Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. WhatsApp Yedeklerimi Nasıl Silebilirim

WhatsApp Yedeklerimi Nasıl Silebilirim

Whatsapp Yedeklerimi Nasıl Silebilirim

WhatsApp Yedeklerimi Nasıl Silebilirim ? WhatsApp gün içerisinde yaptığınız görüşmeleri telefonunuzun hafızasına yedekler. Bu yedekleme sayesinde, bir sorun olduğunda istemeden sildiğiniz mesajlara yeniden ulaşabilirsiniz. WhatsApp, farklı nedenlerden dolayı sohbetlerinin yedeklenmesini istemeyen kullanıcılarına yedekleme servisini kapatma imkanı da sunuyor.

WhatsApp Yedeklerimi Nasıl Silebilirim ? Eğer siz de birazdan anlatacağımız yöntemleri kullanarak WhatsApp sohbetlerinin yedeklerini sildikten sonra cihazınıza yedekleme yapılmasını istemiyorsanız söz konusu servisi devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Eğer telefonunuzun işletim sistemi iOS ise WhatsApp sohbet yedekleme servisini kapatmak oldukça kolaydır. Whatsapp yedekleme Apple ürünlerinde kolaylıkla yapılabilir.

 • İlk yapacağımız WhatsApp uygulamasını açıp ve sol alt köşedeki “Ayarlar” yazısına tıklamak
 • Açılan menüden “Sohbetler” bölümünü seçin ve ardından “Sohbet Yedeği” seçeneğine tıklayın
 • Bu menüde yer alan “Otomatik Yedekleme” sekmesine tıkladığınızda karşınıza yukarıda gösterilen ekran çıkacaktır
 • Buradan sohbet yedekleme işlemini tamamen kapatabilir ya da yedekleme sıklığını değiştirebilirsiniz

Android WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda sohbet yedeklemesi ayarlarına ulaşmak için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • WhatsApp uygulamasının “Ayarlar” kısmından önce “Sohbetler ve Aramalar” menüsünü, ardından da “Sohbet Yedeği” sekmesini seçin.
 • Açılan sayfa size en son yapılan yedeklemenin detaylarını da gösterir. Buradan “Google Drive Yedekle” yazısına tıklayın ve karşınıza çıkan menüden yedekleme ayarlarını dilediğiniz şekilde değiştirin.

İlginizi Çekebilir: Powerbank Kullanmak Zararlı Mıdır

Android WhatsApp Yedeklerini Silme

 • İlk öncelikle ana ekrandan “Dosyalarım” kısmına gidin ve tüm dosyaları açın.
 • Daha sonra telefonunuzun dahili hafızasından “WhatsApp” dosyasını seçin.
 • Açılan menüde “Databases” yazısına tıkladıktan sonra sohbet yedekleriniz karşınıza çıkacaktır. Burada yer alan yedekleri silebilirsiniz.

iPhone WhatsApp Yedeklerini Sime

 • Ayarlar” menüsünden Apple kimliğinizi açın ve iCloud hesabınıza bağlanın.
 • Giriş yaptıktan sonra iCloud başlığı altında yer alan “Saklama Alanını Yönet” bölümüne tıklayın.
 • Açılan menüden WhatsApp uygulamasını seçtikten sonra “Verileri Sil” yazısına tıklarsanız sohbet yedekleri tamamen temizlenir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; WhatsApp yedeklerini nasıl silerim , WhatsApp yedeklemeyi nasıl silerim , WhatsApp yedeklemeyi nasıl görebilirim , WhatsApp yedeklemeyi nasıl iptal edebilirim , WhatsApp yedeklemeyi kapatma , android WhatsApp yedek silme
WhatsApp yedeklemeyi silme , WhatsApp yedeklemeyi silmek , WhatsApp yedeklemeyi durdurma , WhatsApp yedeklenmiş konuşmaları silme
WhatsApp yedeklemelerini silme , WhatsApp yedek silme , WhatsApp yedekleme kaldırma.