Xiaomi Mi 6 Hapörlor Ses Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Xiaomi Mi 6 Hapörlor Ses Sorunu

Xiaomi Mi 6; akıllı telefonlarda yaşanan sorunlardan bir tanesi de hoparlörden ses gelmiyor olması ya da hoparlörün çalışmamasıdır. Bu sorunun yaşanma sebepleri;

  1. Sıvı – nem teması sonrasında hoparlörde yaşanan oksitlenme
  2. Alınan darbeler sebebi ile hoparlör parçasının hasar alması
  3. Yaşanılan kısa devrelerin ardından hoparlörün arızalanması

olarak verilebilir. Bu yazımızda Xiaomi hoparlör değişimi Cep Hastanesi teknik servis odasında nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Xiaomi Mi 6 İkinci Hoparlörden Ses Gelmiyor

Yazımıza devam etmeden önce bilgi paylaşmaya karar verdik. Xiaomi akıllı telefonlarından bazıları, 2 hoparlörleri varmış gibi altta sol ve sağ deliklere sahipler. Bu, deliklerin sol tarafındaki mikrofon. . Sağ kısım hoparlör görevi görür. Bu sebeple, hoparlörü açtığınızda, sol taraftan ses gelmez.

Xiaomi Mi 6 Konuşma Hoparlörü

Telefonla konuşurken diğer tarafın sesini duyduğumuz ikinci bir hoparlör de var. arama yaptığınızda, müzik çalarken vb. Alt hoparlör etkinleştirilir. Telefonda konuşurken kulağınıza yakın gelen hoparlöre dahili kulaklık hoparlörü denir. Alt hoparlördeki arızalar da burdaki bileşende meydana gelebilir.

İlginizi Çekebilir: Pendik Samsung Ekran Değişimi

Sorunum Mi 6 Hangi Parçada

Şimdi şu ana kadar vermiş olduğumuz bilgileri özetleyelim. Telefonun altındaki sol deliklerden ses yoksa, sorun yoktur. Sağdaki alandan gelen ses var ise, hoparlör düzgün çalışıyor. Ses yoksa yada cızırtılı, düşük sesler var ise bazı problemler olabilir.

Telefonla konuşurken karşı tarafın sesi gelmiyor ise iç kulaklık hoparlörü arızalıdır diyebiliriz. Şimdi Xiaomi akıllı telefon hoparlör değişimi nasıl yapılıyor, teknik servisimizde ücretlendirmesi nedir sizlerle paylaşalım.

Xiaomi Mi 6 Ahize Ses Sorunu

Arkadaşlar bu başlık altında bir bilgi paylaşımında bulunalım. Akıllı telefonlarda ahize diye bir kavram yoktur. Bu konu ile ilgili bir makale yazmıştık. Ona göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sizlerin ahize olarak adlandırdığı kısım alt kısımda bulunan hoparlör olarak verilebilir. Bir müzik açtığınızda, telefonu hoparlör moduna aldığınızda sesin geldiği alan.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; xiaomi mi 6 hoparlör sorunu , xiaomi mi 6 hoparlör , xiaomi mi 6 ses sorunu , xiaomi mi 6 hoparlör ses yükseltme , xiaomi mi6 ahize ses sorunu , xiaomi mi6 ses sorunu , xiaomi mi 6 ses gelmiyor , xiaomi mi 5 ses sorunu , xiaomi mi 6 ses yükseltme , mi 6 ses sorunu , mi 6 ses gelmiyor , mi 6 ses problemi , mi 6 ses yükseltme , xiaomi mi6 ahize sesi yükseltme

Xiaomi Ahize, Hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür

Xiaomi hoparlör sorunu bizim tecrübeli ve tecrübeli xiaomi teknisyenleri tarafından çözüldü. Xiaomi hoparlör değiştirme süresi 1 saat eğer bizim teknik servis adresi ve 3 (üç) iş günü kullandığınızda bizim 2-taraflı ücretsiz kargo hizmeti.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal hoparlör kullanılır.
  3. Telefonunuz Cep Hastanesi hoparlör garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Teknik servis ortamımız cihaz sağlığı için gerekli tüm şartları sağlamaktadır. 7/24 8 farklı güvenlik kamerası ile denetim altında tutulur. Periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir.