Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun Ses Düğmesi Çalışmıyor

Telefonun Ses Düğmesi Çalışmıyor

Telefonun Ses Düğmesi Çalışmıyor

Telefonun Ses Düğmesi Çalışmıyor, Bu sorunla karşılaşan birçok kullanıcı olabilir. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Telefonlardaki en yaygın sorunlardan biri ses tuşu çalışmıyor sorunudur. Peki telefonun ses açma kapama tuşu çalışmıyorsa ne yapılabilir?

Akıllı telefonların zaman zaman birçok sorunu olabilir. Bu sorunlardan biri, ses düğmesinin çalışmamasıdır. Akıllı telefonlarla ilgili en yaygın sorunlardan biri, ses tuşu bozuldu , çalışamamasıdır. Peki bu sorunun çözümü nedir ? Aşağıda yazmış olduğumuz yazıları okuyarak sorunu çözebilirsiniz.

Telefonun Ses Tuşu Çalışmıyor Çözümü

Telefonlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir ses tuşu bozuklukları. Peki Telefonun ses açma kapama tuşu çalışmıyorsa neler yapılabilir? Akıllı telefonlarda sıkça karşılaşılan sorunlardan biri ses açma/kapama tuşlarının bozulması, çalışmaması yani işlevini yerine getirememesidir. Peki bu durumda ne yapabilirsiniz ?

Telefonun Ses Açma Kapama Tuşu Tamiri

Akıllı telefonlar artık neredeyse tamamen dokunmatik ekranlarla kontrol ediliyor, ancak ekran ve ses açma / kapama fonksiyonu hala fiziksel düğmelerle yapılıyor. Bu düğmelerin çalışması durduğunda, ciddi bir sorunla karşı karşıya kalmış oluyorsunuz.

  1. Ses açma/kapama tuşu sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.
  2. Değişim sonrasında telefon içerisinde bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  3. Değişim sırasında orijinal ürün kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Whatsappta Fotoğraflar Yüklenmiyor

Cep Hastanesi’nde, sizlere hızlı ve kaliteli ses tuşu değişimi imkanı sunuyoruz. Ses tuşu değişimi diğer parçaların değiştirilmesinden biraz farklıdır. Bazı cihazlarda arızalı ses tuşu tamiri için gövde tamamen sökülmesi gerekirken, daha kolay tamir edilebilen modellerde cihazın dışından değiştirilebilir. Burada Cep Hastanesi Teknik Servisimize güvenebilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Telefonun Ses Düğmesi Neden Çalışmıyor?

Genellikle, ses tuşları ve güç düğmesi telefonların sağ üst köşesinde bulunur. Bu anahtarlar telefonlar için hayati önem taşır. Bu tuşlarla ilgili bir sorun varsa, telefonu kullanmak zor olabilir. Çünkü bu tuşlar sadece telefonu başlatmakla kalmaz, aynı zamanda telefonun kurtarma menüsüne de girmenizi sağlar. Bu tuşların bozulmasının en büyük sebeplerinden 4’ü aşağı kısımdan yazmaktadır.

  1. Ses tuşu bağlantılarının kopması.
  2. Zamanla ses açma/kapama soketinin aşınması
  3. Aşırı bir şekilde baskı yapılması sonucu tuşun içeriye kayması,
  4. Sıvı veya nem teması sebebi ile oksitlenme oluşması,

Kullanıcılar böyle bir sorunla karşılaştığında, tuş ya güçlü baskıyla çalışır ya da hiç çalışmaz. Tuş, hafif basınçtan ziyade daha ağır bir basınçla çalışıyorsa, anahtarları çok fazla zorlamamak ve bu şekilde ele almaya çalışmak yeterli olacaktır. Bu sorun, tuşlara sert basılarak kaynaklanabilir. İsteğe bağlı olarak, kullanıcı bu tuşları telefon tamir atölyesinde değiştirebilir.

Telefon Ses Guc Tus 3

Tuşlar hiç çalışmıyorsa, bunun birçok nedeni olabilir. Bunlardan biri, temas eksikliğidir. Bunu anlamak için, her şeyden önce, telefonun arka kapağını açmanız, tuş kapağını çıkarmanız ve tuşlara bu şekilde basmanız gerekir. Bu yöntem bazı kullanıcılar için işe yarayabilir, ancak telefon bunun için uygun değilse, onu zorlamamak en iyisidir. Temassızlık olan bir telefon modelinde yapılması gereken şey, telefon tamir atölyesine gitmek ve telefon tuşlarını değiştirmek ve temassızlık sorununu çözmektir. Deneyimli bir çalışan bu konuda en iyi kararı verecektir.

Bazı telefonlar yeni alındığında anahtarlar sorunlara neden olabilir. Bunun nedeni, telefonun ikinci el olması veya fabrika üretim hatasıdır. Bu konuda bir garanti varsa, değiştirilmesi gerekir, aksi takdirde telefon tamir atölyesine gitmeniz ve bu sorunu hızlı bir şekilde çözmeniz gerekir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonun ses tuşu çalışmıyor , telefonun ses açma tuşu çalışmıyor , telefonun ses kısma tuşu çalışmıyor , telefonun ses açma kapama tuşu çalışmıyor , telefonun ses tuşu kırıldı , telefonun ses tuşu bozuldu , telefonun ses açma tuşu bozuldu
ses düğmesi çalışmıyor , iphone 6 ses düğmesi çalışmıyor , Android ses tuşu bozuldu.