Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonumun İMEİ Numarası Klonlanmış Ne Yapabilirim

Telefonumun İMEİ Numarası Klonlanmış Ne Yapabilirim

Telefonumun İmei̇ Numarası Klonlanmış Ne Yapabilirim

Telefonumun İMEİ Numarası Klonlanmış Ne Yapabilirim telefonunuzun beynelmilel kimliği ve benzersizdir. IMEI numarası, telefon numaranıza veya hesabınıza değil aygıta bağlıdır. Çalınan bir telefonu izlemek ve File üzerinden kilitlemek için kullanılabilir.

Telefonunuzun IMEI numarasını klonlamak, telefonunuzun kimliğini kopyalamak mananına gelir. rastgele bir telefonun IMEI numarasını görüntülemek için * # 06 # tuşlarını kullanmanız yeterlidir. İlave olarak, hüviyet numarasına ayrımlı yollardan ulaşılabilir. Öyleyse, telefonuma IMEI numarasının kopyalandığını varsayalım ne yapabilirim?

Çoğu ülkede, IMEI numarası klonlama işlemi yasaktır ve ağırbaşlı yaptırımlara sahiptir. Bununla beraber, IMEI klonlama yapan insanları yakalamak o kadar basit değildir. Bu insanlar, IMEI numaralarını yükleyip sattıkları için, hırsızlık yoluyla elde ettikleri veya Vatan dışından kaçırdıkları cihazlara kopyaladıkları cihazlardır. Bu satış işlemlerinde Çoğunlukla Düzmece kimlikler kullanıldığından, bunlara erişmek Hemen hemen imkansız hale gelir. IMEI ile başka bir telefondan kopyalanan bir aygıt satın Meydan kişiler Çoğunlukla bunun farkında değildir. Polis kapılarını çalıncaya kadar.

Telefonunuzun IMEI Numarası Klonlandıysa Ne Yapabilirsiniz?

Her şeyden Evvel, bu konuda çok Çok endişelenmeyin ve kanuni olarak neler yapabileceğinizi odaklayın. Ne yapacaksın?

IMEI klonlanmış cihazınızın faturasına sahipseniz, cihazın Türkiye distribütörüyle faturanızla iletişime geçmelisiniz. Bu müracaat esnasında, telefonun sana değin olduğunu ispatlamak için hüviyet fotokopisi, telefon faturası, marka, model ve IMEI numarası gibi profil vermeniz istenecektir.

Ayrı olarak, cihazınıza takılı olan SIM kartın numarası ve abone profili de istenecektir. IMEI numaranızın klonlandığını belirten bir arzuhal ile bu profili isteyeceklerdir.

İlginizi Çekebilir: Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu

Telefonunuzun Imei Numarası Klonlandıysa Ne Yapabilirsiniz
Telefonunuzun Imei Numarası Klonlandıysa Ne Yapabilirsiniz

Bir sonraki ameliye distribütör tarafından gerçekleştirilecek ve probleminiz en kısa müddette çözülecektir.

Ancak, IMEI klonlanmış cihazı sadece uygulama esnasında belirttiğiniz telefon numarasıyla kullanabileceğiniz bir vaziyet vardır. Bunun nedeni, Telefonumun İMEİ Numarası Klonlanmış Ne Yapabilirim sadece cihazınızda kullanılmak üzere ayarlanmış olmasıdır.

Bu, IMEI numaranızın kopyalandığı cihazın Türkiye sınırlarında sizinkinden başka hiçbir telefon numarası olmadan kullanılamaz hale geleceği mananına gelir.Cihazda kullandığınız telefon numarası değişirse veya cihazı satmak istiyorsanız, yukarıdaki uygulamayı yeniden kaydetmeli ve cihazda kullanılacak Yepyeni telefon numarasını bildirmelisiniz.

Telefonunuzun Imei Numarası Klonlandıysa Ne Yapabilirsiniz?
Telefonunuzun Imei Numarası Klonlandıysa Ne Yapabilirsiniz?

Not: Değiştirilmemiş cihazlarınız için IMEI numaranızla eşleşmenize lazım yoktur.

Bu hizmeti kullanarak, kendiniz veya çocuğunuz için ayrı ayrı yurtdışına getirdiğiniz kayıtlı ve IMEI numarası kopyalanan cihazlarınızın IMEI numaralarını görebilir ve direk bu cihazlarla eşleştirebilirsiniz.

Ülkedeki rastgele bir şirketten satın aldığınız cihazlarınızın IMEI numaralarını eşleştirmek için, bir defalık bir öğe satın aldığınız şirketle iletişim kurun ve hemen peşinden bir defalık bir öğe satın aldığınız şirketle iletişim kurun. hüviyet numaranız veya alakadar şirkete değin yabancı hüviyet numaranız. ters takdirde, bu cihazlar için eşleştirme yapılamaz. İlgili firma tarafından yapılan ilk maçtan sonra, bu ekranda başka maçları da yapabilirsiniz.

ADD (BTK AÇIKLAMASI)

“Bu yönetmelik uyarınca IMEI numarası klonlama cihazları Kanun dışıdır. Ancak, fiili aygıt sahibinin ithalatçı firmaya başvurmasından sonra, aygıt, bir çizgi eşleştirerek mobil aygıt kayıt sistemi üzerinden firma tarafından kullanılmak üzere açılır.

Bu şekilde, aygıt sahibinin mağduriyeti ortadan kaldırılmaya çalışılır.Cep telefonunu başka bir çizgi numarasıyla kullanmak isteyen şahıs, cihazın faturasıyla beraber ithal eden şirkete başvurarak eşleştirilmiş numaranın değiştirilmesini talep edebilir.

Telefonumun İmei̇ Numarası Klonlanmış Ne Yapabilirim
Telefonumun İmei̇ Numarası Klonlanmış Ne Yapabilirim

Bu, telefonun başka bir numara ile kullanılmasını sağlar. Klonlanmış bir cihazda böyle bir sınırlama yoksa, cihazın IMEI numarasının klonlandığı başka bütün cihazlar kullanılabilir ve Özgün cihazın mağduriyetine yol açan sonuçlar kullanılabilir.

”IMEI klonlandı” makalemiz hakkında sorularınız varsa, lütfen açıklar bölümünde bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. IMEI’niz çalınan cihazınızla pek çok zaman meşgul olacağından, henüz Evvel önlem almalı ve IMEI numaranızı Fena niyetli kişilerin eline geçirmekten kaçınmalısınız. Bunun için şayet yapabilirsen,

  1. Telefonunuzu, kısa bir müddet için güvenmediğiniz kişilere vermemek.
  2. Telefonun mümkün arızaları vaziyetinde emin bir servisi seçenek edersiniz.
  3. Cihazı kaldırana kadar telefonunuzun kutusunu ve Bill’i saklayın.
  4. IMEI numarası telefonunuzun arkasındaysa, telefonun geri tarafını halka açık yerlerde dikkate almamalısınız.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; telefonumun imei numarası klonlanmış ne yapabilirim,telefonumun imei numarası kopyalanmış,cep telefonumun imei numarası klonlanmış ne yapmalıyı, imei numarası kopyalanan telefon, imei numarası kopyalama ,imei numarası kopyalanmış telefonlar, imei numara kopyalama, imei numarası nasıl kopyalanır, imei numarası başka cihaza kopyalanmış

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.