Thunderbolt Dönüştürücü Nedir?
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Thunderbolt Dönüştürücü Nedir

Thunderbolt Dönüştürücü Nedir, Bilgisayar bağlantı kablolarını akılda tutmak, bol Thunderbolt “veya” C tipi ” gibi kelimeleri kullanmadan yeteri kadar kafa karıştırıcıdır ”. Öte yandan Thunderbolt, bu güne çeşitli aşamalardan geçen Apple tabanlı bir bağlantı teknolojisidir.

Günümüzde, dizüstü bilgisayarların Thunderbolt ve USB-c gibi şeyleri görmesi kaçınılmazdır.Bu bağlantı teknolojilerinin manasını bilmek son derece önemlidir, böylelikle gelecekteki çalışmalarınızda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Bu terimlere bakalım, böylelikle hangi bilgisayarın satın alınacağı konusunda doğru kararı verebilirsiniz.

Thunderbolt Dönüştürücü Nedir?

Günümüzde Teknoloji hızla ilerliyor ve teknolojik araçların kullanımını kolaylaştırmak için çözümler üretiyor. Elde edilen verileri kolayca aktarmak ve bu işlemleri hızlı bir biçimde hayata geçirmek nerdeyse gereklidir. Geliştirilen bağlantı birimleri de kullanım kolaylığı için aranır. Ayrıca, hiç kimse operasyonlar için onlarca kabloda kaybolmak istemiyor.

Thunderbolt dönüştürücü ayrıca çevre birimlerini bağlamak için bir ara kablodur. Özelliği destekleyen dizüstü bilgisayarları, telefonları ve kameraları bağlamak için kullanılabilecek bir arayüzdür. 2000’li senelerden beri geliştirilmiştir. Thunderbolt dönüştürücü ve USB – C iki teknolojinin bir kombinasyonunu sağlamak amacıyla birleştirir.

Peki Thunderbolt dönüştürücü ile neler yapılabilir?

 • Tek bir bağlantı noktası üzerinden en hızlı, en verimli bağlantıyı sağlar.
 • Daha hızlı veri aktarımı sağlanabilir.
 • İlgili cihazlar daha hızlı şarj edilebilir.
 • Uzun süreli HD videolar, kısa zamanda aktarılabilir.
 • Fotoğraf, video düzenleme işlemi kolaylaşır.

Thunderbolt dönüştürücünün en yeni sürümü, USB-C Thunderbolt-3 tür. 40Gbps bağlantı hızı ile piyasada bulunan en hızlı arabirimdir.

9852931997746

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; thunderbolt dönüştürücü , thunderbolt çevirici , thunderbolt 3 çevirici , thunderbolt bağlantı nedir , thunderbolt bağlantı , thunderbolt girişi nedir , thunderbolt nedir , thunderbolt nasıl kullanılır , usb dönüştürücü nedir

USB-C Thunderbolt-3 ile yapılabilecekleri şöyle sıralayabiliriz.

 1. Bir yıllık MP3 bir 5 dakika gibi kısa bir sürede yedeklenebilir.
 2. 4K bir film, 30 saniyede aktarılabilir.
 3. İki tane 4K ekrandan depolama ve şarj etme işlemleri yapılabilir.
 4. Müzik, film ve fotoğraf aktarma işlemleri neredeyse 8 kat hızlanacaktır.
 5. İki adet 4K ekranda yüksek pikselli görüntüler elde edilebilir.
 6. 100 Watt’a kadar şarj özelliği elde edilebilir.

Thunderbolt -2 20 Gbps’ye sahipken, Thunderbolt 3’in en son sürümü hızı iki katına çıkardı. Onlarca kabloya ihtiyaç duymadan tek bir bağlantı noktası ile hızlı aktarım, depolama ve şarj imkanı sağlamakta olan Thunderbolt dönüştürücü, yeni sürümleriyle daha iyi hedefler. Bu dönüştürücüyü kullanmak isteyen kullanıcılar, yeni bir bilgisayar satın aldıklarında Thunderbolt bağlantı noktası ile modeli tercih etmelidir.

İlginizi Çekebilir:LG G3 Anakart Fiyatı

Bu zaman kazandırır ve masaüstü görüntü kalitesi dizüstü bilgisayarlarda elde etmek mümkündür. Düzgün bir veri aktarımı mümkündür. Bugün yoğun bir tempoda çalıştığımız hızın çok önemli olduğunu düşünürsek, Thunderbolt transdüser kullanımı çok yararlıdır. Bu, yeni bir teknolojik araç satın alırken karar vermemizi kolaylaştıracaktır.