Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 0 Yorum / 215 Görüntülenme

Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Telefonunuzu satmadan önce yapmanız gerekenler; eski telefonları veya tabletleri satmadan önce, tüm verileri sıfırlamak veya silmek kesinlikle gereklidir. Bazı telefonlarda, dosya yerine yalnızca dosya sistemini temizlemek, tüm verilerin küçük bir hack aracıyla geri dönmesine neden olur.Bazen, telefonunuzu satmadan önce yapmanız gerekenler hakkında gerekli araştırma ve analiz yapılmazsa sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu sorunları önlemek için ek bir araç kullanmaya gerek yoktur. Ayarlar Güvenlik bölümündeki şifreleme seçeneğini kullanarak tüm cihazı şifrelemek mümkündür. Bu seçenek, farklı üreticilerin telefonlarında farklı menülere yerleştirilebilir. Şifreleme işlemi birkaç saat sürse de, bunun bir sorun olduğunu asla düşünmemelisiniz. Şifreleme için kullanılan PIN kodunu asla unutmamalıyız.

Telefonu Satarken Herkesin Yapması Gerekenler

Telefonu sattıktan sonra içinde kişisel dosyalarının istenmeyen elleri geçmesi bütün toplumu endişelendiren bir olasılıktır. Bu nedenle, telefonu satarken herkesin ne yapması gerektiği konusunda ayrıntılı bir araştırma yapılmalıdır. Gazete ve televizyon haberlerinin de konusu olan bu rakamlar son zamanlarda önemli ölçüde artmıştır. Bu yüzden herkes bu konuda endişelenmekte haklı. E-postaları okumak, kişileri almak, WhatsApp mesajlarını almak veya fotoğraf ve videoları kopyalamak, birçok istenmeyen durumla karşılaşmayı mümkün kılar. Çoğu telefonda, cihaz tamamlandıktan sonra veriler güvenli bir şekilde silinmez, ancak çok başarılıdır, ancak telefonlar satılmadan önce gerekli önlemleri almak yararlıdır. Saklanan verilerin çoğu dahili bellekte veya SD kartlarda saklansa da, telefon rehberini ve arama günlüklerini SIM kartta saklamak hala mümkündür. Bu nedenle, her zaman SIM kartı çıkardığınızdan emin olmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

Telefon Hafızası Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Birçok konuda telaşa kapılmamak için Telefon hafızası kalıcı olarak nasıl silinir konusunda detaylı bir araştırma gerçekleştirmek mümkündür. Manyetik sabit sürücülerden bilindiği gibi bir dosya silindikten sonra veriler gerçekten silinmektedir. Akıllı telefonlarda dahili flash belleği tamamen aynı olmamaktadır. Dolayısıyla 7 kez verilerin üzerine yazmak manyetik medyayı silmek için kullanılan standart bir yöntem olsa dahi bu durum flash bellekteki verileri daha güvenli getirilmesi için çok fazla bir şey ifade etmemektedir. Bilgi seviyesi açısından ortalama düzeyde kullanıcıların çoğunun telefondaki verileri güvenli bir şekilde silmek için kullandığı uygulamalar yer almaktadır. Telefon hafızası güvenli bir şekilde silinebilirken orta düzeydeki ticari sırlar kaşınıyorsa çok fazla risk alınıyor demektir.

Samsung Mu iPhone Mu

Neden Cep Hastanesi?

  • Firmamız 15 yıllık tecrübeye ve markaya sahiptir,
  • Firmamızda kullanılan ürünler fiyatına göre orijinal yada muadildir,
  • Onarım işlemleri ve yedek parça 3 AY garanti belgelidir,
  • Yapılan işlemler sistemimizde kayıt altına alınır,
  • Telefonunuzu firmamıza gönderirken kargo ücreti ödemezsiniz.

Cep Hastanesi Adres Bilgileri

1. İstanbul içinde ikamet ediyorsanız firmamıza gelerek 2 saat süre içerisinde ekran değişimini yaptırarak teslim alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden kurumsal anlaşmalı yurt içi kargo ile 311748961 kodumuzu belirterek telefonunuzu ücretsiz şekilde bize gönderebilirsiniz. Cihazınız aynı gün yapılıp kargoya verilir.
2. Ödeme işlemi cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra hesap bilgileri kısmında bulunan hesap numaralarımız üzerinden EFT ve havale yöntemiyle yapabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Samsung Galaxy J7 Pro Ekran Değişimi Videosu

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir