Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yan Sanayi Ekran Nasıl Anlaşılır

Yan Sanayi Ekran Nasıl Anlaşılır

Yan Sanayi Ekran Nasıl Anlaşılır?

Yan Sanayi Ekran Nasıl Anlaşılır telefonunuzun ekranı kırıldı ve sizde ekranınızı yaptırınız fakat takılan ekranın yan sanayi olduğundan şüphe ediyorsunuz. Bu yazımızda orijinal ekran ile yan sanayi ekran arasındaki farkları anlatacağız.

Yan Sanayi Ekran Nasıl Anlaşılır?

Ekranda kapalı olduğunda, rengi siyah olmalıdır. Bu nedenle, daha açıklayıcı olmak gerekirse, ekran kapalıyken siyah değil de daha çok gri tonlarında duruyorsa o ekran orijinal değildir. Orijinal ekran simsiyah olmalıdır. Eğer simsiyah değil ise ekranı yaptırdığınız firmaya iade talep edin.

Orijinal Ekran
Orijinal Ekran

Yan Sanayi Ekran Farkları

  • İkinci bir durum, ekranınız açıkken beyaz bir sayfa açmanızdır. Örneğin; Sms sayfası. Bu beyaz kısımlarda koyulaşma ve renk değişikliği varsa, bu ekranın yan sanayi bir ekran olduğunu gösterir.
  • Başka bir durum, ekranın canlılığını yitirmesi, renkleri orijinal ekrandan daha kötü yansıtması ve dokunma hassasiyetinin aynı olmamasıdır.

Yan Sanayi Ekran Zararları ve Orijinal Ekran Farkları

  • Düşük kaliteli ekranlar zayıf ışık yoğunluğuna ve rengine sahiptir.
  • Bu ekranlarda görüntü daha sarımsı veya pembe olur.
  • Aynı zamanda, çok fazla ışık yaydıkları için de gözleri tahriş eder ve çok fazla güç tüketir.
  • Cep Hastanesi bu anlamda orijinal kaliteli ekranlar kullanır.
  • Bu ekranlar, markaya verilen orijinal ekranlarla aynı kalitede ürünlerdir.

İlginizi Çekebilir: Huawei Güç Tuşu Çalışmıyor

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone yan sanayi ekran nasıl anlaşılır , iphone x yan sanayi ekran nasıl anlaşılır , iphone 6 yan sanayi ekran nasıl anlaşılır , apple yan sanayi ekran nasıl anlaşılır , yan sanayi ekran , huawei yan sanayi ekran nasıl anlaşılır , yan sanayi ekran ne demek , samsung yan sanayi ekran nasıl anlaşılır , yan sanayi telefon ekran nasıl anlaşılır.