Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 3045 Görüntülenme

Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı

Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı; Xiaomi son dönemin en dikkat çeken akıllı telefon modellerinden birisi olarak gösterilen Xiaomi Mi Mix Alpha’yı tanıttı.  Ekran panelinin cihazın etrafını dolaşıp arka kameranın altında buluştuğu Mi Mix Alpha, kullanım açısından tasarım avantajını çok iyi düzeyde kullanıyor.

Cihazın arkasına uzanan ekran bölümünde ayrı, kenar bölümlerinde ayrı ayrı uygulamalar ve görevleri gerçekleştirmek mümkün oluyor.  Ayrıca ses ya da ekran kiliti için kullanılan bütün fiziksel tuşlar, Mi Mix Alpha ile yerini dokunuşlara bırakıyor. Ekranın altında yer alan çerçevenin kalınlı ise sadece 2,15 mm. Bu da neredeyse ekran gövde oranını %100’e yaklaştırıyor.  Ayrıca cihazda bir ön kamera yok, zira arkasını çevirip ekranda kendinizi görmeniz mümkün oluyor. Dolayısıyla tüm çekimleriniz tek bir kamera modülüne emanet ediliyor.

Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı

Şirket, ekran açısından sınırların ötesine geçti ve mi mix Alpha için 108 MP kamera donanımı kullandı. Kameranın fotoğraf becerileri zaten sızdırılmış ve çözünürlük vaadini uyandırdı. Bu 108 MP sensörü, Samsung tarafından üretilen ISOCELL Bright serisinin HMX modelidir. Başka bir deyişle, kamera ve sensör alanında yapılan tüm iyileştirmelere sahiptir. Bu kamera ile çekilen bir fotoğrafın çözünürlüğü 12,032 x 9,024 piksel ve ebatı yaklaşık 40 MB.

iPhone Batarya Değişimi Pendik
Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı
Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı

Xiaomi muhtemelen yalnızca bir 4.050 mAh pil sunan ekranda yer bulamayacak. Böyle büyük bir ekran, böyle yüksek çözünürlüklü bir kamera ile, bu, telefonu günde en az iki kez şarj edeceğiniz manasına gelir. Ama hemen merak etmeyin, çünkü telefonun şarj hızı, kablolu yada kablosuz olsun, göz kamaştırıcı. Kablolu şarj için 45 watt destek sunan Xiaomi Mi Mix Alpha, kablosuz tarafta 30 watt gücünde hızlı şarja sahip. Buna ek olarak, ters şarj özelliğini taşıyor tüm cihazlarla 10 watt enerji aktarmak mümkündür. Açıkçası telefon kablosuz şarj pedi üstünde yaşıyor gibi görünüyor.

 Snapdragon 855

Qualcomm’un son harikası Snapdragon 855+ ile gelen Mi Mix Alpha, bu sayede 5G desteğine de sahip oluyor. 12 GB RAM ve 512 GB’a kadar hafıza desteği sunan cihaz, performans konusunda sektörün son trendlerine ayak uyduruyor.

Telefon Çin’de 19.999 yuana satışa sunulacak. Dolar bazında 2800 dolarına denk gelen bu tutar, Türkiye için vergisiz 16.000 TL seviyesine denk geliyor.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir