Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Xiaomi Mi 6 Hapörlor Ses Sorunu

Xiaomi Mi 6 Hapörlor Ses Sorunu

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Xiaomi Mi 6 Hapörlor Ses Sorunu

Xiaomi Mi 6; akıllı telefonlarda yaşanan sorunlardan bir tanesi de hoparlörden ses gelmiyor olması ya da hoparlörün çalışmamasıdır. Bu sorunun yaşanma sebepleri;

  1. Sıvı – nem teması sonrasında hoparlörde yaşanan oksitlenme
  2. Alınan darbeler sebebi ile hoparlör parçasının hasar alması
  3. Yaşanılan kısa devrelerin ardından hoparlörün arızalanması

olarak verilebilir. Bu yazımızda Xiaomi hoparlör değişimi Cep Hastanesi teknik servis odasında nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Xiaomi Mi 6 İkinci Hoparlörden Ses Gelmiyor

Yazımıza devam etmeden önce bilgi paylaşmaya karar verdik. Xiaomi akıllı telefonlarından bazıları, 2 hoparlörleri varmış gibi altta sol ve sağ deliklere sahipler. Bu, deliklerin sol tarafındaki mikrofon. . Sağ kısım hoparlör görevi görür. Bu sebeple, hoparlörü açtığınızda, sol taraftan ses gelmez.

Xiaomi Mi 6 Konuşma Hoparlörü

Telefonla konuşurken diğer tarafın sesini duyduğumuz ikinci bir hoparlör de var. arama yaptığınızda, müzik çalarken vb. Alt hoparlör etkinleştirilir. Telefonda konuşurken kulağınıza yakın gelen hoparlöre dahili kulaklık hoparlörü denir. Alt hoparlördeki arızalar da burdaki bileşende meydana gelebilir.

İlginizi Çekebilir: Pendik Samsung Ekran Değişimi

Sorunum Mi 6 Hangi Parçada

Şimdi şu ana kadar vermiş olduğumuz bilgileri özetleyelim. Telefonun altındaki sol deliklerden ses yoksa, sorun yoktur. Sağdaki alandan gelen ses var ise, hoparlör düzgün çalışıyor. Ses yoksa yada cızırtılı, düşük sesler var ise bazı problemler olabilir.

Telefonla konuşurken karşı tarafın sesi gelmiyor ise iç kulaklık hoparlörü arızalıdır diyebiliriz. Şimdi Xiaomi akıllı telefon hoparlör değişimi nasıl yapılıyor, teknik servisimizde ücretlendirmesi nedir sizlerle paylaşalım.

Xiaomi Mi 6 Ahize Ses Sorunu

Arkadaşlar bu başlık altında bir bilgi paylaşımında bulunalım. Akıllı telefonlarda ahize diye bir kavram yoktur. Bu konu ile ilgili bir makale yazmıştık. Ona göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sizlerin ahize olarak adlandırdığı kısım alt kısımda bulunan hoparlör olarak verilebilir. Bir müzik açtığınızda, telefonu hoparlör moduna aldığınızda sesin geldiği alan.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; xiaomi mi 6 hoparlör sorunu , xiaomi mi 6 hoparlör , xiaomi mi 6 ses sorunu , xiaomi mi 6 hoparlör ses yükseltme , xiaomi mi6 ahize ses sorunu , xiaomi mi6 ses sorunu , xiaomi mi 6 ses gelmiyor , xiaomi mi 5 ses sorunu , xiaomi mi 6 ses yükseltme , mi 6 ses sorunu , mi 6 ses gelmiyor , mi 6 ses problemi , mi 6 ses yükseltme , xiaomi mi6 ahize sesi yükseltme.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar