Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun Dokunmatiği Isınınca Çalışmıyor

Telefonun Dokunmatiği Isınınca Çalışmıyor

Telefonun Dokunmatigi Isininca Calismiyor

Telefonun Dokunmatiği Isınınca Çalışmıyor, sorunu yaygın bir can sıkıcı sorundur. Bu sorunu gidermek için farklı adımlar vardır. Birincisi, cihazın tüm verilerini yedekleme, sıfırlama ve Geri Yükleme ile başlar. Daha sonra daha gelişmiş hasar tespit adımlarına geçin.

Telefonun ısınması, ekran ve ekran bileşenlerinin de ısındığı anlamına gelir. Örneğin, görüntüleri ekrana iletmekten sorumlu esnek kablo, bu ısınmanın bir sonucu olarak normal işlevini kaybedebilir. Kablo aynı zamanda dokunmatik girişlerin iletimini de ele aldığından, ısıtma her durumda dokunmatik olmayan işlevin kaybolmasına neden olacaktır. Bu sorun nasıl ortadan kaldırılır?

Telefon Isınınca Dokunmatik Çalışmıyor

Her şeyden önce, sorunun kaynağı iyi anlaşılmalıdır. Sorun her zaman ekran flex Kablosu ile ilgili değildir. Telefon sıcak olduğunda dokunma işe yaramazsa, CepMarket teknisyenlerimize söyleyin ve cihazınızı ayrıntılı olarak inceleyip sorunun ne olduğuna karar vereceklerdir. Bazı telefonlar, özellikle LG, aşırı ısınmayı önlemek için otomatik önlemlere sahiptir. Taşıdığınız kap ısıya neden oluyorsa, telefonun kendisini korumak için dokunmayı devre dışı bıraktığı bir duruma girmemesi için çıkarın.

Telefonu kasadan çıkarmak, ısınmayı ve dokunmayı önlemiyorsa, ekranı değiştirirken çözüm aranabilir. Sadece teknisyenlerimiz buna karar verebilir. LCD’nin değiştirilmesi sorunu ortadan kaldıracaksa, prosedür hemen hemen her modelde sadece 1 saat içinde tamamlanır. Süreç OEM kaliteli parçalar kullanır ve tamamlandığında, verileriniz, bilgileriniz veya fotoğraflarınız kaybolmaz. Cihazın performansı olumsuz etkilenmez.

iPhone Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor

Başlangıçta, ara sıra dokunuş bir süre sonra kullanılamaz hale gelir ve çalışamazsınız veya dokunuş sizi engelleyerek kendini bastırır. Bunun ana nedeni anakarttır. Anakart arızasına Multi-Touch denir.

Multi Touch
Multi Touch

Dokunmanın ana nedeni ekran olmasına rağmen, başka birçok faktör var. Onları inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: iPhone Yeşil Ekran Sorunu

Dokunmatik Donuyor , Çalışmıyor , Kendi Kendine Basıyor

Dokunuşun işe yaramamasının birçok nedeni vardır, bu yüzden önce teşhis koyarız. Sırasıyla;

  1. Home tuşu ve açma kapatma tuşuna basarak sıfırlama yapıyoruz.
  2. Gerekirse yazılım güncelleme veya yeniden yükleme yapıyoruz. Çünkü bazı ios sürümlerinde dokunmatik sorunları yaşanmıştır.
  3. Daha önce ekranın değişip değişmediğine bakarız.
  4. Yeni bir ekran takıp ekranda bir arıza olup olmadığına emin oluruz.
  5. Arızanın anakarttan kaynaklandığına emin olmak için yeni ve orijinal bir ekranla bir süre test ederiz. Gerekirse ekran değişimi yapıp müşteriye teslim ederiz ve kullanarak test etmesini isteriz.

Bu adımlardan sonuç alamazsak yüksek ihtimalle anakart arızası vardır. tespiti bu yönde yapıp anakart tamiri veya entegre değişimi için işleme alırız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonun dokunmatiği takılıyor , telefonun dokunmatiği kilitlendi , telefonun dokunmatiği bozulursa ne yapmalıyız , telefonun dokunmatiği arada çalışmıyor , telefonun dokunmatiği basmıyor ,bir telefonun dokunmatiği  bozulursa ne yapmalıyız , telefonun dokunmatiği bazen çalışmıyor , telefonun dokunmatiği bozuldu , telefonun dokunmatiği nasıl düzeltilir , lg telefonun dokunmatiği bozuldu , lg telefon dokunmatik çalışmıyor , telefonun dokunmatiği dondu , telefonun dokunmatiği donuyor , iphone 6 telefon ısınınca dokunmatik çalışmıyor.