonumun Ekranı Sarardı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefonumun Ekranı Sarardı

Telefonumun Ekranı Sarardı Çözümü ,Hemen hemen hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz, şimdi aile büyüklerimizde bile bir akıllı telefon var. Akıllı telefonlarda ekran sararma sorunu, birçok insanın rahatsız olduğu bir sorundur. Akıllı telefonların aşırı uzun süreli kullanımının bir sonucu olarak ortaya çıkan bu durum, gözlerimizin sürekli olarak bu yanmaya benzeyen alana takılmasını sağlamak için acı verici ve acı verici bir durumdur. Bu ve bu tür sorunlardan kurtulmak için ne yapmalıyız ve telefonumuzu nasıl kullanmalıyız? Akıllı telefonlarda ekran sararma sorunu geçici mi? Burada bu soruların cevaplarını cevaplamaya çalışacağız.

Ekran Sararması Neden Olur ?

Akıllı telefonlarda ortaya çıkan ekran sararma sorununun genellikle yoğun kullanımın bir sonucu olduğu bilinmektedir. Ağır kullanım sonucu ısınan parçalar ekrana zarar verir ve kalıcı yanık gibi görünen ekran sararması sorunu oluşur. Akıllı telefonlarda ekran sararmasıyla karşılaşan kullanıcıların bu sorunu çözmek için ekranlarını değiştirmeleri gerekiyor, ne yazık ki çözüm mümkün değil.

Ekran sararma sorununu önlemek için, telefonunuzu uzun süre açık bırakmamalısınız, yani film izlemek, TV şovlarını izlemek telefonu uzun süre yormak ve ısınacak şekilde ekranı yormak nedenlerin başındadır. Android ve ios tabanlı akıllı telefonların aşırı ve uzun kullanımı sonucu ortaya yanık gibi görünen ekran sararma problemi çıkmaktadır bu ne yazık ki geçici bir sorun değil kalıcıdır ve bu ekranı değiştirmeniz gerekmektedir.

Telefon Ekranı Komple Sarardı Çözümü

Bu durumda, ekranın tamamen sararması olarak verilebilir. Aslında, bu bir sorun değildir, ancak bir özellik bilmeden etkinleştirmiş olabilirsiniz. Özellikle iPhone akıllı telefonlarda.

Night Shift: Night Shift, bulunduğunuz yerde gün batımının ne zaman gerçekleşeceğini belirlemek için cihazınızın saat ve coğrafi konum ayarlarını kullanır. Ardından, gün batımı ile ekranınızın renklerini otomatik olarak daha sıcak renklere kaydırır. Sabah olduğunda, ekranı normal ayarlarına geri döndürür.

Night Shift Nasıl Kapatılır ?

Night Shift Nasıl Kapatılır ?

Night Shift özelliği aktif edildiğinde ekrandaki mavi renkleri kısarak, daha sarı tonlara sahip bir görüntüye sebep oluyor, ve bu da gözlerimizi daha az yoruyor, metabolizmamızı daha az etkiliyor.

  1. Telefon ayarlarına giriniz.
  2. Ayarlar kısmından Ekran ve Parlaklık kısmına giriniz.
  3. Night Shift özelliğine tıklayarak kapatabilirsiniz.

Ekran Sararması Çözümü

Telefonumun Ekranı Sarardı ,Ekranın sararması belirli bir süreye bağlı değildir, telefonu aldığınız ilk hafta olabilir, iki yıl sonra olabilir. Ekran sararmayı onarmak için, telefonu kapatın, pili çıkarın ve koruyucu ekran ve normal ekran yalnızca ekrana geri dönmek için çok sıcak olduğu için hasar gördüyse yaklaşık yarım saat soğumaya bırakın. bu sefer o sıcaklığa ulaşmamak.

Eğer halen düzelmediyse, telefonu garantiye göndermeniz gerekir, bu durumda bazen bir kullanıcı hatasını düşünür ve garantiden çıkarırlar, bazen onarırlar veya yeni bir tane gönderirler.

İlginizi Çekebilir: Telefonda Oksitlenme Nasıl Temizlenir

Telefonunuza zarar gelmemesini istiyorsanız;

  • Şarjını tamamen doldurup bitene kadar kullanmayıp arada soğumaya bırakabilir,
  • Gereksiz uygulama ve oyunları silebilir,
  • Aşırı sıcak ortamda bırakmayabilir(Özellikle yazın araba içinde bırakılmamalı),
  • Telefon ısındığında bir kabı var ise çıkarabilir,
  • Bir ekran koruyucu alabilir,
  • Güncellemeleri düzenli yükleyebilir(bu yavaşlamasını engelleyip performansı arttırabilir),
  • Şarjda takılıyken kullanmayabilirsiniz. Ayrıca şarjda takılıyken konuşmak veya oynamak radyasyonu arttırarak sizin sağlığınızı etkileyecek olduğunu unutmayın.

Uygulanırsa, cihazınızın sürenizi uzatacak ve hızını artıracaktır. Herhangi bir fiziksel soruna neden olmaz.

Sararma Nasıl Meydana Geliyor ?

Birçok telefon genellikle aynı sorun nedeniyle sararma problemleri yaşar, telefonun kullanıcısı, sms, aramalar ve kullanımdaki cihaz parçalarının uygulanması nedeniyle diğer bazı mobil işlemler ısınır ve bu ısınma ekrana yansıtılır. sararma. Bu, diğer akıllı cihazlarda, ancak çoğunlukla telefonlarda olur, çünkü ekranın arkasındaki piller aşırı kullanım sırasında ısınır ve ekran sarıdır, çünkü diğer cihazlara göre daha düşük dayanıklılığa sahiptirler. Böyle bir durumda, telefonun ekranını değiştirmekten başka alternatif yoktur.

Telefonda Ekran Sararması Neden Olur

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon oksitlenmesi nasıl temizlenir , telefonda oksitlenme nasıl giderilir , oksitlenen telefon nasıl temizlenir , oksitlenmiş telefon nasıl temizlenir , telefon oksitlenme nasıl temizlenir , cep telefonu oksitlenme nasıl temizlenir

Ekran Sararması Garanti Kapsamına Girer Mi?

Telefonumun Ekranı Sarardı, Telefonunuz garanti kapsamında böyle bir sorunla karşı karşıya kalırsa, ekran sararma sorunları garanti kapsamında olduğu için şanslısınız, ürünü daha önce şahsen başıma gelen bir sorun olan garantiye gönderdim ve ekran değişikliği yapıldığı. Bu nedenle, telefonunuzu ekran sararma sorununa karşı gönül rahatlığıyla garanti edebilirsiniz.

Bu sorun, IOS veya Android bağımsız olarak birçok telefon, tablet ve hatta bilgisayarlarımızın ekranlarında ortaya çıkar. Bununla birlikte, telefonlarda daha sık görünmesinin temel nedeni, pillerin ekranın arkasında yer alması ve yoğun işlemlerden kaynaklanan aşırı ısının, ekran sararma probleminin akıllı telefonlarda daha fazla görülmesine neden olmasıdır.

Bazen bu sorun, pilinizin şişmesi, ısınması ve ekrandaki basıncın bir sonucu olarak ortaya çıkabilir, bu nedenle telefonunuzun pili çıkarılabilirse, pilin sağlık durumunu bir kez kontrol etmek önemlidir. Şişirilmiş piller arızalı demektir, çünkü bu piller telefonunuza baskı uygular, yeni sorunların ortaya çıkması muhtemeldir.

Sonuç olarak, ekran sararma sorunu ile karşılaştığınızda, bunun önce geçici bir sorun olmadığını bilmeniz gerekir, telefonunuz garanti kapsamındaysa, garanti kapsamına göndermelisiniz, eğer değilse ve ekranın değiştirilmesi gerekiyorsa çok rahatsız edici. Ekran sararması ciddi bir sorun olmasa da, son derece rahatsız edici değilse kullanılabilir.