Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü; Bu yazıda bu sorunu kısa zamanda giderebilir ve istediğiniz sonuçlara bizimle ulaşabilirsiniz. Telefonun kulaklığından çıkan ses gibi bir problemin ortaya çıkmasına sebep olan pek çok faktör vardır.

Bu sorun yazılım veya donanımdan kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple, öncelikli olarak sorunun neden ortaya çıktığını anlamaya çalışacağız ve sonra size sorunu çözmenin yolları hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalışacağız. Sorununuzu bu bilgilerle kendi yöntemlerinizle çözebilir ve kulaklıklarınızı normal şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü; Telefonumun kulaklığından daha az ses çıkaran çözüm için, pek çok farklı medyada çeşitli şikayetler altında aranan çözüme tanık oldunuz. Aslında, bu şikayet başlıklarından birinin kulaklıktan çıkması daha olasıdır.

Düşük gürültü zaman zaman kullanıcılar en fazla ihtiyaç duyduğunda ciddi problemlere neden olabilir. Kulaklıklarla, özellikle kalabalık ortamlarda konuşmak, cep telefonu kullanıcıları için büyük kolaylık sağlar.

Bununla beraber, yeteri kadar ses olmadığı durumlarda, bu işkence olur. Kulaklıkla müzik dinlemeyi tercih eden pek çok kullanıcı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak, kulaklıktan gelen sesin yetersiz olması telefonun rahat kullanılmasını önler. Peki, kulaklık seviyesi düşükse ne yapılabilir? Hadi onlara bakalım.

Telefondan Ses Az Geliyor

İlk önce tercih edilmesi gerekli olan çözüm, kulaklık jakının girişe tam olarak oturduğunu kontrol etmektir. Giriş, yuvaya olması gerekli olduğu gibi sığmadığından, sesin girip çıkmasına neden olabilir.

Bu sebeple, kulaklıklı mikrofon seti telefona takılır takılmaz girişin yuvaya oturduğundan emin olunması önemlidir. Kulaklıktan yeteri kadar ses gelmiyorsa, bu en sık karşılaşılan problemlerden birisidir. Böyle bir durumda, ses ara sıra çok az gelebilir veya sesin hiç duymadığı durumlar olabilir.

Kulaklıktan Gelen Sesin Cızırtılı Olması

Telefonunuzun kulaklığındaki ses cızırtılıysa, muhtemelen kulaklık mıknatısınıza toz veya metal parçacıkları sıkışmış olabilir. Bu durumda, temizleme işlemi mümkün değildir. Koruyucunun üstündeki toz olduğunu düşünüyorsanız, malasef bu koruyucunun üstünde olsaydı, sadece kulaklıktan daha az ses çıkarırdı ve burdaki cızırtı bu malasef parçasının değişmesiyle mümkün olurdu.

Cep telefonunuzun onarımı ile alakalı tüm fiyat ve detaylı bilgileri İletişim sayfamızdan bize ulaştırabilirsiniz. Kulaklıklı mikrofon setindeki mutlaka cımbız vb. Ekran filmi kırmak veya ana karttaki yol ya da parçalara zarar vermek durumunda ekran filmini kırmak için bu işlemleri yaparken monitörü batırıp temizlemenizi önermiyoruz. çok daha yüksek ücret ödüyorum.

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Sorunu İçin Çözümler

Kullandığınız telefon kulaklığınızdan daha az ses çıkarsa, bu sorunu gidermek için bir takım çözüm tekniklerini deneyebilir ve bu yöntemler dahilinde sonuç alabilirsiniz. Şimdi yapmanız gerekli olan, size sunacağımız teknikleri denemek ve bir çözüme ulaşana kadar pes etmemek. Kulaklıktan düşük ses gelmesi durumunda aşağıda belirtilen adımlar uygulanır:

İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması

  • Kulaklıktan ses azl geliyorsa bunun ilk nedenlerinden biri orijinal kulaklık kullanılmaması olabilir. Böyle bir durum karşısında öncelikle yapılması gerekli olan sesin orijinal bir kulaklık ile test edilmesi işlemidir. Çünkü orijinal olmayan kulaklıklar genellikle ses konusunda ara sıra problemler yaşatır ve sesin tamamen gelmediği vakitler da olabilir.
  • Eğer kulaklık bozuk ise yine aynı sorunla karşılaşmak mümkündür. Bu yüzden öncelikle kulaklığın problemsiz bir biçimde çalıştığından emin olmak için başka bir telefonda deneme yapılması yeterli olacaktır.
  • Kulaklık problemini çözmek adına telefona root atmak ve arkasından ise en güncel rom yazılımını yüklemek de yine çözüm yollarından birisi olarak karşımıza çıkar.
  • Bunların beraberinde eğer telefonun kulaklık girişine oturmama gibi bir durum var ise, bu durum da sesin az gelmesine ya da hiç gelmemesine neden olabilir. Kulaklıklarda temassızlık sonucu ses sorunlarının çok sık yaşandığı görülür ve bu nedenle kulaklığın tam olarak yuvasına oturtulmasına dikkat edilmelidir.
  • Diğer yandan en önemli problemlerden birisi de kulaklık girişinde bir sorun olmasıdır. Bu durum genellikle parça değişiminin gündeme gelmesine neden olur ve donanım kaynaklı problemlerde genellikle profesyonel yardım alınması gerekir.

Donanımla ilgili bir kulaklık sorunu durumunda, hasarlı veya hasar görmüş parçanın değiştirilmesi gerekebilir. Her ne kadar iPhone telefonlarının kulaklıktan daha az ses alması oldukça yaygın olsa da, aynı şekilde Android modelleri de bazen problemlere rastlar ve gerekli parça değişikliğini yapmadan kulaklıktan istenilen verimliliği elde etmek mümkün olmayabilir. . Bu sebeple, eğer sorun donanımdan kaynaklanıyorsa, uzman bir telefon servisi tarafından çözülmelidir.

Kulaklık Sesinin Çok Az Veya Derinden Gelmesi

Kulaklığın çok az veya çok derin olduğu durumlarda, zaman zaman kulaklığın kısma tuşunun kırıldığından emin olmak için ses ayar düğmelerinin açık olup olmadığını kontrol edin. Bu ses değerini yükseltemediğimiz için, düşük ses gelebilir.

Bundan emin olduktan sonra, üst koruyucu panelin kısmi bir tozlaşmasına sahip olduğumuz hafif bir göz var ise kulaklığı kontrol edelim, yumuşak bir diş fırçası kopça ile temizleyebiliriz. Ancak, teknik servisinizde telefonunuzu getirerek veya Ücretsiz Kargo Anlaşmamızı kullanarak göndererek herhangi bir değişiklik yapılmazsa, arıza tespitini sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzu incelediğimizde kulaklığı değiştirmeden iç panelde toz var ise, bu temizliği yapar ve cihazınızı ne pahasına olursa olsun teslim ederiz. Telefonunuzun kulaklığı bozulursa, garanti olarak yeni kulaklıklar takarız.

Kullanıcı hatalarından kaynaklanmayan durumlarda, 3 ay boyunca yedek parça garantisi veriyoruz. Sesin sesi genelde bu durumdan kaynaklanmaktadır, ancak nadiren ses entegrasyonu aşağıda belirtilen makalenin devamında bozulabilir.

Kulaklıktan Sesin Kesik Kesik Gelmesi
Kulaklıktan Sesin Kesik Kesik Gelmesi

Kulaklıktan Sesin Kesik Kesik Gelmesi veya Çok Derinden Gelmesi

Cep telefonları, ses bölümünü kontrol eden ve ana kartta bulunan entegre bir sese sahiptir. Bu entegre kulaklık bozulduğunda telefonunuzun kulaklıklı mikrofon setinden gelen ses çok etkileyici olabilir. Veya en yaygın ses, kesilen ya da gelip gelmeyen sestir.

Bu entegre mikrofondan gelen ve hem de gelen sesi kontrol eder, bu sebeple telefonunuzun diğer tarafına giden sesle ilgili bir sorun var ise, bu kısım arızalıdır. Hizmetimizde hemen hemen her marka model cep telefonu entegre bir ses değişikliğine sahiptir.

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü İçin En Doğru Adres

Sektördeki lider bir telefon servisi olarak, telefonunuzun kulaklıklarıyla ilgili tüm problemleriniz de size yardımcı olduğumuzu belirtmek ve ses problemlerini en kısa zamanda çözerek bu sorunu ortadan kaldırmak istiyoruz. alanında uzman personel ve en son sistem ekipmanlarıyla hizmet sunan bir telefon servisiyle çalışmak istiyorsanız, sizin için en doğru adres firmamızdır.

Ek olarak, şirketimiz parça ve işçilik garantili hizmetler vermektedir ve bu sayede tamir ve bakım problemlerinizle alakalı olarak size garanti vermektedir. Profesyonel ve nitelikli hizmet için bizi tercih edin ve firmamızla en hızlı çözümlere ulaşın.