Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Türk Telekom Servis Yok

Türk Telekom Servis Yok

Türk Telekom Servis Yok

Türk Telekom Servis Yok; Türk Telekom’un Türkiye’deki müşterileri hizmet problemleriyle karşı karşıya! Servis uyarısı almayan Türk Telekom kullanıcıları bu meselenin sebebini araştırıyor.

Türk telekom hattı sahipleri telefonlarından arama yapamazlar, internete bağlanamazlar. Türk Telekom çalışanları hiçbir hizmet almıyor, erişim uyarısı yok. Bu sorun sadece bir ilde değil, Türkiye’nin her yerinde hissediliyor!

Türk Telekom Servis Yok; İstanbul depreminden sonra binlerce kişi akrabalarına ulaşmak için telefonlarına sarıldı. İletişim hatlarında aşırı telefon hatlarının yoğunlaşması sebebiyle bir yavaşlama meydana geldi. Telefonlar kilitlendikten sonra, kullanıcılar “hizmet yok” ve “mobil ağ arızası” gibi uyarılarla karşı karşıya kaldılar.

Türk Telekom- iPhone Cihazlarda Servis Yok Çözümü

iPhone ayarlarınızı kontrol edin, Uçak Modu’nu açın ve kapatın. Ayarlar’a gidin, Uçak Modu’nu açın, beş saniye bekleyin ve ardından bu ayarı kapatın. Suçlu ayarlarınızı kontrol edin. Ayarlar> Rahatsız et seçeneğine gidin ve bu ayarın kapalı olduğundan emin olun. Engellenen telefon numaralarını kontrol edin. Ayarlar> Telefon> Çağrı Engelleme / No. Belirlemeye gidin. Çağrı Yönlendirme’nin açık olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar> Telefon> Arama Yönlendirme bölümüne gidin ve bu ayarın kapalı olduğundan emin olun.

Deprem Sonrası Telefonlar Çekmiyor

İstanbul’da saat 14: 00’de gerçekleşmekte olan depremden sonra, yakınlarına ulaşmak ve sevdiklerine ulaşmak isteyen yurttaşlar, hatların kilitlenmesi sonucu akrabalarına ulaşamamıştır. Kullanıcı şikayetlerine göre, tüm GSM operatörleri ilk anda çalışmıyordu ve bir süre sonra Turkcell ve Vodafone akrabalarına ulaşmayı başardı. Birçok Türk Telekom kullanıcısı hala “hizmetsiz” soruna karşı çıkıyor.

Türk Telekom Servis Yok

Operatörlerde Şebeke ve Servis Sorunu Nedenleri

Her ne kadar mobil operatörler ülkemizin hemen her yerini kapsayan kusursuz sinyal kalitesine sahip olduklarını söyleseler de, meselenin gerçek olmadığıdır. Bugün pek çok yerleşim yerindeki operatörlerle ağ problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Aslında, zaman zaman bu sıkıntı sizi Merkezlerden uzak olan köyler dışındaki şehir merkezlerinde bile bulabilir. Güverteler, günlük yaşamda ara sıra karşılaşabileceğimiz bu Hizmet Hizmetinin, sorunun pek çok sebebi olabilir.

  • Genel olarak, en yaygın neden, hattınızın ait olduğu operatörün baz istasyonlarının yetersiz olmasıdır.
  • İnsanlar ağları ararken dağlara ve tepelere çıkarlardı. Bugün, bu durum biraz daha çözüldü.
  • Diğer bir neden, telefonunuzun bataryasının çok düşük olmasıdır.
  • Hattınıza ait SIM kartınız taşınmış olabilir ve onunla ilişkili çeşitli problemlerden dolayı sinyal sorunu olmayabilir.
  • Telefonunuza yüklediğiniz bazı iyi değil amaçlı uygulamalar bu tür problemlere neden olabilir.
  • Ayrıca, telefonunuzu kullanmış olduğunuz yerin yakınında bir sinyal kesici var ise, bu cihaz bu tür arızalara neden olabilir. Şimdi buna benzer durumlarda neler yapılabileceğinden konuşalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Parmak İzi Tamiri

İnternet Çalışmıyor

İstanbul’daki depremden sonra GSM hatları kilitlendi. Telefonlarında ağ sorunu yaşamakta olan vatandaşların ayı boyunca internet bağlantıları da kesildi. Yetkililer henüz resmi bir açıklamada bulunmadı, ancak sorunun kısa bir süre içerisinde çözülmesi bekleniyor.

Yazılımınızı Güncelleyin

Operatör ayarlarında güncellemeleri kontrol edin. IOS yazılımı için güncellemeleri kontrol edin. Bazı güncellemeler Wi-Fi bağlantısı gerektirebilir.

SIM Kartınızı Çıkarıp Tekrar Takın

iPhone’unuzda bir SIM kartınız var ise, çıkarın ve tekrar takın. Tüm bunlardan sorun çıkarmazsanız, Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilir ve teknik destek talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Servis Yok

Şebeke ve Servis Yok Ayarları

Özellikle en çok yer çekmeyen yerler bu tür problemlerin yaşandığı yerlerdir. Böyle durumlarda bu sorunu çözmek için şimdi ne yapabiliriz?
Öncelikle, sim kartınızın yanlış yerleştirilmiş veya kaydırılmış olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu sebeple, sim kartınızı kontrol etmeli ve doğru olduğundan emin olmalısınız.
Telefonunuzun şebekeden ayarlar menüsünden bağlantısı kesilebilir. Bu sebeple, ayarların> Uçak Modu’nun etkin olmadığından emin olmalısınız.
Telefonunuzun ayarlar menüsündeki 3G veya 4.5 G tercihleri, operatörler için şebeke sorunu ayarları noktasındaki sinyal gücünü ve niteliğini etkileyebilir.
Ağ Modunuz için ayarları kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için, “Ayarlar> bağlantı> diğer ağlar> Mobil Ağlar> Ağ Modu” seçeneğini kullanmanız gerekir.
Şebeke türü seçim tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bunun için yalnızca LTE (4.5 G) / GSM / WCDMA veya GSM seçebilirsiniz.
Telefonunuzu yeniden başlatmak ara sıra sorunu tek başına çözmek için yeterli olabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; türk telekom servis yok iphone , türk telekom servis yok 2021 , türk telekom servis yok 2020 , türk telekom servis yok 2019 , türk telekom servis yok android , türk telekom servis yok yazısı , türk telekom servis yok twitter , türk telekom servis yok sorunu , türk telekom avea servis yok , türk telekom servis yok hatası.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.