Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun İç Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Telefonun İç Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Telefonun İç Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım

Telefonun İç Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım , Eğer akıllı telefon ekranında bir çatlak ile karşı karşıya iseniz, ilk yapmanız gereken karar vermek zor olabilir. Hangi onarım seçeneği en iyisidir, hatta onarılması gerekir? Bu yazıda, telefon ekranının kırılması noktasında neler yapılabileceğini tartışıyoruz.

Ekran kırıldığında, genellikle taşan keskin parçalardan oluşur. Bu yüzden telefonu bıraktıktan sonra kafanıza gelmek istemediğiniz bir sonraki şey bu parçalarla iletişime geçmektir. Ekran tamamen kırılırsa, temiz bir ambalaj bandı alabilir ve ekrana yerleştirebilir ve daha fazla parçalanmayı önleyebilirsiniz.

Eğer ekranın kırılmış olduğu yeterince kesin değilse, hala kullanmaya devam ediyor ve görüntü alıyorsanız o halde bu adımı atlayabilirsiniz. Zira ekranından darbe almış her akıllı telefon için LCD panel hasar alacak diye bir kaide yoktur.

İç Ekran Nasıl Kırılır

Telefonun iç ekranı nasıl kırılır en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu sebeple maddeler halinde açıklayalım.

  1. Telefon darbe alması, üzerine istemsiz baskı uygulanması veya yere düşmesi sonucunda ön cam ile birlikte iç ekranda kırılır. Dokunmatik alan çalışmaz ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz sorunlar ortaya çıkar.
  2. Bataryanın şişmesi de iç ekran kırılmasını sebebiyet verir. Batarya şişmesi sonucu kasaya ve ekrana baskı yapılır. İç ekranda cam olduğu için bu baskıya bir yere kadar dayanır ve kırılır.
  3. Telefonun aşırı ısınması sonucunda da iç ekran kırılması yaşanabilmektedir. Bazı kullanıcılar telefonum darbe almadı ama ekranı kırıldı anlayamadım diye sorular sormaktadır. Bu sorunun sebebi de genellikle aşırı ısınan ekranın en ufak bir darbede çatlamasıdır.

İlginizi Çekebilir: Ekranı Kırık Telefon Kullanmak Zararlımı

İç Ekran Değişim Fiyatı Ne Kadar

Dahili ekran kırıldığında, dahili ekran + dokunmatik alan + ön cam + dış panel / kasadan oluşan ürünü kullanarak değiştirilebilir. Sadece dahili ekran değiştirilemez.

Değişim fiyatları kullandığınız cep telefonu modeline göre değişir. Örneğin, aşağıdaki bağlantılarla iPhone ve Samsung ekran değişim fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi ?

Telefon üreticileri tarafından ekran kırılması, ön cam çatlaması, ekranın iç kırılması, telefonun etkisi, ekranın hasar görmesi ve sıvı teması, kullanıcı hatasının kabul edilmesi nedeniyle garantiden tamamen çıkarılır.Ekranın kırılması resmi olarak garanti kapsamındadır. Bu yüzden Apple veya Samsung olsun, kendi garanti politikası içinde dikkate almayacaktır. Bu nedenle müşteri, kullanıcı hatasının neden olduğu hasarı müşterinin kendi bütçesinden telafi eder.

Telefonunuzu alırken kaskınızı yaptırdıysanız, sigorta sözleşmenizi inceledikten sonra Kasko şirketinizle iletişime geçebilirsiniz. Motosiklet sözleşmesi kapsamında ücretsiz ekran değişimi yapılabilir. Bu nedenle birçok kullanıcı Cep Hastanesi gibi işinde tecrübeli telefon tamir mağazalarına yönelmektedir. İç ekran kırılması tamiri için üst taraftaki fiyat tablosuna göz atabilir ya da dilerseniz buraya tıklayarak ekran değişimi sayfamızdan tüm modellerin değişim ücretini öğrenebilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Telefonun İç Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım  iç ekran kırılması nasıl düzeltilir, iç ekran kırılması ne kadara yapılır, telefonun iç ekranı kırıldı ne kadara yapılır, iç ekran kırılması tamiri, telefon iç ekran fiyatları, iç ekran kırılması j7, iphone iç ekran kırılması garanti kapsamına girermi, iphone iç ekran kırılması ne kadar.