Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Whatsapp Hesap Silince ve Silinince Neler Olur

Whatsapp Hesap Silince ve Silinince Neler Olur

Whatsapp-Hesap-Silince-Ve-Silinince-Neler-Olur

WhatsApp Hesap Silince ve Silinince Neler Olur WhatsApp hesap silme işlemi  WhatsApp hesabını sildiğinizde ne olacağı bu yazıda detaylı olarak anlatılacaktır. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ ayrılmak istiyorsanız WhatsApp uygulaması üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Peki WhatsApp hesabını sildiğinizde tüm yazışmalar siliniyor mu? Ne silinir, ne silinmez? Detaylar yazımızda.

Hem android hem de iPhone kullanıcıları kolay bir şekilde WhatsApp hesabını silebilirler.

WhatsApp Hesabını Silmek İçin;

  • iPhone Ayarlar> Hesap> Hesabımı Sil gidin ve Android Menü tuşu> Ayarlar> Hesap> Hesabımı Sil gidin.
  • Açılan ekranda ülke kodu ile telefon numaranızı girin ve Hesabımı Sil seçeneğine dokunun.

Whatsapp-Hesap-Silince-Ve-Silme-Neler-Olur-Min

Şimdi WhatsApp hesabı kalıcı olarak silinecek. Operasyonunuz geri alınamayacağı için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

WhatsApp Hesabını Silince Neler Olur ?

WhatsApp Hesap Silince ve Silinince Neler Olur WhatsApp hesabınızı sildiğinizde, tüm sohbet geçmişi silinir. WhatsApp silindiğinde, telefonunuzdaki tüm Sohbet girişleri de silinir. WhatsApp açamayacak ve önceden alınan mesajlara erişemeyeceksiniz.

iCloud (iPhone için) ve Google Drive (Android) yedeklemeleriniz bile silinecek ve hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde bunları geri yükleyemeyeceksiniz.

WhatsApp hesabınız silindiği için kullanıcılar size mesaj gönderemez, ancak bazı kullanıcıların WhatsApp sohbet geçmişi varsa size mesaj gönderebilirler. Bu mesajlarda bir tik belirecek, ancak hesabınızı sildiğiniz için size ulaşmayacaklar.

WhatsApp hesabınızı silerseniz, bulunduğunuz tüm gruplardan otomatik olarak silinirsiniz. Yönetici olduğunuz WhatsApp gruplarında yönetici haklarını kaybedersiniz ve grupta başka yönetici yoksa rastgele bir kişi seçilir.

WhatsApp hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde, daha önce katıldığınız gruplara yeniden katılmanız gerekecektir. WhatsApp döndüğünüzde bu gruplar durdurulursa, bu gruplara grup bağlantısı üzerinden katılabilir veya grup yöneticisinden sizi tekrar eklemesini isteyebilirsiniz. .

Profil fotoğrafı ve Hakkında bölümü WhatsApp sunucularında saklandığı için Hakkında bölümündeki makale ve profil fotoğrafınız WhatsApp kaldırılacaktır. Bu, profilinizdeki fotoğrafın akıllı telefonunuzdan silineceği anlamına gelmez. WhatsApp profil fotoğrafınız yalnızca WhatsApp silinecektir.

İlginizi Çekebilir: Soft Brick Nedir

WhatsApp Hesap Silince Ne Olur ?

WhatsApp hesabı artık mevcut olmadığı için WhatsApp Ayarları da silinecektir. WhatsApp hesabınızda yaptığınız herhangi bir değişiklik, hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde varsayılan ayarlara uygulanacaktır.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda görseller ve videolar otomatik olarak akıllı telefonunuza kaydedilir. Yani WhatsApp hesabınızı sildiğinizde, WhatsApp üzerinden aldığınız resimler ve videolar akıllı telefonunuzda görünmeye devam edecektir. Bu görüntülere akıllı telefonunuzdaki herhangi bir galeri uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını kaldırdığınızda ne olacağını ayrıntılı olarak açıkladık. Şimdi WhatsApp silme işlemine geçelim. bilgilerinizi paylaşabilir.

Sonuç olarak, WhatsApp hesabınızı silmek verilerinize erişmenizi engeller. Birinin telefonunuza bakmasını ve bir şey görmesini istemiyorsanız, WhatsApp hesabınızı silmek doğru olacaktır. Amacınız WhatsApp tüm konuşmalarınızı yok etmekse maalesef böyle bir seçenek yok. Yukarıda bahsedildiği gibi, konuşmalarınızın bir kopyası, konuştuğunuz kişilerin WhatsApp hesabında görünmeye devam edecek. Yasal işlemler için kullanılması istendiğinde WhatsApp verilerinize ve günlük kayıtlarınıza da erişilebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; WhatsApp hesap silince gruplar gider mi , WhatsApp hesabını sildiğini nasıl anlarım
WhatsApp hesap silme nasıl anlaşılır , WhatsApp hesabı silinince nasıl görünür , WhatsApp hesabı silindiğinde ne olur.