Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonumun Mobil Verisi Açılmıyor

Telefonumun Mobil Verisi Açılmıyor

Telefonumun Mobil Verisi Açılmıyor

Telefonumun Mobil Verisi Açılmıyor ,Mobil veri çözüldü sorunu açmaz! Mobil ağlar, operatörlerin WAP erişimini durduracağını da bildirdi.

Son olarak, WAP servisi durdu. WAP servisinin duraklaması nedeniyle, birçok operatör müşterisi mobil internete erişemedi ve iden mobil veri açık olduğu için sorunlarını çözmeye başladı, ancak internete bağlanamıyorum E veya açık mobil veri WAP’TAN ınstagram, facebook, Twitter’a erişemiyorum. Türk Telekom telefon (APN) ayarları, Turkcell Mobil / hücresel veri açılmıyor ve ayarları, mobil şebeke kullanılamıyor hataları, vodafone İnternet ayarları çözümleri mobil verileri yeniden etkinleştirmek için.

Başka bir deyişle, mobil ağlar nelerdir? Sorunun cevabı oldukça basittir: cep telefonunuzun baz istasyonu ve diğer cep telefonlarıyla kurduğu iletişim, mobil ağ olarak adlandırılır. Mobil veri, bu ağ içindeki iletişim sırasında değiştirilen veridir.

Cep telefonunuzla internete erişmek için, her cihazdaki her operatöre göre farklılık gösteren ayarlar yapmak zorunda kaldınız. Bununla birlikte, en son cep telefonları bunu otomatik olarak yaptığından ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Ancak, herhangi bir nedenle, mobil ağ kullanılamaz ve manuel müdahale gerektirebilir. Bu yazıda size müdahale hakkında bilgi vereceğim.

Mobil Veri Açılmıyor Sorununun Sebebi

Akıllı telefonlarımız internete iki şekilde erişebilir: önce telefona takılan SIM kart üzerinden; ikincisi telefonda ise, Wi-Fi özelliği internet üzerinden bağlanabilir.
İnternet noktasına ulaşmak için belirli protokolleri (APN) takip ederken telefonlarımız ağ (mobil ağ) üzerinden internete bağlanır. Bu apn protokolleri operatör tarafından sunulan hizmetler için çeşitlendirilmiştir. MMS, WAP ve İNTERNET bunlardan bazıları. Bugün, bu protokoller belirli bir şekilde telefonumuza geliyor.

İlginizi Çekebilir: Mobil Veri Kullanım Uyarısı Gitmiyor

İnternet ayarları geçmişte yapılmalıydı (telefonunuzda kayıtlı bir APN yoksa, müşteri temsilcinize başvurun).

Eski bir WAP teknolojisi olan Türkiye’de servis operatörünü kapatmaya karar verdiler. Şimdi sadece İNTERNET Protokolü aktif olurdu. Ancak, bir sorun vardı: çoğu telefon için varsayılan olarak tanımlanan protokol WAP APN idi. Bu nedenle kullanıcılar ağ açıkken bile internete erişemiyorlar.

Bu soruna çok basit bir çözüm de vardı: WAP yerine APN’Yİ internete değiştirmek. Sonra her şey daha önce olduğu gibi çalışmaya devam ederdi. O yüzden oldu. Bakın, olayın ayrıntılarını bu yönde.

Mobil Veri Neden Açılmaz

Cep telefonları APN adlı bir erişim noktası yardımıyla internete bağlanır. İster kasıtlı veya yanlışlıkla bu APN silinir veya ayarlarınız kırılırsa telefonunuz interneti açmayan mobil verilerin kurbanına gider.
Bu nedenle mobil verileri açmış olsanız bile internete bağlanamazsınız. Aşağıdaki şikayetler birbirini takip eder: mobil verilerden Facebook ve örneklere erişemiyorum, mobil veri Facebook problemi, mobil veri etkinleştirmiyor, mobil veri simgesi gelmiyor, mobil veri işareti gelmiyor samsung, mobil veri açılmıyor turkcell şu un vb.
Telefonumun Mobil Verisi Açılmıyor Mobil verilerin açılamamasının bir başka nedeni de son yıllarda kapatılan WAP servisidir. Bu sorunla karşılaşıyorsanız, sorunu çözmek için “WAP Sorunlarını Giderme” başlıklı makaleyi kullanabilirsiniz.

Mobil Ağ Kullanılamıyor Hatası

Başka bir deyişle, hücresel şebeke kullanılamıyor hatanın çözünürlüğü biraz daha zordur. Sım kart bozulduğundan, SIM kart yuvaya tam olarak oturmuyor, ağ iletişimden ayrılıyor, baz istasyonu arızası interneti çekmiyor sorunlara neden olabilir.
Bu hatanın çözümü için önerilerim şunlar:

 • Farklı bir sim kartı telefonunuza takıp deneyin. Çalışıyor mu? Çalışıyorsa sizin sim kartta sorun vardır, yenisini alın.
 • Sim kartınız yuvasına tam oturmuş mu ve doğru takılmış mı? Yanlışlık yok ise devam edin.
 • Telefonunuzun sim kartı ile hiç oynamadan kendiliğinden şebeke gittiyse, sim kartınızı başka bir telefona takıp deneyin. Eğer çalışıyorsa sorun telefonunuzda demektir.
 • 3G veya 4.5G olmayan bir baz istasyonundaysanız ve telefonunuz 2G (diğer adı GSM) moduna geçmeyecek şekilde ayarlıysa doğal olarak mobil ağ sorunu ortaya çıkar. Telefonunuzun ayarlarından GSM veya 2G moduna geçmeyi deneyin.
 • Yukarıdakilerin hiçbiri sizde çözülmüyorsa sorunun çözümü için operatörünüzle iletişime geçin ve en yakın telefoncuya uğrayın.

Türkiye’deki Operatörlere Göre Mobil Veri Ayarları

Turkcell Mobil İnternet Ayarları

Turkcell Mobil İnternet Ayarlarının nasıl yapıldığını aşağıdaki linkleri takip ederek öğrenebilirsiniz:

 • HTC One için Turkcell internet ayarı
 • LG Optimus G için Turkcell internet ayarı
 • HTC Windows Phone 8X için internet ayarı

Başka marka telefon sahipleri yukarıdaki linklerde yer alan anlatımlara benzer yolları izleyerek mobil veri internet ayarlarını yapabilirler.

Turk Telekom Mobil İnternet Ayarları

Turk Telekom mobil internet ayarlarının nasıl yapıldığını aşağıdaki linkleri takip ederek öğrenebilirsiniz:

 • Telefonum için gerekli ayarları nereden alabilirim? (Turk Telekom)
 • Servis Ayarları (Turk Telekom)
 • Telefon Ayarları S.S.S. (Turk Telekom)

Vodafone Mobil İnternet Ayarları

Vodafone mobil internet ayarlarının nasıl yapıldığını aşağıdaki linkleri takip ederek öğrenebilirsiniz:

 • Vodafone mobil internet ayarları anasayfa (Vodafone)
 • Vodafone mobil internet ayarları anasayfa – Alternatif (Vodafone)

Her Şeye Rağmen Sorun Devam Ediyorsa

Bazen Facebook, Twitter, Instagram, Youtube ve Whatsapp gibi web Hizmetleri, kendi sistemleri veya DDOS saldırıları veya aşırı yavaşlama gibi geçici sorunlara maruz kalabilir. Böyle bir sorunun şu anda olup olmadığını belirlemek için google.com telefonunuzun web tarayıcısında web sitesi ve herhangi bir arama yapmak ve bazı sonuçları girmek için deneyin.

Herhangi bir sorunla karşılaşmazsanız ve sorun sadece sosyal medya için geçerli ise, bahsettiğim gibi, sistemlerinde bir sorun olabilir. Bu tür sorunlar firmalar tarafından giderilir. Hiçbir şey yapmana gerek yok.

Sorunların iyileşmesi bir saatten bir güne kadar sürebilir. Sorun soruna rağmen devam ederse ve mobil verileri açmanın bir yolunu bulamazsanız, yorum yaparak sorununuz hakkında yorum yapabilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Telefonumun Mobil Verisi Açılmıyor mobil veri açılmıyor huawei, mobil veri açılmıyor turkcell, mobil veri açılmıyor türk telekom, mobil veri açılmıyor lg, mobil veri simgesi gelmiyor, telefonda mobil veri açılmıyor samsung, mobil veri açılmıyor vodafone, mobil veri işareti gelmiyor samsung.