Xiaomi Poco F1 Ekran Sararması
/ Yazan:Cep Hastanesi / Xiaomi Ekran Değişimi / 1 Yorum / 4225 Görüntülenme

Xiaomi Poco F1 Ekran Sararması

Xiaomi Poco F1 Ekran Sararması; Sorun, LCD matris dokunmatik sensör, koruyucu cam, ekran ve polarizör dahil olmak üzere ön panelin bir bölümü bir yapıştırıcı kullanılarak yapıştırıldığı için, zayıf bir imalat işleminin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu özel yapıştırıcı cihaza düzgün şekilde uygulanmadığında, ekranı ısıtır ve etkileşime girerek piksellerin anormal şekilde davranmasına neden olur.

Xiaomi Poco F1 Ekran Sararması; Xiaomi, Poco F1 akıllı telefonunu geçen sene ağustos da piyasaya sürdü ve orta sınıf akıllı telefon oyununu değiştirdiği için cihaz bir vahiyden başka bir şey değildi.

Ancak makul bir fiyata muhteşem şeyler dezavantajları var ve Poco F1 farklı değil. Sonuncusu o zamandan beri bir yazılım güncellemesi ile çözülmüş olsa da, uzun süre kullanılmadığı takdirde bir süre sonra ortaya çıkmış olan Poco F1 ile yeni bir sorun var.

Sarı Leke Sorunu

Telefonun bir tarafında sarı lekeli bir Poco F1 ünitesine çarptık. Spot mevcut değildi. Poco F1, Şubat 2019’da ilk sıradayım. Cihaz geldi. Spotu fark ettikten birkaç dakika sonra, Twitter ve web’de benzer raporlar aramak ve yapmak için makul bir şey olacağını düşündüğüm şeyi yaptım.

Şaşırtıcı bir biçimde, Poco F1’deki sarı nokta ile alakalı, birçoğu konunun iki ila dört aylık bir kullanım süresinden sonra ortaya çıkmaya başladığını doğrulayan birkaç olay yaşanmıştı. Ayrıca, bir avuç MIUI forum başlığında sarı nokta raporları vardı. Mobile Indian, Poco F1’in bazı sahipleriyle de konuştu ve yaklaşık 10 kişiden 3’ünün aynı sorunla karşı karşıya olduğunu buldu.

Xiaomi Poco F1 Ekran Sararması
Xiaomi Poco F1 Ekran Sararması

Telefon Ekranlarında Neden Sarı Lekeler Oluyor

Bu sorunla karşı karşıya olan ilk cihaz değil, pek çok telefonun, hatta Apple’ın bile sarı lekelerle karşılandığı bildirildi. Bu tür bir sorun, LCD matris dokunmatik sensör, koruyucu cam, ekran ve polarizör dahil olmak üzere ön panelin birkaç parçasının bir yapıştırıcı kullanılarak birbirine yapıştırılmasından dolayı, zayıf bir üretim sürecinin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Pocophone Ekran Sararması

Xioami Pocophone f1 cihazımı 02/2019 tarihinde satın aldım, daha önce 2014 senesinde satın aldığım Meizu MX4 marka telefonomu kullanarak 5 sene boyunca problemsiz bir biçimde bu telefona geçtim. Ancak geçtiğim için 3 aylık telefonumun ekranında ekteki fotoğrafta göründüğü gibi sararma oldu.

Telefon olmadan en az 1 ay servise gönderirsem, işimi telefonun doğasına göndermek için benim için esastır, ekranda bir araştırma yaptığımda, aynı kişinin kaç kişinin aynı problemi gördüğünü gördüm. Bu telefonların kronik bir problemi var. Xiaomi markasına güvendim. Çok hayal kırıklığına uğradım.

Xiaomi Poco F1 Ekran Sararması

Xiaomi Sorunu Nasıl Çözdü

Ancak, sarı nokta ekranın sol tarafında nerdeyse sarı + mor nokta desenine dönüştüğü için şüpheciliğim bir hız aldı. Ziyaret ettiğim ilk Mi Servis merkezi, sorunu çözmenin en az 3 iş günü süreceğini ve günün sonuna kadar sıralanmasını istersem başka birine gitmemi önerdiğini söyledi. Bununla beraber, ikinci Mi servis merkezine ulaştığımda, değiştirme sözü verildiği için işler daha da yumuşadı, ancak tüm formaliteleri çözmek ve cihazın fiziksel olarak tahrip edilip edilmediğini kontrol etmek için zaman harcadılar.

Ancak bu noktada sorun çözüldü, ancak Mi Hizmetindeki kişiler, sorunun satın alımdan yalnızca iki ay sonra, telefondaki sorunun ilk aşamada nasıl ortaya çıktığı konusunda tek bir açıklama yapamadılar. Pocophone F1 Ekran Sorunu Açıklaması

Xiaomi Front, şimdiye kadar satılan tüm pocophonef1’lerin% 0.3’ünün ekran sızıntısı sorununu gördüğünü açıkladı. Xiaomi, problemden etkilenen kullanıcıların en yakın yetkili servise başvurmasını önerir.

Merak Edilen

Poco F1’imde yeni kalibre edilmiş bir ekran elde ettikten sonra, şimdi merak edebileceğim tek şey, tekrar sarı bir nokta görene kadar akımın ne kadar sürede biteceği. Poco F1 kullanıcılarının % 30’unun benzer bir sorun yaşadığı gerçeğini göz önüne alarak, Xiaomi ve Poco’nun orta seviye pazarda bir oyun değiştirici sunmayı başarmasına rağmen, son kullanıcının yalnızca bir defalık kalacağını söylüyorlar. Poco markasının kullanıcısı? Yaklaşan Poco F2 farklı olacak mı ve daha nitelikli kontrollerle gelecek mi? Sadece zaman gösterecek.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir