Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirme

Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirme

Yanlislikla Silinen Mesajlari Geri Getirme

Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirme ,Sms’leri sildikten hemen sonra bunu yaptığınızdan emin olun. Bir dosyayı sildiğinizde, Android bu alanı yazılmaya hazır olarak işaretler. Böylece, eski veriler bir süre bellekte kalır.

Ancak daha fazla dosya indirmeye başladığınızda hızlı bir şekilde kaybolacaktır. Bu nedenle, veri kurtarma mümkün olan en kısa sürede yapılmalı ve daha sağlıklı sonuçlar verilmelidir.

Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır ?

Android telefonunuzdan SMS kurtarma zorlu bir iştir. Çoğu telefon markası ve modeli için, İnternet’ten kolay erişim programları ile ev ortamında bunu yapmak pek olası değildir. Android işletim sisteminin sınırlamaları nedeniyle, internetten lisanslı yazılımın sonuçlanıp sonuçlanmayacağı belli değildir.

Silinen Mesajları Geri Alma

Dahası, kendi başınıza yapmak için bir çaba durumu daha karmaşık hale getirebilir. Sonuç olarak, sms’leri geri getirmek çok daha maliyetlidir ve yalnızca güvenilir şirketlere satılan adli Bilgi İşlem ve veri kurtarma programları ile yapılabilir.

iOS İçin Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Silinen mesajlar iOS, icloud veya iTunes üzerinden yedekleme yoluyla geri yüklenebilir. Bunun için;
Silinen mesajları bu bölümden dosya >> cihazlar ve yedeklemeyi geri Al’ı tıklatarak alabilirsiniz.
Dosyalarınızı yedeklemek için; Dosya > > cihazlar ve yedekleme seçenekleri yedekleme işlemini takip ederek başarıyla gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Kişi Engelleme

Android İçin Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Android işletim sistemi olan cihazlarda silinen mesajları geri yüklemek için kurtarma programlarından birini kullanmanız gerekir. Sunabileceğimiz kurtarma programlarından bazıları şunlardır;
Android Veri Kurtarma
Coolmuster Android SMS + iletişim Kurtarma
Android için Wondershare Dr Fone
kolayca telefonunuzda yukarıda belirtilen programlardan birini yükleyerek silinen mesajları Arka yükleyebilirsiniz. ayrıca  Android Data Recovery uygulaması ile sadece silinen mesajlarınızı değil, aynı zamanda silinen fotoğraflarınızı, videolarınızı, telefon rehberinizi ve birçok  dosyanızı da geri getirebilirsiniz.
Aşağıda anlatılan adımları izleyerek silinen mesajları geri getirebilirsiniz.
Yukarıda ki kurtarma programlarında biri bilgisayarınıza yükleyin.
2- Telefonunuzun ayarlar kısmından “Telefon Hakkında” bölümüne dokunun. Gelen ekrandan “Derleme Numarası” seçeneğine 7 kez dokunun. Daha sonra “Ayarlar” bölümüne geri gelerek “Geliştirici Seçenekleri”ne dokunun. Karşınıza gelen sayfada “USB hata ayıklama” seçeneğini işaretleyin.
3- Kurtarma Programı açıkken telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.
4- Programdan “Tarama-Scan”a dokunarak silinen verileri yeniden taratın.
5- Telefonunuzun mesaj bölümün açın.
6- Telefonunuzun ekranına silenmiş olan mesajlarınız geri gelecektir. Mesajları işaretleyerek “Recover(kurtarma)”e dokunun. Silinmiş olan mesajlarınız geri gelmiş olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.