Telefonun Flaşı Çalışmıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / / 1 Yorum / 127 Görüntülenme

Telefonun Flaşı Çalışmıyor

Telefonun Flaşı Çalışmıyor Akıllı telefonlarımızda, genellikle gece veya karanlık yerlerde çekim yaptığımızda, bir kamera flaşına ihtiyacımız var. Gün boyunca çok fazla kullanmamamıza rağmen, flaş aydınlatması sayesinde keskin fotoğraflar çekebiliriz. Kameradaki bazı ayarlar nedeniyle flaşta çizgiler olabilir ve kamera gece çekimleri sırasında flaşı açmaz.

Samsung kamera çekimi sırasında flaşı kullanırken flaşınızı açık, kapalı ve otomatik olarak kullanabilirsiniz. Otomatik modda, cihaz parlaklığa bağlı olarak kendini yakar veya yakmaz.

Telefonun Flaşı Çalışmıyor

Bizim kamera ayarları nedeniyle, flaş çizgiler olabilir. Flaşı açmak istediğiniz flaş düğmesi etkin değildir ve açılamaz. Flaşta Otomatik mod veya temel mod gibi bir çizgi varsa, bu çok basittir.

flaş yanmıyor sorunu
flaş yanmıyor sorunu

Telefon Flaş Nasıl Açılır, Aktif Edilir?

Yüksek çözünürlüklü resimler çekerken kullanılan HDR modunu kapatmamız gerekiyor. Ne yazık ki, HDR modu etkin olduğunda flaş ışığı mevcut değildir. HDR modunu açıp kapatmak için aşağıdaki ayarları izleyin.

 • Kamerayı açın
 • Kamera ekranının sol köşesindeki çarka tıklayın.
 • Hemen altında açılan küçük menünün sağında bulunan HDR ayarlarını kapalı (off) moduna alınız.

Yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptığınızda Kameranızda Flaşı kullanabilirsiniz. Kamera flaşı üzerinde bulunan Otomatik flaş veya Sürekli açık şekilde flaşı kullanabilirsiniz.

Telefonla Fotoğraf Çekerken Bilmeniz Gereken Bir Kaç İpucu

Karşılaştığımız en yaygın sorulardan biri, fotoğrafta hafif bir filtre olarak flaştır. Başka bir soru kamera kötü ve kalitesi kötü olmasıdır. Bu iki sorunun cevapları aynıdır.

Telefonda kullandığınız durum, bu sorunları geniş açılı kameralarla gösterir. Kalın, büyük, kapaklı bir kasa kullanıyorsanız, kasanın kameranın açısını aşması muhtemeldir. Fotoğraf çekerken kasayı telefondan çıkarmanızı öneririz.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Telefonun Flaşı Çalışmıyor telefonun flaşı çalışmıyor s4, vodafone smart 6 flash calismiyor, vodafone smart 6 el feneri calismiyor, kamera veya flaşı kullanan uygulamalardayken flaş ışığı kullanılamaz, telefonun feneri neden çalışmaz, telefonun flaşı yandı, lenovo p2 flash çalışmıyor, samsung el feneri nerden açılıyor, telefonun flaşı çalışmıyor, telefonun flaşı sürekli yanıyor, telefon çalarken flash yanması huawei


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

Telefonun Flaşı Çalışmıyor
5 (100%) 3 oy mevcut

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir