Telefonumuzu Webcam Olarak Kullanma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 275 Görüntülenme

Telefonumuzu Webcam Olarak Kullanma

Telefonumuzu Webcam Olarak Kullanma, Eba canlı derslerinde bir kamera kalitesi sorununuz varsa, burada sizin için iyi bir alternatif olacak uygulama, droidcam . Makalemizde, droidcam’ın ne olduğu ve nasıl kullanılacağı ile ilgili soruların cevaplarını bulabilir ve kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Droidcam Nedir ?

Bilgisayarlarında kamera olmayanlar veya cep telefonu kamerasını web kamerası olarak kullanmak isteyen, eski bir kamera ile daha iyi bir görüntü elde etmek isteyenler tarafından kullanılabilir. Sadece bir kameraya sahip olmayanlar için değil, aynı zamanda ikinci bir kamera tanımlamak ve EBA canlı derslerinde ikinci bir kamera olarak kullanmak için izin veren kullanımı kolay bir uygulamadır. Peki, nasıl kurulacağı ve kullanılacağı sorusuna cevap verelim. Telefonumuzu Webcam Olarak Kullanma için:

Droidcam Nasıl Kullanılır ?

Önce bu uygulama için ihtiyacınız olan gereksinimlerden bahsedeyim.

 • Cep telefonu.
 • Kameralı veya kamerasız bir bilgisayar.
 • Bilgisayar ve cep telefonu aynı Wi-Fi üzerinden bağlanması.
 • Cep telefonu ve bilgisayar için gerekli uygulamalar.
 • Kurulumu kısaca açıklarsak:
 1. Her şeyden önce, droidcam uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz gerekir.
 2. Kurulum tamamlandıktan sonra oturum açıyoruz https://www.dev47apps.com / uygulamanın web sitesi olan ve resimde gördüğünüz gibi Windows için gerekli olan istemci sekmesine tıklayın.
 3. Yeni açılan sayfadan Droidcam in en son sürümünü bilgisayarımıza indiriyoruz.
 4. Uygulamanın client dosyasının kurulumu yapmak için çalıştırıp gerekli adımlara ileri butonuna basarak tamamlayıp kurulumu bitiriyoruz.
 5. Cep telefonumuzdan uygulamayı çalıştırıyoruz. Bu aşamada sorun yaşamamak adı bilgisayar ve cep telefonu aynı wifi ağı üzerinde bağlı olması gerekmektedir.
 6. Masaüstüne gelen uygulama simgesinden programı çalıştıralım.
 7. Cep telefonu ekranında yazan ip adresini uygulamada bulunan device ip yazan yere giriyoruz. Biraz altta bulunan video ve ses sekmelerinden hangisini kullanmak istiyorsanız seçip start butonuna basıyoruz.
 8. Artık istediğimiz uygulamada kamera olarak cep telefonumuzu kullanabiliriz.
iPhone Telefonumun Modelini Nasıl Öğrenebilirim

USB ile Bağlanma Nasıl Yapılır ?

Kurulum aşamaları tamamlandıktan sonra bu sefer cep telefonumuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra USB bağlantı sekmesine tıklayıp gerekli ayarları yapıyoruz. Artık kameramızı kullanabiliriz.

Bu aşamada dikkat etmeniz hususlar;

 • Usb kablosunu uygulamayı açtıktan sonra takmanız.
 • Cep telefonunuz da USB Hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerekmektedir.
 • Hata ayıklama modu her telefonda farklılık gösterdiği için en kolay yöntemi youtube üzerinden kendi telefonunuza uygun nasıl yapıldığı ile ilgili video bulup yapmaktır. Bu aşamaları yaptıktan sonra 2 nolu bölümde telefonunuzun ismi görülecek ve artık start butonuna basarak kamera kullanımına başlayabileceksiniz.
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Huawei Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde huawei ekran değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube Kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir