Whatsapp Web Qr Kod Okumuyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Whatsapp Web QR Kod Okumuyor

Whatsapp Web QR Kod Okumuyor PC’nizde Whatsapp kullanmak için, bilgisayarınızda Whatsapp Web sitesini açtıktan sonra telefonunuzdan ekrandaki QR kodunu taramak gerekir.

Bununla birlikte, birçok kullanıcı QR kodunun çalışmadığından veya telefonlarının QR kodunu taramadığından şikayet eder. Bu sorunu nasıl çözebileceğinize bir göz atalım.

WhatsApp Web nedir?

adından da anlaşılacağı gibi, whatsapp uygulamasını bilgisayarınıza taşıyan whatsapp web sayfa üzerinden mesajlara cevap verebilirsiniz. Bu şekilde, iletilere çok daha hızlı dönebilirsiniz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Başlangıçta, Windows’da tarayıcı tabanlı hizmet, bir süre  sonra normal bir Windows uygulaması haline geldi. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bilgisayarınıza Whatsapp web Windows yükleyebilirsiniz. Whatsapp’ın ayrıca bir Mac sürümü var. Aşağıdaki linkten Whatsapp web  Mac indirerek bir tarayıcı ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

WhatsApp Web’te QR Kod Çalışmıyor Sorunu

Ne yazık ki, birçok kişi whatsapp Web QR kodunu telefonlarını kullanarak taramaya çalıştıklarında telefonun başarılı bir şekilde tarayamadığını buluyor. Bazı insanlar kamera kameralarını 90 veya 180 derece çevirmenin ve QR kodunu bu şekilde taramanın işe yarayacağını söylüyor, ancak sonuç alamadık.

İlginizi Çekebilir: Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası

Önerilen çözümler arasında bir Chrome tarayıcısı bulunmaktadır. Ancak, iyi bir çözüm ana sayfada yakınlaştırmaktır. Bunu, Whatsapp’ta QR kodunu taramayan telefonun sorununa iyi bir çözüm olarak bulduk. Bazı telefonlar yeterli resim almaz ve kodu düşük ışık koşullarında taramak imkansızdır.

Çözüm: Rotation Locker

WhatsApp web sayfasına gidin ve QR kodunun açılmasını bekleyin. Daha sonra klavyenizde CTRL ve + tuşlarına basarak veya tarayıcı arayüzünü kullanarak sayfayı yakınlaştırın. Bunu yaptığınızda, kod çok daha büyük ve daha önce tarama daha kolay hale gelecektir.

Başka bir çözüm, ekranın yönünü değiştirmek ve geniş ekrana ayarlamaktır. Bunu Rotation Locker uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. Ekrandaki menüler yatay olarak sabitlenir ve whatsapp, kodu kameradan taramaya çalıştığınızda anında çalışır. Sayfaya bağlandıktan sonra, telefona geri dönüp özelliği kapatabilirsiniz.

Umarız bu ipuçları sorununuzu çözmenize yardımcı olmuştur. Google Play Store’da aynı şeyi yapan diğer ekran açısı kilitleme uygulamaları var, ancak hem ücretsiz hem de reklamsız olduğu için Rotation Locker seçtik.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; whatsapp web qr okumuyor , whatsapp web qr kodu okumuyor , whatsapp web qr kod olmadan , whatsapp web qr kodu indir , telefon whatsapp web qr kodu okumuyor , whatsapp web qr kodunu okumuyor , whatsapp web qr kodu açılmıyor , whatsapp web qr kod okuma , whatsapp web qr kodu yüklenmiyor , whatsapp web qr kodu çıkmıyor

Whatsapp Web Giriş Sorunu Meden Oluşur ?

Whatsapp kullanıcı ilk bilgisayar ve telefon hem de aktif internet bağlantısı olduğunu kontrol etmelisiniz. Hiçbir internet erişimi. Hala giriş yapamıyorsa, whatsapp’ı hem telefonundan hem de bilgisayardan kapatmalı ve yeniden açmalıdır. Whatsapp Web QR Kod Okumuyor

Whatsapp Web
Whatsapp Web

Bundan sonra hala giriş yapamıyorsa, whatsapp uygulamasının etkin olup olmadığını kontrol etmek için telefonundan bir test mesajı göndermelidir. Whatsapp uygulaması telefonunuzda sorunsuz çalışıyorsa, sorun uygulama kaynaklanır. Bu durumda, tüm kullanıcının yapması gereken whatsapp yönetimine bir mesaj göndermek ve sorunun çözülmesini beklemek.