Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun Kamerası Titriyor

Telefonun Kamerası Titriyor

Telefonun Kamerası Titriyor

Telefonun Kamerası Titriyor; Kamera titrer ve bu konu da ne yapacağınızı bilemezsiniz, sizin için hazırladığımız makalemiz ile etkili ve kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Telefon kameralarındaki titremeler, genelde kullanıcı için salon bulunmadığı durumlar oluşturur. Bunun sebebi, bir fotoğrafın bile istenilen şekilde çekilememesidir.

Bunu müteakip, akıllı telefon kullanıcıları, forum sitelerinde ve sosyal platformlarda iPhone arka kamera titremesi şeklindeki konuları açarak çözümler aramaya çalışırlar. Bununla beraber, istenilen platformları bu platformlarda bulmak daima mümkün olmayabilir. Bu sebeple, sizin için bir çözüm kılavuzu hazırlamak ve yaşamakta olduğunuz sorun karşısında size yardımcı olmak istedik.

Telefonun Kamerası Titriyor; Dikkat etmeniz gerekli olan ilk şey, telefonunuzun titremesi gibi bir probleminiz olduğunda telefonunuzun şarj edilmesi işlemidir. Çünkü bazı telefonlarda düşük şarj, kameranın titremesine neden olur. Bu telefonlara örnek Samsung veya iPhone modelleridir. Tabii ki iPhone kamera titremesi problemi için yapılması gerekli olan farklı uygulamalar var.

Çünkü sorun yazılım veya donanımdan kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda, bir çözüme ulaşmak için hem yazılım hem de donanım tabanlı nedenlerin üstünde durulması gerekir. Sizin için telefonlarda kamera titremesi problemini her iki perspektiften da incelemeye ve çeşitli çözümler üretmeye çalıştık. Şimdi, kamera sarsıntısı gibi sorunlarda ilk yapılması gerekli olanlara daha yakından bakalım.

Telefonun Kamerası Titriyor Çözüm Yöntemleri Nelerdir

iPhone modellerinde sıkça görülen kamera sarsıntısı, çekilen resimlerin kalitesinde de ciddi problemlere neden oluyor. Ayrıca, iPhone 6s Plus modellerinde görülen kamera sarsıntısı, iPhone 7 modellerinde de kendisini gösteriyor. iPhone 7 arka kamera sarsıntısı da benzer problemlere neden oluyor.

Böyle bir durumda, kamera sarsıntısı sorununa en kısa sürede bir çözüm bulmak gerekiyor. Yazılım problemlerinde, kullanıcılar kendi tesisleriyle birkaç uygulama yaparak çözümler elde edebilirler. Bununla beraber, donanım sebebiyle kamerayla ilgili bir sorun var ise, tecrübeli ve uzman teknisyenlerden yardım almak yararlı olacaktır. Aksi takdirde, telefonun istenmeyen kamera problemleri olabilir.

Donanım kaynaklı kamera arızalarında farklı sorunlarla karşılaşmamak için profesyonel yardım almak önemlidir. Peki, telefonlarda kamera titremesi problemleri için hangi çözüm teknikleri uygulanabilir? Hadi daha yakından bakalım.

  • Öncelikle yapmanız gerekli olan telefonun şarjını kontrol etmektir. Şarjın az olduğu durumlarda kamerada titreme meydana gelebilir.
  • Telefon kameralarının bazılarında titreme engelleme özelliği bulunur ve bu özelliğin aktif edilmesi ile kamera sorunu çözülebilir.
  • Ayrıca telefondaki kamera uygulamasının çalışma frekansını 50 veya 60 hertz olarak ayarlamak ve kamerayı bu ayarlarda kullanmak başka bir çözüm yoludur.
  • Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek de aynı şekilde çözüm teknikleri arasında yer alır. Yazılım kaynaklı bir sorun olması halinde bu yöntem işe yarayabilir.
  • Diğer yandan donanım kaynaklı bir sorun olması da muhtemeldir. Böyle bir durumda ise öncelikle yapılması gerekli olan uzman teknisyenlerden yardım alınmasıdır. Kamera hassas bir paça olması sebebiyle profesyonel ellerde işlem yapılması önemli bir konumda yer alır.

Telefonun Kamerası Titriyor Arızası Garanti Hizmetleri

Akıllı telefonların kameralarında meydana gelen tremor problemi için garanti kapsamında servis almak için bazı koşullar vardır. Bunlardan en önemlisi, arızada kullanıcı hatası olmamasıdır.

Çünkü tamir ve tamir hizmetleri garanti kapsamında değildir ve ücretli olarak yapılmaktadır. Garanti kapsamında onarım ve tamir hizmeti almak ve kullanıcı hatası olmadığı durumlarda ortaya çıkan arızayı ücretsiz olarak çözmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir: iPhone Home Tuşu Ekrana Nasıl Getirilir

Akıllı Telefon Ekranı Neden Titrer
Akıllı Telefon Ekranı Neden Titrer

Akıllı Telefon Ekranı Neden Titrer

Telefonun ekran titremelerinin nedenlerini sizlerle paylaşmak dilerseniz. Bireysel olarak yaşanan bazı sorunları çözebilirsiniz. Özellikle yazılımın başına gelenler. Ancak, donanım sorunlarınde profesyonel bir teknisyen cihazınızı kontrol etmelidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonun arka kamerası titriyor , telefonun kamerası tozlandı , telefonun kamerası buğulandı , telefonun kamerası yan çekiyor , telefonun kamerası donuyor , telefon kameram titriyor , telefonun kamerası kasıyor , telefonun kamerası ısınıyor , telefon kamerası titriyor , telefonun kamerası odaklanmıyor.