Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli İşlemci Çakıl

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli İşlemci Çakıl

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli İşlemci Çakıl, Hızla artan milli üretime yepyeni bir birim daha eklenmedi. TÜBİTAK’ın MICR ismi verilen mikroişlemci gelişimi, yabancı mikroişlemcilerin yerini alacak.

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli İşlemci Çakıl, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Gebze Kampüsü Araştırma Merkezi’ndeki bilgi ve bilgi güvenliği teknolojilerine kadar yepyeni bir dönemde tamamlanması beklenen işleri inceledi. Yepyeni dönemde, yerli ve Milli tabanca sistemlerinin üretiminin yabancı işlemciler için kullanılacağı doğrulandı.

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli İşlemcisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni dönemde tamamlanması beklenen çalışmaları TÜBİTAK’ın Gebze yerleşkesindeki Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nde inceledi.

Yeni dönemde silah sistemlerinde kullanılan yabancı mikroişlemcilerin yerine, yerli ve milli üretim Çakıl’ın kullanılacağı böylece doğrulandı. sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni dönemde tamamlanması beklenen çalışmaların TÜBİTAK’ın Gebze Kampüsü bilgi ve Bilgi Güvenliği ileri teknolojiler araştırma merkezini inceledi. Böylece, yeni dönemde silah sistemlerinde kullanılan yabancı mikroişlemciler yerine yerel ve ulusal üretim Çakıl’ın kullanılacağı doğrulandı.

Varank, Milli teknoloji hareketinden sonra, üretilecek her yeni cihaz için derinliğin sağlanması gerektiğini ve platformdan alt ana sistemlere, çip teknolojisine ve gelişmiş yazılım algoritmalarına yerli tesislerle hemen hemen her bileşeni üretmek istediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir:Asus ZenFone MaxProM2 Tasarımı Ortaya Çıktı

&Quot;≪Yoastmark

Türkiyenin Gururu Olan İlk Yerli Mikro İşlemci Çakıl hareketinden sonra üretilecek her Yepyeni aygıt için derinlik sağlanması gerektiğini belirten Varank, platformdan alt ana sistemlere, çip teknolojisinden Mahalli yazılıma, gelişmiş yazılım algoritmalarına kadar Derhal hemen her bileşen üretmek istediklerini belirtti. .

Varank’ın açıklamaları:

“Bilgi, stratejik bağımsızlığımızı tehlikeli şekilde etkileyen teknolojiler geliştiriyor. Burası geniş bir test altyapısına sahip.

Milli savaş uçağının savaş vakti işletim sistemi, Magic Laser bulucu ve savaş uçağımız tarafından kullanılan akıllı bombalar, gelişmiş iletişim haber alma donanımları, Milli kripto sistemleri, bütün hava radar sistemleri burada Ar-Ge mühendislerimiz tarafından geliştiriliyor. ”

&Quot;≪Yoastmark

Türkiye’nin 10. Milli şifreleme sistemi. Krypto cihazları laboratuvarını ziyaret ettikten sonra şunları söyledi: Mikro İşlemci için“Gurur duyuyoruz. Bu, Milli güvenliğin Esas direklerinden biridir. Dünyada çok az sayıda ülke bu teknolojiye sahiptir. 10 Gbit / s veri işleme özelliğine sahiptir. Geliştirilen prototipin performansı tatminkâr.