Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonumun Hızlı Şarj Özelliği Çalışmıyor

Telefonumun Hızlı Şarj Özelliği Çalışmıyor

Telefonumun Hızlı Şarj Özelliği Çalışmıyor

Telefonumun Hızlı Şarj Özelliği Çalışmıyor; Artık birçok telefonun hızlı şarj özelliği var. Ancak belli bir kullanımdan sonra telefonun hızlı şarj olmaması ile ilgili sorunlar olabiliyor. Telefonunuzun hızlı şarj olmama sorunu hem eski hem de yeni modellerde yaygın bir sorun. Ayrıca bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Bu yazımızda ayrıca şarj sorunu ve hızlı şarj yöntemleri hakkında bilmeniz gereken ipuçlarını ve püf noktalarını da bulabilirsiniz.

Telefonun Hızlı Şarj Olmama Sorunu

Telefonumun Hızlı Şarj Özelliği Çalışmıyor; Telefonunuzun hızlı şarj olmaması sorunu da telefonun batarya ömrünün kritik bir seviyeye gelmiş olmasıyla alakalı olabilir. Ancak bunun yanında bazı özel durumlar da hızlı şarjı engelleme etkisine sahiptir. Telefonların belirli bir süre kullanımından sonra şarj sorunları ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda yapılacak ilk şey telefonun pil ömrüne bakmaktır.

Ayrıca telefonun hızlı şarj olmaması sorunu için genellikle hızlı şarj standını incelemek gerekiyor. Yeni model akıllı telefonların batarya ömrü daha sağlıklı olduğu için batarya sorunu ile karşılaşma olasılığı çok düşük.

Telefonun hızlı şarj standı da orijinal olmalıdır. Düşük kaliteli şarj soketi ömrü oldukça kısadır. Üstelik bu tip kalitesiz ürünler de telefona zarar verebilir. Bunun için mutlaka kaliteli ürünler seçmeniz önerilir. Cep Hastanesi firması telefonlar için hızlı şarj konusunda gerekli hizmeti vermektedir.

İlginizi Çekebilir: Realme Telefonum Şarj Olmuyor

Telefonun Hızlı Şarj Etmeme Sorununu Çözümleri

Kabloyu kontrol ettikten sonra sorununuz çözülmediyse, cihazı yeniden başlatmak işe yarayabilir. Akıllı telefonun kablosunu çıkarın. Cihazı kapatın. En az 15 saniye bekleyin. Cihazı açın. Önyükleme ekranı geçtikten sonra akıllı telefonu tekrar şarj cihazına takın. Akıllı telefonunuzun pil seviyesini %0’a indirmek ve ardından tamamen şarj etmek iyi bir fikir olabilir. Bunu birkaç ay veya daha önce yapmadıysanız, akıllı telefon %0 pil düzeyine gelip kapanana kadar cihazı kullanın. Ardından şarj cihazına takın ve pilin %100’e kadar şarj olmasına izin verin.

Batarya Durumunuzu ve Adaptörünüzü Kontrol Edin

Telefonumun Hızlı Şarj Özelliği Çalışmıyor; Telefonun hızlı şarj olmaması sorununu çözmek için pil değerlendirmesi yapılabilir. Telefonun pil ömrü kritik bir seviyeye gelmişse telefonun pil değiştirme işleminin de yapılması gerekecektir. Aynı şekilde, şarj sorunu şarj yuvasıyla ilgiliyse, şarj yuvasının da onarılması gerekir.

Telefonun pil değişimi ve şarj standı onarımı için her zaman Cep Hastanesi’nden destek alınabilir. Ayrıca firmadan telefonlar ile ilgili danışmanlık hizmeti almak da mümkündür. Cep Hastanesi firması akıllı cihazlar konusunda her zaman bilgi ile donatılmış bir firmadır.

Kablonuzu veya Adaptörünüzü Değiştirin

Bazen kablonuzu veya adaptörünüzü değiştirerek hızlı şarj olmama sorununu çözebilirsiniz. Önceki işlemlerden sonuç alamadıysanız, muhtemelen kabloda veya adaptörde bir sorun var demektir.Kullanmakta olduğunuz şarj cihazının aksine, başka bir cihaz kullanmak veya başka bir güç kaynağından destek almak, sorunun telefonunuzda olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir.
Şarj kablonuzun durumunu kontrol ederek yırtılma veya kopma olmadığından emin olun. Bu sayede adaptörünüzü gereksiz yere değiştirmek zorunda kalmadan yeni bir şarj kablosu ile sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Yazılım Güncellemesini Yapın

Telefonunuzu bir süre kullanmayı bırakmak, kendi yazılımını güncellemesine izin vereceğinden, telefonunuz için çok faydalı sonuçlar doğurabilir. Gerektiği kadar şarj ettikten sonra yeni güncellemeyi başlatın ve inmesini bekleyin. Sorununuz yazılım kaynaklı ise çözülecektir.

Yukarıda bahsedilen çözümlerden hiçbiri işe yaramadıysa, pilinizi yeni bir pil ile değiştirerek hızlı şarj olmama ve hızlı şarjın bitme sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Hızlı Şarj Sorunu Batarya Değişimi

Telefonunuz hızlı şarj olmuyorsa son çözüm, bataryayı değiştirmektir. Ancak burada dikkate alınması gereken birkaç konu var. Kullanılan ürün orijinal olmalı, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda değişiklik yapılmalı, batarya değişimi konusunda uzman teknisyenler görev almalı ve değişim işlemi sonrasında cihazınız teknik servis ile  garantili şekilde tarafınıza teslim edilmelidir.

Teknik servisimizde batarya değişimi, konusunda uzman ve deneyimli teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özel ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir. batarya değiştirme süresi teknik servisimize geldiğinde 60 ila 120 dakika, kargo gönderim hizmetimizden yararlanıldığında ise 2 ila 3 iş günüdür.

  • Teknik servis ortamımız tamamen steril olup statik elektrikten arındırılmıştır.
  • Batarya değiştirildikten sonra telefonda bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmeyecektir.
  • Değişiklikten sonra batarya dayanıklılık ve şarj süresi eski haline döner.
  • Batarya değişimi için cihazınızın modeline uygun orijinal batarya kullanılmaktadır.
  • Batarya değişimi sonrasında telefonunuz size 3 aylık Cep Hastanesi teknik servis garanti kartı ile teslim edilir. Garanti kartınız sayesinde batarya ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak çözülmektedir.