Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yavaşlayan Telefonu Hızlandırma

Yavaşlayan Telefonu Hızlandırma

Yavaşlayan Telefonu Hızlandırma

Yavaşlayan Telefonu Hızlandırma, akıllı telefonunuz ne kadar güçlü olursa olsun, işletim sisteminiz Android ise, bir süre sonra yavaşlayabilir veya hatta donabilir. Çözüm nedir ? Elbette yeni bir cep telefonu satın almamak. Çözüm basit.

Yavaşlayan Telefonu Hızlandırma, telefonunuzu tekrar hızlandırabilirsiniz, bu da sadece birkaç basit şekilde yavaşlar. Nasıl? Haberimizde telefonun yavaşlamasını hızlandırma yöntemlerini sizler için derledik.

Android işletim sisteminin en büyük sorunu olan yavaşlama ve hatta donma olayı, tüm telefonlarda meydana gelen bir durumdur. Hangi markayı kullandığınız önemli değil. Zaman içinde yavaşlama probleminin satın alınmasından en geç 1 yıl sonra kendiliğinden donar ve nihayet hiçbir sebeple kapanma ve açılmadan ayrılır. Telefon yavaş yavaş değişime işaret ediyor. Bu acı durum, piyasada satılan 6-7 GB telefonlarda bile olabilir. Size söyledim ya, bu android’in en büyük sorunu …

Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

Çözüm aslında çok kolay. Sadece birkaç basit yöntemle WhatsApp’ı bile açmaya aciz hale gelen telefonunuzu anında hızlandırabileceksiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemleri uygulamanız yeterli.

Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırmak

Files Go’yu Google Play’den telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz. Google Play’de yüzlerce gereksiz dosya kaldırma uygulaması vardır. Tavsiyemiz Files Go dışında hiçbirini kullanmamaktır. Çünkü Google, Android’in dilini en iyi anlayandır.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Telefondaki bir uygulamadan çıktığınızda, uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Bu, işlemcinizi gereksiz yere yorar ve pil tüketimini artırır. Telefonun Ayarlar bölümünde, arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için uygulama ayarlarına erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü

Facebook ve Google Chrome Kullanmak

Facebook ve Google Chrome’un çok ciddi bir şekilde RAM tükettiğini artık bilmeyen yoktur. Eğer aktif bir Facebook kullanıcısıysanız Facebook Lite ya da Google Play’de güvenli ve daha az RAM, internet ve pil tüketen alternatif Facebook uygulamalarına bir göz atabilirsiniz.

Antivirüs Gerçekten Gerekli Mi ?

Bu sorunun cevabı yıllardır tartışma konusu oldu. Virüsten koruma uygulamaları telefonu yavaşlatır. Google Play’in yanı sıra, İnternet’ten telefonunuza sürekli olarak oyun ve uygulama indiriyorsanız, bir virüsten koruma programı önerilir. Google Play’den uygulama indiriyorsanız, gerçekten bir virüsten koruma programına ihtiyacınız yoktur. Çünkü son yıllarda Google Play Store’da ciddi bir temizlik içerisindeydi. Sahte veri hırsızı, uygulamalara karşı bir savaş yürütüyor.

Giriş Ekranınızı Temiz Tutun

Mümkünse giriş ekranınızda arama ve mesaj gibi kısa yollar dışında uygulama barındırmayın. Uygulamalarla dolu bir giriş ekranı telefonunuzu ciddi şekilde yavaşlatır.

Telefonu Formatlayın

Telefonu biçimlendirmek her zaman iyi bir çözüm olmuştur ve telefon rahat bir nefes alacaktır. Telefon, yaşadığı tüm zorlukları bu şekilde unutuyor. Çünkü biçimlendirilmiştir. Sıfırdan temiz bir kurulum, yavaşlayan telefonunuzun çözümü olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; yavaşlayan android telefonu hızlandırma , yavaş telefonu hızlandırma , ağırlaşan telefonu hızlandırma , yavaşlayan telefon nasıl hızlandırılır, 0telefon hızlandırma.

Cep Telefonu Tamiri Videosu