Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonunuz Yavaş Şarj Oluyor Uyarısı

Telefonunuz Yavaş Şarj Oluyor Uyarısı

Telefonunuz Yavaş Şarj Oluyor Uyarısı

Telefonunuz Yavaş Şarj Oluyor Uyarısı, Android Cep telefonlarında çok sık karşılaşılan şarj almama veya yavaş şarj alma durumunu editörlerimiz tarafından inceleyerek kaleme aldık fakat bu çözüm yöntemi öncesinde karşılaştığımız sorunlarla alakalı başlıklar altında sıralamamız gerekir.

Bataryadan Kaynaklanabilir Mi ?

Telefonunuz Yavaş Şarj Oluyor Uyarısı, Üretimsel anlamda orijinal olmayan bataryalar telefonunuzu yeni alsanız dahi sorunlu bataryalar veya yoğun kullanımdan dolayı ömrünü bitirmek üzere olan bataryalarda Telefonlarınızın yavaş şarj alma veya çok hızlı şarj alma sorunlarını doğurabilir.

Şarj Yeri Bozuk Olabilir

Bu genellikle daha çok hor kullanılan telefonlarda görünebilir. Cep telefonunuzun Yavaş Şarj Alma nedeni şarj girişinin eskimiş olmasıdır. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın temassızlık durumda etkili bir şekilde veri akımı sağlamanız pek de mümkün değil.

Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

Öncelik olarak her telefonda işe yaramayabilir. Telefonunuzun arama kısmına *#0228# yazın. Sonrasında Quick Start yapmanız yeterli olacaktır. Sonradan batarya göstergenizin yüzdelik kısmında artma veya azalma görürseniz büyük ihtimalle bu sorunu çözmüş olacaksınız. Bu kodu uygulamanız için en iyi zaman şarj göstergeniz %50’lerde olmalı. Sonra bu kodu uygulayıp şarj yapın muhtemelen sorun düzelecektir eğer düzelmediyse Cep Hastanesi ile iletişime geçin.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch SE Teknik Özellikleri

Arızalı Kablo

Ömrünü bitirmiş sürekli kullanılan şarj kabloları size engel olabilir. Telefonlara gösterilen şarj ve benzeri gibi cihazlara önem vermediğimiz için ömürlerini kısa bir şekilde tüketiyoruz. Kablonuz sağlam görünüyor olabilir fakat bir şekilde iç bağlantılarında sorun varsa iletiyi sağlıklı bir şekilde veremeyebilir. Dolayısıyla telefonunuz şarj alıyor gibi gözükse de aslında yeteri kadar  dolmuyor olabileceğini tekrar bir gözden geçirin.

Güç Kaynakları

Telefonunuzu şarj etmek için sabit bir priz kullanmıyorsanız güç kaynağı iyi bir çözüm olabilir. Güç kaynağını kullanırken de telefonunuz yavaş şarj olduğunu düşünüyorsanız iki seçenek var. Ya güç kaynağı yeterli veriyi aktarabilecek güçte değildir ikincisi ise Güç kaynağı-batarya uyuşmazlığı olarak görünebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonum yavaş şarj oluyor uyarısı , cihazım yavaş şarj oluyor , telefon yavaş şarj uyarısı
yavaş şarj oluyor uyarısı , telefonum aşırı yavaş şarj oluyor.