Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Telefonunuzu satmadan önce yapmanız gerekenler ; eski telefonları veya tabletleri satmadan önce, tüm verileri sıfırlamak veya silmek kesinlikle gereklidir. Bazı telefonlarda, dosya yerine yalnızca dosya sistemini temizlemek, tüm verilerin küçük bir hack aracıyla geri dönmesine neden olur. Bazen, telefonunuzu satmadan önce yapmanız gerekenler hakkında gerekli araştırma ve analiz yapılmazsa sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu sorunları önlemek için ek bir araç kullanmaya gerek yoktur. Ayarlar Güvenlik bölümündeki şifreleme seçeneğini kullanarak tüm cihazı şifrelemek mümkündür. Bu seçenek, farklı üreticilerin telefonlarında farklı menülere yerleştirilebilir. Şifreleme işlemi birkaç saat sürse de, bunun bir sorun olduğunu asla düşünmemelisiniz. Şifreleme için kullanılan PIN kodunu asla unutmamalıyız.

Telefonu Satarken Herkesin Yapması Gerekenler

Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler ; Telefonu sattıktan sonra içinde kişisel dosyalarının istenmeyen elleri geçmesi bütün toplumu endişelendiren bir olasılıktır. Bu nedenle, telefonu satarken herkesin ne yapması gerektiği konusunda ayrıntılı bir araştırma yapılmalıdır. Gazete ve televizyon haberlerinin de konusu olan bu rakamlar son zamanlarda önemli ölçüde artmıştır. Bu yüzden herkes bu konuda endişelenmekte haklı. E-postaları okumak, kişileri almak, WhatsApp mesajlarını almak veya fotoğraf ve videoları kopyalamak, birçok istenmeyen durumla karşılaşmayı mümkün kılar. Çoğu telefonda, cihaz tamamlandıktan sonra veriler güvenli bir şekilde silinmez, ancak çok başarılıdır, ancak telefonlar satılmadan önce gerekli önlemleri almak yararlıdır. Saklanan verilerin çoğu dahili bellekte veya SD kartlarda saklansa da, telefon rehberini ve arama günlüklerini SIM kartta saklamak hala mümkündür. Bu nedenle, her zaman SIM kartı çıkardığınızdan emin olmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Asus Zenfone Şarj Çabuk Bitiyor

Telefon Hafızası Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Birçok konuda telaşa kapılmamak için Telefon hafızası kalıcı olarak nasıl silinir konusunda detaylı bir araştırma gerçekleştirmek mümkündür. Manyetik sabit sürücülerden bilindiği gibi bir dosya silindikten sonra veriler gerçekten silinmektedir. Akıllı telefonlarda dahili flash belleği tamamen aynı olmamaktadır. Dolayısıyla 7 kez verilerin üzerine yazmak manyetik medyayı silmek için kullanılan standart bir yöntem olsa dahi bu durum flash bellekteki verileri daha güvenli getirilmesi için çok fazla bir şey ifade etmemektedir. Bilgi seviyesi açısından ortalama düzeyde kullanıcıların çoğunun telefondaki verileri güvenli bir şekilde silmek için kullandığı uygulamalar yer almaktadır. Telefon hafızası güvenli bir şekilde silinebilirken orta düzeydeki ticari sırlar kaşınıyorsa çok fazla risk alınıyor demektir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  Telefonu satmadan önce sıfırlama , Telefonu satmadan önce yapılması gerekenler , Telefonu satarken temizleme , iPhone telefonu satmadan önce yapılması gerekenler , Telefon satarken fabrika ayarlarına döndürme , Android telefon satarken dikkat edilmesi gerekenler , Telefon satmadan önce yapılması gerekenler , Android Uygulamaları silmeden format atmak.