Xiaomi Cevapsız Çağrılar Görünmüyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Xiaomi / 4 Yorum / 1867 Görüntülenme

Xiaomi Cevapsız Çağrılar Görünmüyor

Xiaomi Cevapsız Çağrılar Görünmüyor ,Cevapsız çağrı bildirimlerini görememeniz oldukça sıkıntılı bir durum. Neyse ki, Xiaomi cihazlarda gösterilmeyen cevapsız çağrı bildirimini çözecek birçok düzeltme mevcut.  Xiaomi telefonumda kullanıcılarının sık karşılattığı Gelen Aramalar Gözükmüyor sorunu birisi sizi aradığında, ana ekranda gelen arama yok.

Ekran karanlık ve yalnızca ses çalınıyor. Gelen bir aramayı kabul etmek için, açma / kapatma tuşuna basmanız, çentiği yukarıdan almam ve açmam gerekiyor. Ne yazık ki, bu sorunun çözümünden tam emin değişiz. İnternetten araştırma yaptık ve bazı kullanıcılarının bu sorunu yaşadıklarını gördük. Kesin çözüm yönteminin yazarını görmedik ve yorum yazarak makalemizi okumak için çözüm yöntemini bulursanız memnun oluruz.

Xiaomi Cevapsız Çağrılar Görünmüyor Sorunu Çözümü

Cevapsız çağrı bildirimlerini görememeniz oldukça sıkıntılı bir durum. Neyse ki, Xiaomi cihazlarda gösterilmeyen cevapsız çağrı bildirimini çözecek birçok düzeltme mevcut. Bazen, bildirimler Telefon uygulaması için devre dışı bırakılır. Cevapsız arama bildirimlerini yeniden görmek için onları etkinleştirmeniz gerekebilir.

 1. İlk olarak Xiaomi telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
 2. Daha sonra “Uygulamaları” bölümüne girin. Daha sonrasında açılan kısımda “Uygulamaları Yönet” kısmına tıklayın.
 3. Böylece karşınıza telefonunuzda yüklü olan uygulamalar çıkacaktır.
 4. Bu uygulamalar arasından “Telefon” uygulamasına girin. Bir sonraki ekranda “Bildirimler” seçeneğine dokunun.
 5. Açılına ekranda “Bildirim göster” seçeneği aktif olsun. Hemen alt kısımda bulunan “Cevapsız Çağrılar” kısmına tıklayın ve açılan ekranda bütün seçenekler aktif olsun. Böylece bu uygulama ile ilgili bütün bildirimler gösterilecek.
Xiaomi Redmi Note 8 Güncelleme Sorunu

Bu adımları denedikten sonra umarım sorun çözülecektir. Eğer bu yöntem ile çözen arkadaşlarımız olursa yorumlar kısmında belirtebilirler.

Xiaomi Cevapsız Çağrılar Görünmüyor

Hepsi bu değildi. Bildirim panelindeki cevapsız çağrı bildirim sayacı bile bir sıkıntıdır. Yani, panelde cevapsız arama bildirimini temizlerseniz, sayaç genellikle 0’a sıfırlanmalıdır. Ancak, bu durumda sayaç cevapsız aramaları yığınlamaya başlar. Dolayısıyla bildirimleri silmenin bir etkisi yoktur. Bazı kullanıcıların yapmış olduğu değişikliklerden sonra düzeldiğini söylediler ve yazdıkları yazıyı aşağı kısımda sizlerde deneyerek yapabilirsiniz.

1. YÖNTEM: Bu yöntem Xaiom telefon üzerinde çalışır. Telefon uygulamasına girin ve verileri silmek için durmaya zorla’yı tıklayın. Devre dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin. Ayrıca uygulamayı diğer uygulamalarda gösterme ve kapatma seçeneğim de var ve umarım arkadaşımı bu şekilde geliştirir.

2. YÖNTEM: Ayarlar-Uygulamalar-telefon-açık depolama Önbellek seçeneği ile temizledim.Ayrıca, önbellekleri cihaz içindeki tüm uygulamalarla aynı şekilde temizledim. 1 gün sonra düzeldi.

Genel olarak, bu sorunun güncellemeden sonra meydana geldiğini, ancak hangi işlem veya güncellemenin tam olarak bilinmediğini söylüyor.

4 Yorum

 • R.Ç.

  Merhaba,

  Benim telefonum da xiaomi, güncelleme geldikten sonra cevapsız aramalar görünmez oldu, buradaki ayarları uyguladım ancak yine düzelmedi. Önemli aramalar gelebiliyor, bunları kaçırdığınızda sıkıntıya düşüyorsunuz, bu yüzden defalarca ayarları kurcaladım ve sonunda çözümü buldum.

  ÇÖZÜM:
  1-Ayarlar>Bildirimler>Kişiler ve Çevirici (Bildirimleri aktif hale getiriyoruz.)
  2-Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet>Tüm Uygulamaları Göster(Sağ üstteki üç noktadan.)
  Daha sonra sırasıyla şu ayarları yapıyoruz.
  a- Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet>Telefon>Bildirimler>Hepsini aktif et.>Bildirim Kategorileri>Telefon>Önemlilik>Yüksek.
  b-Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet>Telefon Hizmetleri>Bildirimler>Hepsini aktif et.
  c-Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet>Aramaları Yönet>Bildirimler>Hepsini aktif et.>Bildirim Kategorileri>Cevapsız aramalar>Önemlilik>Yüksek.

  Umarım siz de bu şekilde çözersiniz.

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • EBRU A.

  cevapsız arayanlar gzoukmuyor neden oluyor

  • Cep Hastanesi

   merhaba arıza tespştş için bakmak lazım

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir