Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Vivo Telefonumun Kamerası Düzgün Çalışmıyor

Vivo Telefonumun Kamerası Düzgün Çalışmıyor

Vivo Telefonumun Kamerası Düzgün Çalışmıyor

Vivo Telefonumun Kamerası Düzgün Çalışmıyor; Vivo akıllı telefonumun kamerası çalışmıyor diyorsanız bu konuda size yardımcı olabiliriz ve kameranızı normal konumuna geri getirmenizi sağlarız. Son zamanlarda birçok Vivo akıllı cep telefonu kamera sorunu ile günüme gelmeye başladı. Bu konuda kullanıcılardan ön veya arka kameranın çalışmadığına dair şikayetlerle karşılaşmak ve kamera sorunlarını çözmekte zorlandıklarını söylemek mümkün. Peki Vivo akıllı telefonlarda kamera sorunu nasıl giderilir ve kamerası çalışmayan bir telefon için ne yapılmalı? Ayrıntılı olarak incelemeye çalışalım.

Vivo Telefonun Kamerasının Açılmama Sorunu

Vivo Telefonumun Kamerası Düzgün Çalışmıyor; Sorun, kullanıcılar için sık görülen bir durumdur. Bir anda fotoğraf veya video çekmek isteyen bir kullanıcı, kamerasının çalışmadığını görür ve bu durumun neden kaynaklandığını tahmin edemez. Tabii aynı zamanda yaşadığı sorunu çözmekte de bazı zorluklar yaşıyor. Vivo akıllı telefonlarda yaşanan kamera sorunlarının üstesinden gelebilmek için öncelikle bilinmesi gereken sorunun neden kaynaklandığını bulmaktır. Yani bir çözüme ulaşmak için kameranın neden çalışmadığını da bilmek gerekiyor. Bundan sonra, çözümleri denemek ve kamerayı tekrar çalışır duruma getirmek çok zor olmayacak. Şimdi akıllı telefonumun kamerası çalışmıyorsa sorunu çözmek için yapılması gerekenlere daha yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kamera Çalışmıyor Sorunu Ve Kamera Değişimi

Vivo Akıllı Telefonlarda Kamera Sorunu Nasıl Çözülür?

Vivo Telefonumun Kamerası Düzgün Çalışmıyor; Birçok Vivo akıllı telefon kullanıcısının karşılaştığı durumlardan biri olan kamera sorunu, son yıllarda can sıkıcı durumların ortaya çıkmasına neden oluyor. Özellikle en uygunsuz anda kameraların sorun çıkarması imkansız hale geliyor ve kullanıcılar video veya fotoğraf çekemiyor. Ancak sorun donanımsal olmadığı sürece bir takım çözümlerin olduğunu söylemek mümkün. Şimdi sizlere bu çözümler hakkında neler yapabileceğinizi anlatmaya ve bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

 • Telefonların uzun süre açık kalması veya aynı şekilde kameranın belirli bir süre açık kalması çeşitli yazılım sorunlarına neden olabilir. Böyle bir durumda yapılacak ilk şey telefonu kapatıp kısa bir süre bekledikten sonra tekrar açmaktır. Kamera sorunları genellikle telefonu kapatıp açarak çözülür.
 • Telefonu kapatıp açmanıza rağmen sorun çözülmediyse kameranın çalışmamasının farklı bir nedeni vardır. Bunlardan biri son güncellemenin olmaması olabilir. Bu nedenle telefona gelen son güncelleme yapılmalı ve ardından kamera açılıp tekrar denenmelidir.
 • Düşük pil seviyesi kameranın açılmasını engelleyebilir. Sorun pil seviyesinin düşük olmasından kaynaklanıyorsa yapılacak en doğru şey telefonu bir an önce şarj cihazına takıp şarj olmasını sağlamaktır. Telefon belirli bir süre şarj edildikten sonra tekrar açılmalı ve hala sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Bazı akıllı telefonlar, ses seviyesi yüzde 1 olduğu için kameranın açılmasına izin vermiyor. Yapılması gereken aynı şey telefonu tekrar şarj etmektir. Şarj belli bir seviyeye ulaştıktan sonra kamera açılır ve fotoğraf çekmenize olanak sağlar.
 • Bellek dolduğunda kameranın açılmasını engeller. Bunun nedeni telefonun hafızasında yeterli alan olmadığı için video veya kamera çekimine izin vermemesidir. Böyle bir durumda yapılması gereken ya hafızayı boşaltmak ya da SD kart kullanılıyorsa telefona yeni bir hafıza kartı takmaktır. SD kartta bulunan bazı bilgilerin silinmesi sorunu çözmek için yeterli olacaktır.
  Öte yandan, bazen hafıza kartlarının biçimlendirilmesi gerekebilir. Telefon hafıza kartının dolu olduğunu algılar ve fotoğraf ve video çekilmesine izin vermez. Bu nedenle hafıza kartı biçimlendirilmeli ve tekrar telefona takılarak denenmelidir.
 • Telefonun düşmesi de kameranın tekrar açılmamasına neden olur. Bu tür durumlar genellikle donanım sorunlarına yol açar. Hatta kameranın onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Donanım kaynaklı sorunlara çözüm bulmak için profesyonel destek alınması zorunludur.