Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl Hızla artan yerli ve Milli üretime yepyeni bir birim daha eklenmedi. TÜBİTAK’ın MICR ismi verilen mikroişlemci gelişimi, yabancı mikroişlemcilerin yerini alacak.

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci ÇakılEndüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Gebze Kampüsü Araştırma Merkezi’ndeki bilgi ve bilgi güvenliği teknolojilerine kadar yepyeni bir dönemde tamamlanması beklenen işleri inceledi. Yepyeni dönemde, yerli ve Milli tabanca sistemlerinin üretiminin yabancı işlemciler için kullanılacağı doğrulandı.

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl
Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl

 

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl hareketinden sonra üretilecek her Yepyeni aygıt için derinlik sağlanması gerektiğini belirten Varank, platformdan alt ana sistemlere, çip teknolojisinden Mahalli yazılıma, gelişmiş yazılım algoritmalarına kadar Derhal hemen her bileşen üretmek istediklerini belirtti. .


Varank’ın açıklamaları:

“Bilgi, stratejik bağımsızlığımızı tehlikeli şekilde etkileyen teknolojiler geliştiriyor. Burası geniş bir test altyapısına sahip. Milli savaş uçağının savaş vakti işletim sistemi, Magic Laser bulucu ve savaş uçağımız tarafından kullanılan akıllı bombalar, gelişmiş iletişim haber alma donanımları, Milli kripto sistemleri, bütün hava radar sistemleri burada Ar-Ge mühendislerimiz tarafından geliştiriliyor. ”

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl
Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl

Türkiye’nin 10. Milli şifreleme sistemi. Krypto cihazları laboratuvarını ziyaret ettikten sonra şunları söyledi:

“Gurur duyuyoruz. Bu, Milli güvenliğin Esas direklerinden biridir. Dünyada çok az sayıda ülke bu teknolojiye sahiptir. 10 Gbit / s veri işleme özelliğine sahiptir. Geliştirilen prototipin performansı tatminkâr.

Cep Telefonu Tamirleri İçin Tıklayınız.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi


Ana sayfa » Haberler » Genel » Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl
Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl
5 (100%) 2 oy mevcut

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir