Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonun Kamerası Odaklamıyor

Telefonun Kamerası Odaklamıyor

Telefonun Kamerası Odaklamıyor

Telefonun Kamerası Odaklamıyor ; Telefonun kamerası odak dışı olduğunda, cihaz sahipleri zaman zaman sorun yaşayabilir. Akıllı cep telefonlarında bulunan gelişmiş kamera özellikleri sayesinde kameralar geçmişte kaldı. Birçok kişi, cihazlarındaki kameralarla yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar kaydedebilir. Ancak, bazı durumlarda telefonun kamerası odaklanmayabilir.

Telefon kamerasının odaklanmaması sorunu olan kişiler, bu durumdan kurtulmak için sorunun kaynağını belirlemelidir. Çünkü kamera odak sorunu birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir.

Bulanık Kamera Nasıl Düzeltilir?

Telefonun Kamerası Odaklamıyor ; ise, bu sorunu çözmek için kullanabileceğiniz bir dizi yöntem vardır. Ama önce bu sorunun neden ortaya çıktığını bilmelisin. Kameranın odaklanmasını engelleyen durumlar şunlardır:

 • Kamera lensi çizik, kırık veya kirli
 • Su kamera lensinin içine girer veya ekranı buğular
 • Manuel olarak değiştirilen odak ayarı
 • Telefonun toza maruz kalması
 • Kamerayı fotoğraf çekmek için nesneye veya kişiye çok yakın tutmak
 • Yukarıda belirtilen durumlar kameranızın düzgün çalışmasını engelleyecektir. Bulanık kameranın nasıl düzeltileceği sorusuna cevap olarak deneyebileceğiniz bazı yöntemler.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy A50 Şarj Olmuyor

Telefonunuzun kamerası bozulduysa, telefonunuzun ekranını değiştirerek sorununuzu çözebilirsiniz. Bu yöntemi çizilmiş ekranlarda da kullanabilirsiniz.

 • Telefon su ile temas ederse, telefonu birkaç gün boyunca bir kase pirinç içine koymalısınız. Pirinç, telefonun içindeki nemi emerek kameranızın düzgün çalışmasına yardımcı olacaktır.
 • Telefon tozla temas ettiyse, telefonunuzu iyice temizlemelisiniz. Bununla birlikte, saç kurutma makinesi gibi havalandırmalı cihazların kullanılmaması önemlidir. Bu tür cihazlar telefona daha fazla toz girmesine neden olur.
 • Telefonun kamera ayarlarını değiştirdiğiniz için kameraya odaklanmakta sorun yaşıyorsanız, kamera ayarlarını varsayılan olarak döndürerek sorununuzu çözebilirsiniz.
 • Kamera ile fotoğraf çekerken, fotoğraf çekeceğiniz şeyle lensin mesafesini ayarlamanız gerekir. Aksi takdirde, objektif odaklama zorluğu yaşayacak ve ekran bulanık olacaktır.
 • Birçok kişi olur bir telefon kamera odak sorunu değil. Bu sorunu çözmek için yukarıda belirtilen yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemler, kameranızla bulanıklık ve odak sorunlarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer hala kameranız odaklamıyor ise tamiri yapılmalıdır. Telefonunuzu Cep Hastanesi Teknik Servise getirerek Kamera değişimi yaptırabilirsiniz. Ayrıca sizlere 3 ay garanti sunuyoruz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

 

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler; telefonun kamerası odaklanmıyor , telefonun kamerası netleşmiyor , telefonun kamerası tozlandı ,telefonun kamerası buğulandı ,telefonumun kamerası odaklanmıyor , telefon kamerası odaklanmıyor , telefonun kamerası siyah gösteriyor telefonun kamerası değişir mi , telefonun kamerası karanlık , telefon kameram odaklanmıyor.