Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun Flaşı Çalışmıyor

Telefonun Flaşı Çalışmıyor

Telefonun Flaşı Çalışmıyor

Telefonun Flaşı Çalışmıyor Akıllı telefonlarımızda, genellikle gece veya karanlık yerlerde çekim yaptığımızda, bir kamera flaşına ihtiyacımız var. Gün boyunca çok fazla kullanmamamıza rağmen, flaş aydınlatması sayesinde keskin fotoğraflar çekebiliriz. Kameradaki bazı ayarlar nedeniyle flaş kapalı olabilir ve kamera gece çekimleri sırasında flaşı açmaz.

Samsung kamera çekimi sırasında flaşı kullanırken flaşınızı açık, kapalı ve otomatik olarak kullanabilirsiniz. Otomatik modda, cihaz parlaklığa bağlı olarak kendini yakar veya yakmaz.

Telefonun Flaşı Çalışmıyor

Telefonun kamera ayarları nedeniyle, flaş kapalı olabilir. Flaşı açmak istediğiniz flaş düğmesi etkin değildir ve açılamaz. Flaşta Otomatik mod veya temel mod gibi bir seçenek varsa, bu çok basittir.

Flash sorunları: işaretler

Kameradaki flaş her zaman gece boyunca durmaz. genellikle, ilk başta arızalar vardır ve ancak o zaman tamamen başarısız olur. Akıllı telefon arızası başladı işaretler:

  • resim çekerken flaşı tetiklemedeki gecikme (resim çekilmeden bir saniye önce veya sonra çalışabilir);
  • kararsız çalışma (flaş bir kez çalışır);
  • güç azaltma (flaştan gelen ışık karanlık bir yerde yüksek kaliteli çekim için yeterli değildir);
  • işin tamamen başarısız olması (flaş, mutlak karanlıkta bile açılmaz.)

İlginizi Çekebilir: iPhone Arka ve Ön Kamera Cam Değişimi

Flaş Yanmıyor Sorunu
Flaş Yanmıyor Sorunu

Telefon Flaş Nasıl Açılır, Aktif Edilir?

Yüksek çözünürlüklü resimler çekerken kullanılan HDR modunu kapatmamız gerekiyor. Ne yazık ki, HDR modu etkin olduğunda flaş ışığı mevcut değildir. HDR modunu açıp kapatmak için aşağıdaki ayarları izleyin.

  • Kamerayı açın
  • Kamera ekranının sol köşesindeki çarka tıklayın.
  • Hemen altında açılan küçük menünün sağında bulunan HDR ayarlarını kapalı (off) moduna alınız.

Yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptığınızda Kameranızda Flaşı kullanabilirsiniz. Kamera flaşı üzerinde bulunan Otomatik flaş veya Sürekli açık şekilde flaşı kullanabilirsiniz.

Telefonla Fotoğraf Çekerken Bilmeniz Gereken Bir Kaç İpucu

Karşılaştığımız en yaygın sorulardan biri, fotoğrafta hafif bir filtre olarak flaştır. Başka bir soru kamera kötü ve kalitesi kötü olmasıdır. Bu iki sorunun cevapları aynıdır.

Telefonda kullandığınız durum, bu sorunları geniş açılı kameralarla gösterir. Kalın, büyük, kapaklı bir kılıf kullanıyorsanız, kasanın kameranın açısını aşması muhtemeldir. Fotoğraf çekerken kılıfı telefondan çıkarmanızı öneririz.