xiaomi mi 5 hoparlor tamiri
/ Yazan:Cep Hastanesi / Xiaomi Hoparlör Değişmi / 1 Yorum / 4746 Görüntülenme

Xiaomi Mi 5 Hoparlör Sorunu

Xiaomi akıllı telefonlarla ilgilisorunlardan biri, hoparlörden ses çıkmaması veya hoparlörün çalışmamasıdır. Bu sorunun nedenleri; Sıvı – nem temasından sonra hoparlörün oksidasyonu Darbelere bağlı olarak hoparlör parçasının hasar görmesi Kısa devrelerden sonra hoparlör arızası

Bu makalede olduğu gibi, Xiamoi  hoparlör değişimi Cep Hastanesi teknik servis odasında Detaylı olarak açıklanmıştır.

Xiaomi Mi 5 Hoparlör Sorunu; Xiaomi İkinci Hoparlörden Ses Gelmiyor

Yazımıza devam etmeden önce bilgi paylaşmaya karar verdik. Xiaomi akıllı telefonlarından bazıları, 2 hoparlörleri varmış gibi altta sol ve sağ deliklere sahipler. Bu, deliklerin sol tarafındaki mikrofon. Sesi karşı tarafa yapar. Sağ kısım hoparlör görevi görür. Bu nedenle, hoparlörü açtığınızda, sol taraftan ses gelmez.

Xiaomi mi Max 2, xiaomi mi 9, xiaomi Mi 8, xiaomi Mi 8 SE gibi. Telefonunuzu tuttuğunuzda, sağ alt kısım hoparlördür ve sol alt kısım mikrofondur. Aşağıdaki ekran değiştirme videomuzu izlerseniz, bu alanları görebilirsiniz.

Xiaomi Konuşma Hoparlörü

Telefonlar konuşurken sesin geldiği bir ikinci hoparlör de mevcuttur.  Telefonunuzu aldığınızda, arama yaptığınızda, müzik çalarken vb. alt hoparlör etkinleştirilir. Telefonda konuşurken kulağınıza yakın gelen hoparlöre dahili kulaklık hoparlörü denir. Alt hoparlördeki arızalar da buradaki bileşende meydana gelebilir.

Xiaomi Mi 5 Hoparlör Sorunu Sorunum Hangi Parçada

Xiaomi Mi 5 Hoparlör Sorunu, Şimdi şu ana kadar verdiğimiz bilgileri özetleyelim. Telefonun altındaki sol deliklerden ses yoksa, sorun yoktur. Sağdaki alandan gelen ses varsa, hoparlör düzgün çalışıyor. Ses yoksa veya cızırtılı, düşük sesler varsa bazı problemler olabilir.

Telefonda konuşurken diğer tarafı duymuyorsanız, dahili kulaklık hoparlörünün arızalı olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi, Xiaomi akıllı telefon hoparlörünün nasıl değiştirildiğini, teknik servisimizdeki fiyatlandırmanın ne olduğunu sizinle paylaşalım.

Xiaomi Ahize Ses Sorunu

Bu başlık altında arkadaşlarınızla bilgi paylaşalım. Akıllı telefonlarda telefonlar için bir kavram yoktur. Bu konuyla ilgili bir makale yazdık. Bir göz atın öneririz.

alan, dahili Kulaklık, Hoparlör, mikrofon, kulaklık soketi nedir

Ahizeyi aradığınız kısım alt kısımdaki hoparlör olarak verilebilir. Sesin duyulduğu alan bir müziği açtığınızda telefonu hoparlör moduna geçirin.

Xiaomi Ahize, hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür

 1. Bilgileriniz silinmez.
 2. Orjinal hoparlör kullanılır.
 3. Telefonunuz Cep Hastanesi  hoparlör garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Teknik servis ortamımız, cihaz sağlığı için gerekli tüm koşulları sağlar. 7/24 8 farklı güvenlik kamerası tarafından kontrol edilir. Periyodik olarak sterilize edilir. Statik elektrikten tamamen statik elektrikten arınmış olacak şekilde tasarlanmıştır. Xiaomi ekran değiştirme Youtube çalma listemizi aşağıda paylaşalım.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir