Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun Donanımsal Sorunları Nelerdir

Telefonun Donanımsal Sorunları Nelerdir

Telefonun Donanımsal Sorunları Nelerdir

Telefonun Donanımsal Sorunları Nelerdir, Akıllı telefonlarda yaşanan donanımsal sorun nedir ? Donanımsal sorun nedir ? Telefonda hangi yollarla tespit edilir ? Akıllı telefon satın alırken herhangi bir donanım sorunu olup olmadığını bilmediğimizde sorunlarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Telefon arızalandığında, sorunun kaynağını bilgisayardan veya teknisyene götürerek bulabilirler. Peki, donanım sorununun ne olduğu sorusunun cevaplarını veya telefon donanım sorunları ve çözümlerinin sorularının cevaplarını bulabilir miyiz ?

Bunu Play Store ve Apple Store’da bulunan yazılımla yapabiliriz. Telefonun birçok kullanışlı özelliğinden biri, çalışmadığı zamanlarda telefonun rahatlığını b. Kullanıcıların telefonlarının donanım sorunları nelerdir ? soruyu birkaç yazılım önerisi vererek incelemek mümkündür.

Android Donanım Sorunları

En çok kullanılan işletim sistemlerinden, hatta en çok kullanılan iki sistemden birisi olan Android işletim sisteminde zaman zaman ortaya çıkan Android donanım sorunları şunlardır:

Pilin Çabuk Bitmesi

Tüm cep telefonlarında görülen en büyük sorunlardan biri pilin çabuk bitmesidir. Çünkü neredeyse tüm akıllı telefonların birçok farklı özelliği var ve bu özelliklerden bazıları, şarjın hızlı bir şekilde azalmasına veya başka bir deyişle pilin hızlı bir şekilde bitmesine neden olur. Bu sorunu önlemek için güç tasarrufu ayarlarını yapmanız gerekir. Bunu Ayarlar – Pil bölümünde yapabilirsiniz. Çoğu cep telefonu kullanıcısında, sorunlardan en çok şikayet edilenlerden biri çekilen bulanık resimdir. Bu sorunuçözmek için, gerekmedikçe kamera flaşını kullanmayın ve mevcut aydınlatmayı etkili bir şekilde kullandığınızdan emin olun.

Telefonun Donanımsal Sorunları Nelerdir

Parlak Fotoğraflar

Çoğu cep telefonu kullanıcısı fotoğrafların parlak çıkmasından şikayet ediyor. Bunun en önemli nedeni flaşın her ortamda ve her zaman kullanılmasıdır. Başka bir deyişle, gereksiz yere flaş kullanmak fotoğrafta parlak ışığa neden olur ve bu nedenle resim de parlaklaşır. Bu sorunu çözmek için, bulanık resimlerde olduğu gibi flaş kullanmaktan kaçınmanız ve mevcut ışığı etkili bir şekilde kullanmanız önerilir.

İlginizi Çekebilir: iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır

İnternet Paketinin Çabuk Bitmesi

Akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biri internete bağlanma özelliğidir. Bununla birlikte, bu özelliğin kullanımı çok yoğun ve bilinçsizdir, bu da paket aşımlarının veya internet paketinin hızlı bir şekilde sona ermesine neden olur. Bundan kaçınmak için, dikkate alınan paket yenileme veya doldurma tarihini kullanmak da avantajlıdır. Ayrıca verilerinizi belirli bir süre boyunca kullanırsanız, verileri otomatik olarak devre dışı bırakmak da başka bir çözümdür.

Telefonun Donanım Sorunları Nasıl Belirlenir ?

Donanımsal Sorunu Belirlemede Kullanılan Yöntemler

Telefonun Donanımsal Sorunları Nelerdir, *#0*# tuş kombinasyonunu kullanarak, yeni nesil Samsung cihazlarında bulunan Samsung Teşhis Aracı ile telefonun donanım sorunlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu yöntem en kolay ve en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Android için Play Store üzerinden Z – Device programını indirip açtıktan sonra, karşılaştığınız sembol ve donanım özellikleri bir arıza olduğunda kırmızı bir işaret gösterir. Donanımlardan birine tıkladığınızda ayrıntılı bilgileri daha net görebilirsiniz. Telefonunuzu tek bir donanım testi ile test edebilir veya tam bir test yaparak telefonun tüm donanım verilerini görebilirsiniz. Tıkladığınız donanım seçeneğini ölçmek ve arızalı olup olmadığını değerlendirmek için iyi bir programdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefonun Donanımsal Sorunları Nelerdir.