Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Batarya Değişimi / / 1 Yorum / 594 Görüntülenme

Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor

Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor, şikayeti bulunan kişiler bu sorunu en kısa sürede çözmek istiyorlarsa buna sebep olan etmenleri ortadan kaldırmaları gerekiyor. Şarj ettikten sonra telefonlarını terk eden kişiler, telefonlarını tekrar aldıklarında şarjlarında yüksek miktarda azalma olması durumunda bu sorunun oluştuğunu kolayca fark edebilirler.

Buna neden olan birkaç farklı faktör olsa da, telefonda meydana gelen sorunlar ve kullanıcılardan kaynaklanan sorunlar buna neden olabilir. Yeni telefonun şarjı kendi kendine tükeniyorsa, bu sorunun yazılım sorunlarından veya kullanıcı sorunlarından kaynaklandığı düşünülebilir. Ayrıca, bu sorun oluştuğunda piller eski aygıtları ilk arayan yerdir.

Bataryamın Kendi Kendine Bitmesi Neden Olur ?

Telefonun kendi kendine şarjı bitiyor, şikayet eden kişiler bu sorunu en kısa sürede çözmek istiyorsa, buna neden olan faktörleri ortadan kaldırmaları gerekir. Telefon günlük yaşamda şarjı bitiyorsa, kullanıcıların hemen harekete geçmeleri ve bu sorunun kalıcı olarak oluşmasını önlemeleri gerekir. Genel olarak telefonlarda şarjın kendi kendine bitmesi;

 • Arka planda uygulamaların açık unutulması,
 • Telefonların Wi-fi ya da Bluetooth gibi özelliklerinin açık bırakılması,
 • Çok soğuk ya da çok sıcak bir ortamda telefonun bırakılması,
 • Batarya ömrünün tükenmesi,
 • Batarya şişmesi probleminin ortaya çıkması,
 • İyi çekmeyen bir konumda telefonun bırakılması gibi sebeplerden dolayı oluşuyor.
LG G5 Sarj Olmama Sorunu

Şarjın Azalması Nasıl Çözülür ?

Telefonlarını doğru kullandıklarını düşünenler farkında olmadan büyük hatalar yapabilirler. Telefonlar bu hataları düzeltmek için daha çok çalıştıklarında, şarjları çok kısa bir sürede bitmeye başlar. Kullanıcılar telefonun şarjı kendi kendine bitiyor şikayetiyle firmamıza başvurduklarında sorunun kaynağı belirleniyor. Eğer sorun bataryalarda yaşanan problemler ise hemen batarya değişimlerine başlanıyor.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Buna ek olarak, yazılım sorunları varsa, bu sorunları çözmek için telefonları fabrika ayarlarına geri yükleme seçeneği sunulmuştur. Firmamız çözülebilecek olan bu problemler için çok kısa bir sürede tamir edilir ve ürünlerimiz 3 ay garantilidir.

Huawei Batarya Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Huawei Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir