Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Turkcell Pin Kodumu Unuttum

Turkcell Pin Kodumu Unuttum

Turkcell Pin Kodumu Unuttum

Turkcell Pin Kodumu Unuttum; PIN 1 kodu, sim karta verilen 4 haneli şifredir. Cihazınızı her açtığınızda hattınızı kullanmak için PIN 1 kodunuzu girmeniz gerekir. Telefonunuzun bilginiz olmadan başkaları tarafından kullanılmasını önler. Turkcell hattınızla beraber verilen PIN 1 kodunu dilerseniz telefon ayarlarından değiştirebilirsiniz. PIN 1 numaranızı arka arkaya 3 defa yanlış girerseniz, sim kartınız bloke olur. Blokeyi kaldırmak için PUK 1 kodunu kullanmanız gerekir.

Turkcell Pin Kodumu Unuttum; PUK 1 kodu, bloke sim kartınızın tekrar kullanılmasına ve engellenmesine izin veren özel bir şifredir. 8 haneden oluşmaktadır. PUK 1 kodu değiştirilemez. 10 defadan fazla yanlış girerseniz, SIM kartınız kalıcı olarak bloke edilir ve cihazınızın ekranında ‘kart bloke’ uyarısı belirir. Bu durumda, bir sim kart değişikliği yapmanız gerekir.

Turkcell Pin Kodunu Unuttum

Genellikle Uuzn bir süre kullanılmadığında unutulan Pin kodunu ara sıra hatırlamak zor olabilir. Pin Kodunu 3 kez hatırlamıyorsanız, Pin kodu engellenir ve sizden Puk kodunu ister. Bu noktadan sonra, Pin kodunu yaratmak için mutlaka Puk 1 koduna ihtiyacınız vardır. Pin kartınız bloke olduğunda, Pin koduna ihtiyacınız yoktur. Pin kodu yerine Puk öğrenmelisin. Pin kodunuzu yenilemek için Puk1 kodu gerekir. Pin kodunu yanlış girdiğinizde, satırınız engellenir ve sizden puk1 kodunu ister.

PUK 1 kodunu 10 kez yanlış girerseniz, bu durumda hattınız kalıcı olarak engellenecektir, bu durumda sim kartınızı yenilemeniz gerekir. PUK kodunu almak için hat sahibinin Turkcell müşteri servisini veya internet üzerinden arayın.

Bir kimlik numarası ile alabilirsiniz. Bir hattınız yoksa, bu bilgiler kullanılamaz. Turkcell pin kodunu unuttum Telefonumu açamıyorum sorunu yanlış Turkcell pin kodunu girmemden kaynaklanıyor. Bu makalede Turkcell pin kodunun öğrenilmesi, sorgulanması ve değiştirilmesi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Yorumlar bölümünde sorular sorabilirsiniz.

PIN Kodum Bloke Oldu, Ne Yapabilirim

PIN kodunuzu 3 kez yanlış girerseniz, SIM kartınız ve dolayısı ile telefonunuz geçici olarak engellenir. Bu bloğu kaldırmak için PUK kodunu kullanmanız gerekir. PUK kodunuzu Turkcell.Com.Tr adresinde bulunan işlem Merkezine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Turkcell.Com.Tr, anasayfadaki “login” alanından Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden “İşlem Merkezi” ni tıklayın. Açılır sayfanın sol tarafındaki menüden “Ayarlar” seçeneğini tıklayın.

Burada PUK kodlarınızı “PUK numaram” bölümünden öğrenebilirsiniz. Turkcell şifrenizle giriş yaparak PUK kodunuzu hesabımdan öğrenmek için buraya tıklayın. Turkcell şifrenizi hatırlamıyorsanız, T.C. PUK kodunuzu, ID numaranız veya sim kart numaranız ile öğrenebilirsiniz. T.C. Kimlik numaranızı veya sim kart numaranızı kullanarak PUK kodunuzu öğrenmek için tıklayın. Turkcell iletişim merkezlerini ve 532 numaralı telefonu arayarak İsminize kayıtlı hatların PUK numarasını da öğrenebilirsiniz.
Turkcell Pin Kodumu Unuttum

PIN/PUK Genel Bilgi

PIN 1 Kodu, kartının ve telefonunun bilgin dışında başkalarınca kullanılmasına engel olmak için verilmiş 4 haneli özel bir şifredir. PIN 1 kodu üç defadan fazla yanlış girildiği takdirde kartın geçici olarak bloke olacaktır. PIN 1 kodun bloke olursa PUK 1 şifreni girmen gerekiyor. Aynı zamanda yeni PIN 1 kodunu **05*PUK 1 KODU*YENİ PİN*YENİ PİN# tuşlayarak da belirleyebilirsin.

İlginizi Çekebilir: İmei Klonlanmış Telefon Nasıl Açılır

PUK 1, bloke olan SIM kartın yeniden kullanılır hale getirilmesi yani blokenin kaldırılmasını sağlamakta olan özel bir şifredir. 8 haneden oluşmaktadır. Bu şifre değiştirilememektedir. PUK 1 kodunu 10 defadan fazla yanlış girdiğin zaman SIM kart’ın kalıcı bloke olur ve cihazının ekranında ‘Kart Bloke’ uyarısı çıkar.

(Bu mesaj cihazın tipine göre farklılık gösterir). Bu durumda SIM kart değişikliği yapman gerekir. PIN 2 kodu, telefonunuzun menülerindeki bazı güvenlik ve hafıza alternatiflerini aktif hale getirmek ya da bunu iptal etmek için kullanılan 4 haneli özel bir şifredir. PIN 2 kodu üç defadan fazla yanlış girildiği takdirde kart geçici olarak bloke olacaktır.

PUK 2 kodunu kullanarak blokeyi kaldırabilirsin. PUK 2, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlamakta olan 8 haneli özel bir şifredir. Bu şifre değiştirilememektedir. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif durumdadır. Bu durumda istersen SIM kart değişikliği yapabilirsin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; türkcell pin kodumu unuttum , turkcell pin kodumu unuttum ne yapmalıyım , turkcell puk kodumu unuttum , turkcell vınn wifi pin kodu unuttum , pin 2 kodumu unuttum turkcell,  turkcell pin kodu alma , turkcell pin kodu açma , pin kodumu unuttum telefonu açamıyorum turkcell , turkcell pin kodumu bloke ettim , turkcell pin kodumu bilmiyorum.