Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Xiaomi Telefonu Televizyona Bağlamak

Xiaomi Telefonu Televizyona Bağlamak

Xiaomi Telefonu Televizyona Bağlamak

Birçok Xiaomi akıllı telefon kullanıcısı, Mi PC Suite adlı bir uygulama sayesinde telefon ekranlarını bilgisayarlarına yansıtabilir. Gelişen televizyon teknolojileri sayesinde kullanıcılar artık telefon ekranlarını televizyonlarına da yansıtabiliyor. Bu telefonunuz sayesinde oyun oynayabileceğiniz, film  ve dizi izleyebileceğiniz, fotoğraflarınıza veya diğer uygulamalara TV ekranınızda bakabileceğiniz anlamına gelir.

Bu özelliğin bir diğer dikkat çekici yönü, internet bağlantısına ihtiyacınız olmamasıdır. İnternet bağlantısı olmadan ekranınızı TV’ye yansıtabileceğiniz bu uygulamaya gelin, Xiaomi telefonu üzerinden bir göz atalım. Devam etmeden önce hatırlamaya değer ekran Yansıtma’yı kullanmadan önce telefonunuza Miracast’ı indirmeniz gerekir. Ayrıca, TV’nizin Ekran Yansıtmayı desteklemesi gerekir.

Xiaomi Telefonumu Televizyona Nasıl Bağlarım

Ekrana Yansıtma

Birçok xiaomi akıllı telefon kullanıcısı, ekranlarını bilgisayarlarına yansıtmak için mi PC Suite’i kullanabilir. Gelişmekte olan televizyon teknolojileri sayesinde, kullanıcılar artık telefon ekranlarını televizyonlarına yansıtabilirler. Bu oyun oynayabileceğiniz, film ve dizi izleyebileceğiniz, fotoğraflarınızı veya diper uygulamalarınızı TV ekranınızda görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu özelliğin diğer dikkat çekici özelliği, bir internet bağlantısına ihtiyacınız olmamasıdır. Bir internet bağlantısı ihtiyacınız bir olmamasıdır. TV ekran yansıtabilirsiniz bu uygulama ile Xiaomi telefona bir göz atalım devam etmeden önce hatırlamaya değer. Ekran yansıtma özelliğini kullanmak için Mi PC Suite uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Yazılım Güncelleme Başarısız Sorunu Çözümü

Devam etmeden önce hatırlamakta fayda var. Ekran Yansıtma özelliğini kullanabilmeniz için telefonunuza  Mi PC Suite uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Ayrıca televizyonunuzun Ekran Yansıtma özelliğini desteklemesi gerekmektedir.

XiaoMi Telefonu Televizyona Ekran Yansıtma

Bu özellik ilk olarak MIUI 10’da tanıtıldı ancak MIUI 11’de optimize edildi. Bu özelliği kullanarak telefonunuzun ekran içeriğini TV veya PC gibi harici bir monitöre kolayca yansıtabilirsiniz. Ek olarak, MIUI 11 bizim için büyük kolaylık sağlayan üç yeni seçenek sunuyor:

 • Pencereyi küçült: Telefonunuzun diğer özelliklerini kullanmak için pencereyi küçültün
 • Ekran kapalı: Yansıtma, cihazınızın ekranı kapatıldığında devam eder. Bu özellik güç tüketimini azaltır.
 • Özel öğeleri gizle: harici monitörde bildirimleri, gelen aramaları ve diğer özel öğeleri göstermez

XiaoMi Telefonu Televizyona Bağlamak Nasıldır?

 1. Televizyonunuzu çalıştırın.
 2. Telefonunuzu açık konuma getirin.
 3. Televizyon ekranınızdan Ekran Yansıtma’yı Başlat seçeneğini bulun.
 4. Ekran Yansıtma seçeneğini Açık konuma getirin.
 5. MIUI telefonunuzun Ayarlar kısmına girin.
 6. Ağ bölümünden Daha fazla kısmına tıklayın.
 7. Kablosuz Ekran’ı seçin
 8. WiFi bağlantısı açılacak ve bağlantı televizyonunuzu bulacak.
 9. Aynı Bluetooth üzerinden telefon bağlantısı sağlar gibi televizyonunuz telefonunuz ile bağlantı sağlayacaktır.
 10. Telefonunuz, televizyonunuzu bulduğunda Akıllı TV’nizin ismini seçerek bağlantı kurulması için bir süre bekleyin.
 11. Televizyonunuzda bağlantı izni için bildirim gözükecektir.
 12. Televizyonunuzdan bağlantı iznini onayladığınızda televizyonunuzu telefon ekranınız gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefonu Ekran Yansıtma Özelliği Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim

TV ayarlarınızdan TV seçenekleri özelliğini girin. WiFi bağlantı seçeneği olup olmadığını kontrol edin. Birçok televizyonun köşesinde WiFi özelliği olduğunu gösteren bir logo vardır, böylece bir özellik olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; XiaoMi Telefonu Televizyona Bağlamak  xiaomi televizyona bağlamak, xiaomi mi5 televizyona bağlamak, xiaomi mi a1 televizyona bağlamak, xiaomi redmi 5 plus televizyona bağlamak, xiaomi note 3 televizyona bağlamak, xiaomi redmi note 4 televizyona bağlamak, xiaomi mi 6 televizyona bağlamak, xiaomi mi 8 televizyona bağlamak.