Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor

Telefonun-Ekran-Kararip-Aydinlaniyor

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor ancak bunun birkaç nedeni olabilir. Akıllı telefonlarda ekran karartma en yaygın sorunlardan biridir. Kullanım sırasında veya telefon bir köşede durduğunda, ekran aniden kararır ve ardından tekrar aydınlanır. Akıllı telefonlarda ekran kararması, donanım veya yazılımdan kaynaklanabilir. Bu tür durumlarda çözüme ulaşmak için her iki taraftan da gerekli kontrollerin yapılması gerekir. Yazılım sorunlarına odaklanmanın yanı sıra, en iyisi donanım sorunlarına bakmaktır.

şeklinde sorunları tam olarak anlamak için öncelikle cihazı güce bağlamak yararlıdır. Telefon, güce bağlandıktan sonra şarj oluyorsa, sorun yazılımdan kaynaklanıyor olabilir. Yazılımın neden olduğu sorunları çözmek için bir takım yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Örneğin telefonun son güncellemeyi almamış olması, ekranın aniden kararmasına ve tekrar aydınlanmasına neden olabilir. Böyle bir durumda yapılacak ilk şey işletim sistemini güncellemek ve ardından ekranı tekrar kontrol etmektir.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Sorunu Nedenleri

Akıllı telefon arızaları genellikle aniden ortaya çıkmaz. Belirli bir zaman zarfında çeşitli belirtiler göstererek kendini gösterir. Aslında bu belirtiler kullanıcılar için bir mesajdır ve bu nedenle telefonlarda meydana gelen farklı veya farklı davranışları yakından izlemek yararlıdır. Ayrıca telefonun belirtilerinin kullanıcılar tarafından doğru okunması, oluşabilecek sorunlara erken müdahale edilmesine yardımcı olur. Peki, telefonlarda ekran karartılmadan önce hangi semptomların ortaya çıktığı;

 1. Telefon ışığı yanıp sönmeye başlar ve ayrıca cihaz yanıt vermez.
 2. Telefon, çeşitli nedenlere bağlı olarak çok ısınabilir ve ardından donabilir.
 3. Ayrıca telefon sık sık kendini yeniden başlatır.
 4. Ayrıca telefonun şarjı daha hızlı bitmeye başlar.
 5. Öte yandan, telefon herhangi bir girişimde bulunmadan kendini yeniden başlatıyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Pro Max Ön Kamera Değişimi

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Nedenleri

Telefonlarda ekran karartma ve ardından aydınlatma birçok kullanıcının karşılaştığı sorunlar arasında yer alıyor. Ekran kararması, yazılım veya donanımdan kaynaklanabilir. Yazılım sorunları için telefonda yapılan bir dizi ayarlamayla sorunları çözebilir. Donanım sorunları olması durumunda genellikle profesyonel yardım almak yararlıdır. Şimdi, telefon ekranı kararıyor ve yanıyor bu sorunun nedenleri ne olabilir;

 1. Telefona yüklenen son uygulamalardan biri ekran kararmasına neden olabilir. Bu nedenle, telefondan en son yüklenmiş uygulamaları kaldırmak sorunu çözebilir.
 2. Ayrıca işletim sisteminin güncelliğini yitirmiş olması da ekran kararmasına neden olabilecek faktörlerden biridir. Bu sebeple son güncelleme telefona yüklenmeli ve telefon yakından izlenmelidir.
 3. Aşırı bellek kullanımı da ekranın kararmasına neden olur. Böyle bir durumda, telefonda çok fazla hafıza kullanan uygulamaların arka planda açık bırakılmaması veya ihtiyaç duyulmuyorsa telefondan kaldırılmasında fayda vardır.
 4. Telefonlara harici olarak yüklenen APK dosyalarından kaynaklanan virüs bulaşması, ekran karartmada da etkili olabilir. Böyle bir durumda APK dosyası silinmeli ve telefon da virüslerden arındırılmalıdır.
 5. Donanımla ilgili sorunlar ise telefon ekranının aniden kararmasına ve aydınlanmasına neden olan sorunlardan biridir. Donanımla ilgili sorunlar, parçaların veya ekranların değiştirilmesini gerektirebilir. Ekran değişikliklerinde profesyonel yardım almak, telefon sağlığı açısından önemli bir konumdur.

Ekran Değişimi ve Onarımı Hizmetleri Ne Vermekteyiz

Teknik servisimiz, telefonlarınızda yaşadığınız ekran sorunları konusunda uzman ve deneyimli bir ekip ile sizlere hizmet vermektedir. Ekran kararırsa ve bunun gibi problemler yaşarsanız öncelikle ekranlarınızda gerekli incelemeler yapılır ve ekranlarınız tamir edilmeye çalışılır. Onarılamayan ekranlar için ekran değiştirme hizmeti verilmektedir. Ekran değişimlerinde hızlı ve güvenilir çözümler ile sizlere yardımcı olan firmamız, steril ve statik elektriksiz teknik servis odalarında operasyonlar gerçekleştirmektedir.

Öte yandan telefonlarınızda yer alan bilgiler ekran değiştirildikten sonra asla silinmeyecek veya zarar görmeyecektir. Ayrıca değişim sırasında tüm işlemler önünüzdedir. Garantili ekran değiştirme hizmetleri ile hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresi olan firmamız, en az 3 ay parça ve işçilik garantisi ile hizmet vermektedir. Değişim sonrası karşılaştığınız ekran sorunları için ücretsiz destek sunar.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekran kararıp düzeliyor , telefon ekran kararıp açılıyor , telefonumun ekranı aniden kararıyor , telefonun ekran kararması , telefon ekranın kararıp gelmesi , lg telefon ekran kararması , telefon ekranı neden kararır.