Telefonum Şarj Soketi Bozuldu
/ Yazan:Teknisyen / Genel / 0 Yorum

Telefonumun Şarj Soketi Girişi Bozuldu Ne Kadara Değişir

Telefonumun Şarj Soketi Girişi Bozuldu Ne Kadara Değişir

Telefonumun Şarj Soketi Girişi Bozuldu Ne Kadara Değişir
Akıllı telefon kullanıcılarının en sıklıkla yaşadığı sorunlardan birisi de telefon şarj etme, soket girişi bozulması durumlarıdır. Akıllı telefonlardaki şarj olmama sorununun büyük bir çoğunluğu soket girişindeki arızalardan kaynaklanır. Acil olarak şarj soketinin yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Peki, akıllı telefonlarımız başka hangi durumlarda şarj olmama sorunu yaşar?

Telefonumun Şarj Soketi Girişi Bozuldu Ne Kadara Değişir 16
Telefonumun Şarj Soketi Girişi Bozuldu Ne Kadara Değişir

 

Akıllı Telefonların Şarj Olmama Sorunu Yaşadıkları Durumlar

1- Nem ya da sıvı nedeniyle şarj soketinde yaşanan oksitlenmeler

2- Çok sıklıkla karşılaşılan bir durum: Şarj soketinde tıkanma

3- Şarj soketinin dıştan aldığı bir darbe sonucu kırılması ya da çatlama yapması

4- Şarj aleti kablosunda bozukluk

5- Şarj soketinin tam girmemesi, yerine oturmaması

6- Beklenmedik elektrik akımıyla yaşanan kısa devreler

7- Şarj soketinde içe kaçma gibi durumlarda akıllı telefonlarımız şarj olmama sorunu yaşarlar.

Telefonunuzun şarj soketi girişi bozulduğunda hiç vakit kaybetmeden araştırdığınız ya da daha önceden tanıdığınız, uzmanlığına ve tecrübesine güvendiğiniz bir yetkili servise başvurmanızı öneririz.

iPhone 6 Şarj Soketi
iPhone 6 Şarj Soketi

Şarj Soketi Girişi Bozulduğunda Değişimi Nasıl Yapılır ?

 Şarj soketi girişiniz bozulduğunda değişimin yapılacağı odanın 7 / 24 güvenlik kameraları kontrolünde bulunan bir alanda bulunması, statik elektrikten tam anlamıyla arındırılmış ve titizlikte sterilize edilmiş olması çok önemlidir. Değişimi gerçekleştiren uzmanın değişim işlemi sırasında kesinlikle orijinal parça kullanması oldukça önemlidir. Yan/ sahte parça kullanımı tercihi akıllı telefonunuzun kısa sürede tekrar sorun yaşamasına hatta bazı durumlarda telefonunuzu kaybetmenize neden olacağından özenle kaçınılması gereken bir durumdur.

Telefonum Şarj Soketi Bozuldu
Telefonum Şarj Soketi Bozuldu

Telefonunuz teknik servise elden başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz durumlarda 30 ila 45 dakika arasında değişen bir süre içinde, kargo gönderim hizmeti almayı tercih ettiğiniz durumlarda 3 (üç) iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Telefonunuzu dilediğiniz kadar test etme hakkına sahipsinizdir. Aldığınız hizmeti beğenmediğiniz ya da tereddüt yaşadığınız durumlarda ödediğiniz ücret tarafınıza iade edilir. Onay verdiğiniz takdirde değişimi işlemi tamamlanan cihazınızı 6 ay geçerli, imzalı ve kaşeli garanti kartı eşliğinde teslim alırsınız. Size verilen bu güvenlik kartı sayesinde teknik servis imkanlarından ücretsiz yararlanabilirsiniz.

iPhone Şarj Konnektör
iPhone Şarj Konnektör