Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Xiaomi Redmi Note 8 MIUI 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

Xiaomi-Redmi-Note-8-Miui-12-Guncellemesi-Ne-Zaman-Gelecek

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek,Xiaomi MIUI, Android kullanıcı arayüzünün yeni bir sürümünü sunuyor. MIUI 11’in takipçisi olan en son yazılım MIUI 12, Xiaomi telefonlarına bir dizi özel kullanıcı arayüzü değişikliği ve görsel iyileştirmeler getiriyor. Yeni özellikler arasında yeniden tasarlanmış bir karanlık mod, geliştirilmiş gizlilik ve güvenlik araçları, yeni animasyonlar ve MIUI 12 ile birlikte gelen yeni duvar kağıtları yer alıyor.

Aynı zamanda Xiaomi, MIUI aylık 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu. En son sürüm aynı zamanda TÜV Rheinland’ın “genişletilmiş Android sistemi Gizlilik Koruma Testi”  geçen ilk mobil işletim sistemidir.

MIUI 12 ile birlikte gelen yenilikler aşağıdadır. MIUI 12 güncellemesini alacak telefonları da ekledik.

MIUI 12 Çıkış Zamanı Ve Alacak Telefonlar

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek , Xiaomi Redmi Note 8 MIUI 12 güncellemesinin kararlı sürümünü 2020 eylül ayı sonuna kadar yayınlayacağını duyurdu. Ayrıca bugün itibariyle Çin’de beta test programını başlatıyor.

MIUI 12 Uyumlu Akıllı Telefonlar

Haziran ayı itibarıyla MIUI 12 güncellemesini alacak Xiaomi ve Redmi telefonları aşağıdaki gibi sıralanıyor;

Birinci dalga

 • Xiaomi Mi 10 Pro
 • Xiaomi Mi 10
 • Xiaomi Mi 10 Youth Edition
 • Xiaomi Mi 9 Pro
 • Redmi K30 Pro
 • Redmi K30
 • Redmi K20 Pro
 • Redmi K20

İkinci dalga

 • Mi Mix 3
 • Xiaomi Mi 8 series
 • Redmi Note 8 Pro
 • Redmi Note 7, 7 Pro

Üçüncü dalga

 • Mi Mix 2
 • Redmi 8, 8A
 • Redmi 7, 7A
 • Mi CC9, CC9 Pro, CC9e

Xiaomi MIUI 12 Güncellemesinde Gelecek Özellikler

Eylül  ayının sonundan itibaren kullanıcılara sunulmaya başlanacak olan bu Xiaomi MIUI 12 Güncellemesinde Gelecek Özellikler ;

Koyu Mod 2.0

MIUI 12 ile birlikte gelen The Dark Mode 2.0 özelliği ile Xiaomi telefonları duvar kağıdını karartma imkanına sahip. Bu özellik saate göre çalışır, gece ve gündüz duvar kağıdının kararmasına göre otomatik olarak ayarlanabilir.

Dark-Mod

Xiaomi ayrıca karanlık ve aydınlık modlar arasında geçiş yapan kullanıcılara metnin gösterilme şeklini de değiştiriyor. MIUI 12 ile telefon, Karanlık Mod açıldığında parlamayı azaltmak için yazı tipi boyutunu ve kalınlığını otomatik olarak ayarlar. Yazı tipinin kontrastı da kullanıcının ortamındaki ışığa göre ayarlanacaktır. Bu şekilde, düşük aydınlatmalı ortamlarda metin görünürlüğü önemli ölçüde artacaktır.

İlginizi Çekebilir: iTunes Ekranında Kalıyor Çözümü

Sensory Visual Design

MIUI 12’de Xiaomi ayrıca temel sistem bilgisini görselleştirdi. Bu şekilde sistem hakkındaki bilgileri bir bakışta net bir şekilde görebilirsiniz. Xiaomi bu görüşü “Duyusal Görsel Tasarım” olarak adlandırıyor. Bu, telefonun Ayarlar bölümünde sistem bilgileri sayfasına girdiğinizde kullanılabilir depolama alanı gibi bilgileri ilk bakışta net bir şekilde görmenizi sağlayacaktır. Diğer sistem bilgileri de grafikler ve görsel diyagramlarla görüntülenecektir. Bu, bilgilerin anlaşılmasını kolaylaştıracaktır.

Süper Duvar Kağıtları

Xiaomi ayrıca MIUI 12 ile birlikte “Süper duvar kağıtları” adlı bir özelliği de getiriyor. Şirketi, mevcut uzay keşif verilerine dayanarak Mars ve Dünya’nın yüksek doğrulukta ve animasyonlu üç boyutlu modellerini yarattı. Süper duvar kağıtları hem kilit ekranını hem de Ana ekranı kullanabilecektir. Karanlık Mod açıldığında, seçilen gezegen de gece saatine geçecek ve böylece görsel deneyimi artıracaktır.

Sensory-Visual-Design

Yeni Animasyonlar

Xiaomi ayrıca MIUI 12 ile birlikte görsel yeniliklere de odaklanıyor. Yeni kullanıcı ara yüzü gerçekçi hava animasyonları getirecek. Ayrıca, hızlı çekim film biçiminde gerçek zamanlı hava değişikliklerini ekranda gösterecektir.

Uygulama simgelerinin animasyonu da yenilenmiştir. Uygulama simgeleri, hareketlerinize bağlı olarak gerçek zamanlı geri bildirim üretecektir. Xiaomi, uygulama simgelerinin Dokunmatik Hareketin yönüne ve hızına bağlı olarak farklı davranacağını söylüyor.

Örneğin, bir uygulamayı kaldırdığınızda, dalgalanan animasyon etrafındaki uygulama simgelerini de etkileyecektir. Uygulamaların açılması ve kapatılması da yeni animasyonlar oluşturacaktır.

Genişletilmiş Gizlilik

MIUI 12, Xiaomi telefonlarına genişletilmiş güvenlik özellikleri getiriyor. Örneğin, uygulamalara yalnızca kullandığınız tek bir süre için izin verebileceksiniz. Uygulama kullanımı sona erdikten sonra izinler kaybolacaktır. Telefonunuzda izin kullanımını açıkça belirtmeyen uygulamalar için “Her Zaman İzin Ver” seçeneği gösterilmeyecektir.

MIUI 12 ayrıca kullanıcıların uygulama davranışını takip etmelerine yardımcı olacaktır. Telefonunuzda bir uygulamanın nasıl davrandığının kayıtlarını görebileceksiniz. Uygulamanın topladığı bilgiler, kullandığı diğer uygulamalar ve bunun gibi ayrıntılar gösterilecektir.

Fotoğraf paylaşımı da daha güvenli olacak. Xiaomi ayrıca, fotoğraflar başkalarıyla paylaşıldığında cihaz ayrıntıları gibi hassas bilgilerin onlardan çıkarılacağını söylüyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; xiaomi redmi note 8 güncelleme , xiaomi redmi note 8 pro miui 12 güncelleme ne zaman
xiaomi redmi note 8 miui 12 güncellemesi , xiaomi redmi note 8 miui 12 güncelleme , redmi note 8 miui 11 ne zaman gelecek.