/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 262 Görüntülenme

Whatsapp Web QR Kod Okumuyor

Whatsapp Web QR Kod Okumuyor PC’nizde Whatsapp kullanmak için, bilgisayarınızda Whatsapp Web sitesini açtıktan sonra telefonunuzdan ekrandaki QR kodunu taramak gerekir.

Bununla birlikte, birçok kullanıcı QR kodunun çalışmadığından veya telefonlarının QR kodunu taramadığından şikayet eder. Bu sorunu nasıl çözebileceğinize bir göz atalım.

WhatsApp Web’te QR Kod Çalışmıyor Sorunu

Ne yazık ki, birçok kişi whatsapp Web QR kodunu telefonlarını kullanarak taramaya çalıştıklarında telefonun başarılı bir şekilde tarayamadığını buluyor. Bazı insanlar kamera kameralarını 90 veya 180 derece çevirmenin ve QR kodunu bu şekilde taramanın işe yarayacağını söylüyor, ancak sonuç alamadık.

Önerilen çözümler arasında bir Chrome tarayıcısı bulunmaktadır. Ancak, iyi bir çözüm ana sayfada yakınlaştırmaktır. Bunu, Whatsapp’ta QR kodunu taramayan telefonun sorununa iyi bir çözüm olarak bulduk. Bazı telefonlar yeterli resim almaz ve kodu düşük ışık koşullarında taramak imkansızdır.

Çözüm: Rotation Locker

WhatsApp web sayfasına gidin ve QR kodunun açılmasını bekleyin. Daha sonra klavyenizde CTRL ve + tuşlarına basarak veya tarayıcı arayüzünü kullanarak sayfayı yakınlaştırın. Bunu yaptığınızda, kod çok daha büyük ve daha önce tarama daha kolay hale gelecektir.

Başka bir çözüm, ekranın yönünü değiştirmek ve geniş ekrana ayarlamaktır. Bunu Rotation Locker uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. Ekrandaki menüler yatay olarak sabitlenir ve whatsapp, kodu kameradan taramaya çalıştığınızda anında çalışır. Sayfaya bağlandıktan sonra, telefona geri dönüp özelliği kapatabilirsiniz.

Umarız bu ipuçları sorununuzu çözmenize yardımcı olmuştur. Google Play Store’da aynı şeyi yapan diğer ekran açısı kilitleme uygulamaları var, ancak hem ücretsiz hem de reklamsız olduğu için Rotation Locker seçtik.

Whatsapp Web Giriş Sorunu Meden Oluşur ?

Whatsapp kullanıcı ilk bilgisayar ve telefon hem de aktif internet bağlantısı olduğunu kontrol etmelisiniz. Hiçbir internet erişimi. Hala giriş yapamıyorsa, whatsapp’ı hem telefonundan hem de bilgisayardan kapatmalı ve yeniden açmalıdır. Whatsapp Web QR Kod Okumuyor

whatsapp web

Bundan sonra hala giriş yapamıyorsa, whatsapp uygulamasının etkin olup olmadığını kontrol etmek için telefonundan bir test mesajı göndermelidir. Whatsapp uygulaması telefonunuzda sorunsuz çalışıyorsa, sorun uygulama kaynaklanır. Bu durumda, tüm kullanıcının yapması gereken whatsapp yönetimine bir mesaj göndermek ve sorunun çözülmesini beklemek.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Bkz. “Bize Ulaşmak İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir