whatsappa-karanlik-nasil-yapilir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 1 Yorum / 284 Görüntülenme

WhatsApp’a Karanlık Nasıl Yapılır

WhatsApp’a Karanlık Nasıl Yapılır ,Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, merakla beklenen Karanlık Mod özelliğini aldı. iOS 13 ve Android 10 yüklü cihazlarda kullanılabilen Whatsapp karanlık modu ile uygulama, arka planda siyah bir görüntü oluştururken karanlık bir görünüm alıyor.

WhatsApp Karanlık Mod Ne İşi Yara

WhatsApp, 2.18.100 sürümüyle birlikte uygulamayı iOS 12 ile tam uyumlu hale getirdi. Ayrıca artık WhatsApp iOS Uygulaması iPhone XS, XS Max ve iPhone XR ile de tam uyumlu çalışacak. Ayrıca, sohbet penceresindeki metin balonlarının üzerinde parmağınızı basılı tuttuğunuzda açılan Hızlı Menü arayüzünü de güncelledi.

Apple’ın iOS 10 ile getirmeyi planladığı ancak bir çeşit başarılı karnalık modu değil, iOS 11 ile birlikte satışa sunulacak. Aslında, bu özelliğin adının tam olarak ne olduğu biraz belirsiz. Bunun nedeni, Gece Modu adlı bir özelliğin olmasıdır, ancak Apple bu özelliği tam olarak Gece Modu olarak adlandırmaz. Buna Dark Mod adını verdi. Demek istediğim, buna karanlık mod demek yanlış olmaz.

iOS 10’da bulunan ancak çok verimli olmayan bu özellik, iOS 11 ile tam olarak çalışacaktır.

Gece Modu’nu etkinleştirdiğiniz de, telefonunuzdaki temayı değiştirmiş gibi olursunuz. Bu nedenle çoğu kullanıcının bu özelliği beğeneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu özellik ile özellikle gündüzleri akşamları gözlerimizi daha fazla ışığa maruz bırakmayarak daha fazla yorgunluktan kurtulabiliriz.

WhatsApp Karalık Mod Nasıl Aaçılır?

WhatsApp’a Karanlık Nasıl Yapılır ,Ne yazık ki WhatsApp’ın karanlık temayı anlayışı renkleri karartmaktı. Bu nedenle Beyaz / Siyah ekranlar için siyah tema seçeneği henüz mevcut değil. Ancak bu tam siyah temanın kesinlikle yaz aylarına geleceğini söyleyebiliriz. WhatsApp’ın karanlık temasını kullanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 1. WhatsApp uygulamasını açınız.
 2. WhatsApp uygulmasını açtıktan sonra “Ayarlar” kısmına tıklayınız.
 3. Ayarlar kısımını açtıktan sonra “Sohbetler” kısmını açınız.
 4. Sohbetler kısımını açtıktan sonra “Tema” kısmına tıklayınız.
AliExpress'ten Telefon Nasıl Alınır

whatsappa-karanlik-nasil-yapilir-1

 1. Tema kısımını açtıktan sonra “Tema Seç” kısmına tıklayınız.
 2. Tema Seçin kısımını açtıktan sonra “Tema açık yada koyu” kısmına tıklayınız.

whatsappa-karanlik-nasil-yapilir-2

WhatsApp Karanlık Mod Özelliği Ne İşe Yarar?

WhatsApp güncellemesinin en heyecan verici özelliği, WhatsApp’ın son zamanlarda uygulamalar arasında oldukça popüler olan Karanlık Mod seçeneğini test etmeye başlaması. Ancak özellik hala alfa aşamasındadır ve tüm kullanıcılara yayınlandığında tamamen farklı bir görünüme sahip olabilir.

Bu mod, daha önce kullandıysanız YouTube’da da kullanılır. Oturum açtığınız alandan Gece Modunu etkinleştirdiğiniz de, arka planın karanlık modda olduğunu fark edeceksiniz. Bu, bazı kullanıcılar tarafından beğenildi ve geri bildirimler oldukça olumlu oldu. Şimdi WhatsApp için de aynı durum bekleniyor.

Xiaomi Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Xiaomi Mi Max 2 Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir