Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi

Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi

Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer Mi

Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi Akıllı telefonların kullanımı her geçen gün arttıkça, yenilerinin maliyetleri artmaktadır. Telefonumuzun satın alma fiyatı oldukça fazla olabilir ve bize olacak küçük bir şeyde bir tür sorunla karşılaşacağız. Telefonunuzun ekran kırık veya kırık ise, rahatsız olacaktır. Telefonunuzun 2 yıllık bir garantisi olacaktır, bu nedenle ekranın garanti kapsamında olup olmadığı bilinmemektedir.

Telefonun ekranının kırılıp kırılmadığı sorusu, akıllı telefon kullanıcılarının telefon ekranı kırıldığında sorduğu ilk sorudur. Ekranın kırılması, ön camın kırılması, iç ekranın kırılması, telefonun etkisinden dolayı ekranın hasar görmesi ve sıvı teması, üreticiler tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için garanti kapsamı dışındadır.

Telefonumun Garantisi Bitti ve Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım ?

Telefonun sigortası var mı? Cihazınızı satın aldığınızda ekstra bir ücret ödediniz mi? Bu sorunun cevabınız evet ise, sigorta sözleşmesi maddelerini gözden geçirmenizi ve sigorta şirketinize başvurmanızı öneririz. Çünkü indirimli ya da ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer bir Kasko yoksa, ekran garanti şirketi veya özel teknik servis Cep Hastanesi  tarafından değiştirilebilir olabilir. Genellikle, kullanıcılar garanti teknik servislerini tercih etmez. Çünkü;

  1. Telefon sıfırlanır ve bilgileriniz silinir.
  2. Ekran değişimi için uzun süre beklenmektedir. Bu süre 3-4 hafta ve maalesef ki ayları bulabilmektedir.
  3. Telefonun akibeti hakkında bilgi almak oldukça zor olabilmektedir.
  4. Ekran değişimi ücretleri oldukça fazla maliyetli olabilmektedir.

Peki ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran özel teknik servis CE tercih edilme sebepleri nelerdir ?

Samsung İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi ?

Bugün cihazlara bakarken, ekranın büyük bir kısmı full HD ekran ve bu bir fiyata geliyor. Bununla birlikte, bu fiyat cihazın fiyatının neredeyse %60’ını kapsadığından, ekran arızalandığında, korku ve hayal kırıklığı bizi sarmaya başlar. Ortak durumlardan biri, iç ekranın çatlaması ve kırılmasıdır.

Aslında, üst mercek camı kısmı daha kırıktır, ancak görüntüyü etkilemediğinden ve üst camı uygun bir fiyata değiştirmek için çok fazla alan olduğundan, camı kırmak biraz daha iyidir.

İlginizi Çekebilir: Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar mı

Ama benim cihazda kullanıcıların en meraklı durum herhangi bir etkisi ya da kırık, çatlak yok, ama benim iç ekran kırık veya kırık, ben ince bir çizgi görmek ve bu görüntünün bir sonucu olarak gelmiyor veya kullanıcıların kurban olduğunu söyleyerek görüntünün yarısı. Bu gibi durumlarda, hizmetlerin çoğunluğu tarafından yapılan karar, kullanıcı hatası nedeniyle dahili ekranın hasar görmesi ve ücretli ekran değiştirme teklifi olacaktır.

Samsung İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi ?

Samsung’un dahili ekranı kırıldığında, bu daha maliyetlidir. Çünkü AMOLED ekran teknolojisi Samsung cihazlarda kullanılır. Amoled ekran, diğer ekranlara kıyasla en iyi görüntü kalitesine paralel olarak en yüksek ekran modelidir. Yani piyasadaki en son iphone telefon dikkat ederseniz, bir amiral gemisi Samsung modeli 3 / 1’i bile 4 / 1’i fiyat ekran fiyatı.

iPhone Ekranım Kırıldı Garanti Ücretsiz Yapar Mı?

Benim iPhone ekran kırık ve garanti kapsamında olacak, Apple ücretsiz yapacak? soran müşteri sayısı artıyor. Ekran garantiyi kırıyor mu? Bu sorunları açıklığa kavuşturalım. Apple, iPhone 6 ve 6 Plus modelleri ücretsiz olarak değişmek zorunda kaldığında davanın şikayetleri değişiklik yapmak zorunda kalırken, iPhone 6s ve 6s Plus modelleri daha sağlam bir kasa yapısı kullanarak önlendi.

Bu şekilde, çarpık sorun kaçınarak artık bir kullanıcı hatası olarak geçirilir ücretsiz değiştirme hakkını vermedi. Ekran kırılması ne olacak? Hayır, ekran kırılması garanti kapsamında değildir. Ücretsiz bir ekran değişikliğine sahip olmak mümkün değildir. Apple size ücretsiz bir telefon vermez veya ücretsiz hizmet sunmaz. Bu yüzden ne yapacaksın? Bu gibi durumlarda bir garanti Türkiye varsa belirli koşullar altında ücretli hizmet alacak.

NOT: Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi Telefonunuzun garantisi bitti ise ekranınızın tamiri için Cep Hastanesine getirip ve ya ücretsiz bir şekilde kargoyla yollayıp tamir ettirebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda ekran değişimi fiyatlarına bakabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  telefon ekranı kırıldı garantiye girer mi , telefonumun ekranı kırıldı ne yapmalıyım , samsung telefon ekranı kırıldı garantiye girer mi , telefonumun ekranı kırıldı garanti karşılar mı , telefonun düştü ekranı kırıldı garantiye girer mi , telefonun iç ekranı kırıldı garantiye girer mi , lg ekran kırılması garantiye girer mi , lg telefon ekranı kırıldı fiyat , telefonun camı kırıldı garantiye girer mi , tablet ekranı kırıldı garantiye girer mi , telefon ekran kırılması garantiye girer mi , telefonumun ekranı kırıldı.