Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Touch ID Bu Cihazda Etkinleştirilemiyor Hatası

Touch ID Bu Cihazda Etkinleştirilemiyor Hatası

Touch Id Bu Cihazda Etkinleştirilemiyor Hatası

Touch ID Bu Cihazda Etkinleştirilemiyor Hatası ,Parmak izi konusunda öncü olan Apple firmasının cihazlarına verdiği bu özellik olarak fazla sevildi. Özellikle telefona ücretsiz bakılmasını isteyen kişilerin cihazlarında iPhone markalarını seçtiğinizi söyleyebilirsiniz.

Ancak, iPhone telefonlarında Touch ID ile ara sıra sorunlar var. Bunlardan en yaygın olanlardan biri, Bu cihazın etkinleştirilemeyeceği konusunda Touch ID uyarısıdır.

Toruch Id Sorunu Çözümü

Hatadan sonra, parmak izinin tekrar çalışması için işlem adımları hakkında kısaca konuşacağım. Touch ID kullanarak iOS cihazınızın kilidini açamıyorsanız, bir parmak izi kaydedemezsiniz veya şifrenizi girmeniz istenirse, ne yapılacağını öğrenin.

İlginizi Çekebilir: Samsung Ekranın Orijinal mi Nasıl Anlaşılır

Touch ID Bu Cihazda Etkinleştirilemiyor Hatası Çözümü

Aldığınız hata hakkında kontrol etmeniz gereken ilk şey, cihaz için bir güncelleme olup olmadığıdır. Cihazda bir güncelleme var ve bunu bozduysanız, bir sorun yaşamış olabilirsiniz. Bu nedenle, ayarlar bölümüne giriş yapmanız ve güncelleme bölümüne giriş yapmanız ve güncellemeyi etkinleştirmeniz gerekir.

  • Son Güncellemeleri kontrol ettikten sonra sorun hala daha devam ederse bu durumda ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Ayarlar bölümünden Touch ID ve Parola yazan bölümüne tıklayıp parolayı girerek işlemi ilerletiyoruz.
  • Gelen ekranda iPhone’un Kilidini Açma veya iTunes ve App Store açık olduğundan emin olmalısınız.
  • Buradan eminseniz sonrasında alt kısımda bulunan Parmak izi  alanına giriş yaparak mevcut parmak izini siliyoruz.
  • Beraberinde yeni ekle alanına tıklayıp farklı bir parmak izi vererek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Olur da sorun devam ederse cihazı kapatıp yeniden açmanız halinde sorun kalmayacaktır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  Touch ID Bu Cihazda Etkinleştirilemiyor Hatası , touch ıd sorunu, touch id sorunu nasıl çözülür, touch id sorunu iphone 6, ıphone touch ıd sorunu, iphone 7 touch id sorunu, touch id başarısız hatası, touch id etkinleştirilemiyor hatası çözümü, touch id etkinleştirme sorunu, touch id etkinleştirilemiyor hatası, ıphone 6 touch id sorunu, ıphone 5s touch ıd sorunu, touch id kullanılamıyor hatası, iphone 5 s touch id sorunu, iphone touch id sorunu, iphone touch id problemi, ios 11 touch id sorunu, ios 12 touch id sorunu, touch id sorunu 5s, 6s touch id sorunu, iphone 7 plus touch id sorunu, iphone 8 touch id sorunu.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.