Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır

Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır

Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır

Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır Akıllı telefonlar artık işletim sistemini bilgisayarlar gibi kullanıyor. Genel olarak, Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemi şeklinde akıllı telefonlar görmeye başladığımız işletim sistemi birçok bilgisayar gerçekleştirebilir. Bu sayede artık sadece iletişim için kullanılmayan akıllı telefonları ajanda olarak, internete bağlanmak için, not tutmak için kısacası her alanda kullanabiliyorsunuz.

Bu şekilde telefonlarda mobil işletim sistemlerinin kullanılabilirliği ile sağlanan artılar saymayı bırakmaz. Tabii ki, akıllı telefonlar kullanıcılara büyük ayrıcalıklar sunsa da, bazı durumlarda, bilgisayarlar gibi akıllı telefonlarda sorunlar yaşanabilir.

Akıllı telefonlarla ilgili en büyük sorunlardan biri yavaşlama ve donmadır. Uzun süreli kullanımdan sonra ortaya çıkan bu sorun, aslında uygulamaların önbelleğinin birikimidir. Peki, Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır hangi yolları kullanabiliriz? Hadi daha fazla ayrıntı bakın.

Yavaşlayan Akıllı Telefon Nasıl Hızlandırılır?

Bu noktada, önce telefonunuzda aşırı yüklenmiş uygulamalar varsa kullanmadığınız uygulamaları silerek başlayabilirsiniz. Bu şekilde, hem telefonun hafızasını kazanacaksınız hem de telefon hızlanacaktır. Buna ek olarak, kullanıcılar telefonda RAM temizleme yapmak için başka bir yöntem deneyebilirsiniz. Ram temizleme işlemi büyük ölçüde donma sorunlarını ortadan kaldırır.

Özellikle, RAM temizliği yapılmadığında 1-2 GB’lık düşük Ram miktarı olan telefonların son derece yavaş olduğunu söyleyebiliriz. Gerekirse bu alanda Google Play aracılığıyla Ram temizleme programlarını indirerek telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Son olarak, telefonun hala yavaşlama sorunu varsa, dosyalarınızı yedekleyerek telefonunuzu da sıfırlayabilirsiniz. Bu şekilde, virüsler ve benzeri sorunlar nedeniyle bir yavaşlama varsa, bunu önleyeceksiniz.

5 adımda Android telefon hızlandırma!

Kullanmadığınız ve kullanmadığınız daha önce yüklenmiş uygulamaları silin ve devre dışı bırakın.

2-Her zaman geri planda çalıştırmak gerekmez uygulamaları uyku!

3-RAM temizleme uygulamaları yerine güç tüketen uygulamayı sonlandırın! Yakın zaman  kullanılan uygulamalarınızı 3. taraf bir uygulama kullanmadan periyodik olarak kapatın.

4-uygulamalar bazı dosyaları önbelleğe alabilir ve daha sonra çalıştırıldığında uygulamayı daha hızlı çalıştırabilen depolamaya kaydedebilir. Ancak günümüzde birçok uygulama çok fazla depolama alanı işgal ediyor. Depolama sorunlarınız varsa, uygulamaların düzenli olarak önbelleğe alınmış dosyaları silebilirsiniz.

5-hareketli duvar kağıdı, detaylar gibi yüksek ekran çözünürlüğü gibi ana sayfada gösterilen simgelerin sayısının artırılması, telefonu tüketmeye ve yavaşlatmaya zorlar.

İlginizi Çekebilir: Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme

Kötü uygulamaları silin

Optimize edilmemiş uygulamalar telefonunuzu yavaşlatabilir. Dahası, bu uygulamalar bazen en büyük şirketlerden gelebilir. Snapchat Android asmak için bilinir. Facebook uygulamasını kaldırdığınızda, yüzde 15’e kadar Hız kazanabilirsiniz. Facebook’un resmi uygulaması yerine bir üçüncü taraf Facebook uygulamasını kullanabilirsiniz. Bir anda yoğun ilgi gören resmi uygulama daha başka bir seçenek var.

Otomatik eşitlemeyi kapatın

Sosyal uygulamalar, haberler, hava durumu ve diğer uygulamalar, uzak sunucularla otomatik olarak senkronize edilecek şekilde ayarlanır. Bu tür uygulamaların sayısının artırılması yük altında telefonunuzu kırma neden olabilir.

Uygulamalarınızın senkronizasyon ayarlarını kontrol edin ve senkronizasyon sıklığını azaltın. Frekansı birkaç saatte bir veya her gün değiştirebilir veya tamamen kapatabilir ve kendinizi senkronize edebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  yavaşlayan android telefonu hızlandırma , yavaşlayan telefonu hızlandırma , telefon nasıl hızlandırılır , telefon nasıl hızlanır , yavaş çalışan telefon nasıl hızlandırılır.