Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür

WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür

Whatsapp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür

WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür; WhatsApp ses kaydı nasıl kopyalanır? Anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden gönderilen sesli mesajları dinlemek istemiyorsanız alternatif bir seçeneğiniz olduğunu bilmenizde fayda var. Arkadaşlarınızdan veya aile üyelerinden gelen sesli mesajların içeriğini kopyalamak için kullanabileceğiniz bazı iOS ve Android uygulamaları vardır. Bu uygulamaları kullanarak WhatsApp’ta ses kaydını metne dönüştürme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür.

WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür?

WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür; Ne yazık ki, WhatsApp Messenger’da sesli mesajları metne dönüştürmek şu anda mümkün değil. Bu nedenle ses kayıtlarını metne dönüştürmek isteyenlerin başka bir uygulama yüklemesi gerekiyor. Android kullanıcılarının bu amaçla kullanabileceği en iyi uygulama Transcriber’dır.

Uygulama, uygulama içi reklamlara sahiptir, ancak Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Reklamlar sizin için sorun değilse aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu uygulamanın sesli mesajlarını yazıya dönüştürmek için wit.ai adımlarına geçmeden önce onun hizmetini kullandığını bilmeniz gerekir. Bu hizmet Facebook’a aittir. Mahremiyet konusunda endişeleriniz varsa, adımlarınızı buna göre atmalısınız.

İlginizi Çekebilir: MIUI 13 Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar

Android için WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Çevrilir?

WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür; Aşağıdaki bağlantıdan Transcriber uygulamasını indirin.
Basılı tutarak dinlemek istemediğiniz sesli mesajı seçin.
WhatsApp’ın sağ üst köşesinde bulunan paylaş düğmesine dokunun.
Sesli mesajı Transcriber’a gönderin. Bu işlemden sonra, Transcriber uygulamasına erişim vermeniz gerekecektir. Uygulamaya istediğiniz izni verdikten sonra sesli mesajı okumaya başlayabilirsiniz.

iOS için WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Çevrilir?

WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Yazıya Dönüştürülür; iPhone ve iPad cihazları için WhatsApp’ta bir sesli mesajı metne çevirmek için kullanabileceğiniz bir uygulama da Message To Text Whats’tır. WhatsApp’tan çıkmak zorunda kalmadan sesli mesajları metne dönüştürebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Sesli Mesajı Metin Nedir uygulamasını App Store sayfasından indirin.
Uygulamayı açın ve WhatsApp’a bağlanın.
Artık mesajları seçerek WhatsApp Messenger’da gönderilen sesli mesajların yazılı durumunu görüntüleyebilirsiniz.