Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Xiaomi Telefon Hoparlör Sorunu

Xiaomi Telefon Hoparlör Sorunu

Xiaomi Telefon Hoparlör Sorunu

Xiaomi Telefon Hoparlör Sorunu, Akıllı telefonlarımız sıklıkla kullandığımız teknolojik araçlar oldukları için bozulma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Özellikle sürekli kullanıldığından, ahizenin ve hoparlörlerin parçaları zamanla bozulur veya toz ve kir gibi parçacıklarla tıkanır.

Buna ek olarak, sıvı temaslı cihazlarda ilk bozulan noktalardan biri hoparlörün parçaları olabilir.

Xiaomi Telefonun Hoparlör Arızası

Hoparlörler bazen üretim hatası ve bazen kullanım hatası nedeniyle hasar görebilir. Xiaomi hoparlör arızasını inceleyelim. Telefonun kendisinin neden olduğu bozulma sesi çok zayıflatıyor ya da hiç yapmıyor.

Bunun nedeni teller veya içindeki iletkenlerin bağlantısı kesilmiş olabilir. Düşmenin etkisiyle yaşanabilecek hoparlörün bozulması da yeni bir hoparlör değişimiyle düzeltilebilir. Dışarıdan fark edilmeyen bir sorun hoparlörün içine zarar verebilir ve kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Xiaomi Hoparlörün Bozulduğunu Nasıl Anlarım ?

Xiaomi Telefon Hoparlör Sorunu, Bir başlıkta bahsedilen sorunlar gibi su ve düşme etkileri farklı sonuçlar verebilir. Suya düşen telefon veya hoparlör kısmında sıvı bulunan bir telefon, ses kısmından cızırtılı bir ses verir. Bu durumun kalıcı hale gelmesi ve düzelmemesi, bu bölümde daha sıvı olduğunu ve telefonun diğer bölümlerini de etkileyebileceğini gösterebilir.

Makul fiyatlarla garanti ettiğimiz konuşmacı değişikliğinden yararlanmak için Cep Hastanesi Profesyonel Teknik Servis ile iletişime geçebilirsiniz. Telefonlarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız, dikkatli olmanız ve kırılmış olmaları durumunda tamir edilmeleri için bizim gibi garanti veren şirketleri seçmelisiniz.

Xiaomi Telefon Hoparlör Sorunu

Telefon hoparlörü deliklerinin toz, kir, elbise pamuğu ve benzeri partiküllerle tıkanması.Telefon hoparlörünün bozulmasının bir diğer nedeni donanım sorunlarıdır. Hoparlörlerde soketin (iletişim kanalı) kırılması neden olur.

Bunlar telefon hoparlörünü bozmanın ana nedenleridir. Telefon hoparlörünü sağlam tutmak ve cızırtılı ve boğuk ses çıkarmamak için hoparlörü temiz tutmak ve telefonu darbelere karşı korumak gerekir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Xiaomi Telefonlarda Ahizenin Hoparlörden Farkı Nedir ?

Ahizeler, telefon görüşmeleri yaparken kulağımıza sesin gelmesini sağlayan kısımdır. Telefonunuzdaki küçük bir hoparlör olan ahize, zaman zaman içine toz, ıslanma ve çarpmaların bir sonucu olarak çalışmayabilir.

Xiaomi el cihazı ve hoparlör değişim hizmeti sunan Cep Hastanesi Profesyonel Teknik Servis, müşterilerinin her türlü talebini ve ihtiyacını güvenli ve garantili bir şekilde yapma ilkesini benimsemiştir. Müşterilerimizin memnun kalması çok önemlidir. Web sitemizden şirket adresimizi alarak kırık telefonlarınızı ücretsiz gönderim ile bize gönderebilirsiniz. Fiyatlarımız ve ürün çeşitlerimizi incelemek için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz.

Xiaomi Hoparlör Değişim İşlemi Ne Kadar Sürer ?

Servisimize teslim edilen Xiaomi hoparlör tamiri adına teknik servis işlemlerinde, hatanın kullanımı etkileyip etkilemediğine dair yapılacak testler vardır. Bazen bir sıvı temas cihazının hoparlörü bozulur, bazen darbenin sonunda bir hoparlör problemi vardır. Tüm bunların yanı sıra, uzun kullanım ve kozmetik bakımı olmayan cihazların hoparlör kısımlarında toz ve kir parçacıkları birikir.

Onayınıza göre hizmetimize gelen müşterilerimiz için 60-90 dk. içinde, hoparlör değişim sürecini gerçekleştiriyoruz. Kargo ile gönderilen cihazlar için, hoparlör değişim süreci 3 (üç) iş günü sürer.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; xiaomi telefon hoparlör temizleme , xiaomi telefon hoparlörden ses gelmiyor , xiaomi stereo hoparlör telefon , xiaomi bluetooth hoparlör telefon , telefon hoparlörüne su kaçtı xiaomi.