Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Yazılım Güncelleme Sunucu Bağlantı Kurulamadı

Yazılım Güncelleme Sunucu Bağlantı Kurulamadı

Yazilim Guncelleme Sunucusu Baglanti Kurulamadi

Yazılım Güncelleme Sunucu Bağlantı Kurulamadı, IOS geri yüklemeye veya güncellemeye çalışmış olduğunuzda iTunes software update Server’a bağlanamıyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin. iPhone, iPad yada iPod’unuzu güncellemek veya geri yüklemek için iTunes’u kullandığınızda, internete bağlı bulunmadığınız için itunes’un Yazılım Güncelleme sunucusuna bağlanamadığına dair bir uyarı mesajı görebilirsiniz.Bu mesajda, İnternet bağlantınızın çalışıp çalışmadığını denetim etmeniz ve yeniden denemeniz önerilir. Bu sorunu gidermek için şu adımları izleyin.

iOS Telefonunuzu iTunes Olmadan Güncelleme

Parolanızı unuttuysanız ve cihazınız kilitliyse yada cihazınız kurtarma modundaysa, iOS aletinizi güncellemek veya geri yüklemek için iTunes’u kullanmanız gerekir.

Konum bu şekilde değilse, aşağıdaki adımları izleyerek iTunes’u kullanmadan güncelleyebilir yada geri yükleyebilirsiniz:

 • iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bilgisayarınızdan çıkarın.
 • Cihazda Wi-Fi’yi açın. Yazılım güncelleştirmelerini indirirken, kişisel portföy yerine ağa bağlanmanızı öneririz.
 • Ayarlar> Genel> yazılım Güncellemesi’ne giderek cihazı güncelleyin.

Bu problemi düzeltmezse, bir sonraki çözüme gidin.

İnternet’e ve iTunes Store’a Bağlanın

Bilgisayarınızdaki tarayıcıyı açın ve bir web sayfası yükleyip yükleyemeyeceğine bakın. Arkasından, iTunes Store’a bağlanmayı deneyin.

 • internet’e bağlanamıyorsanız, yardım için bilgisayar yöneticinize veya web servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun. Başka bir bilgisayar yada ağ da deneyebilirsiniz.
 • internet’e bağlanabilirsiniz, ancak iTunes Store’a bağlanmaya çalışmış olduğunuzda bir hata iletisi görürseniz, olası iTunes Store hataları için çözümler bulun.
 • internete bağlanabiliyorsanız, sadece iTunes Store beyaz bir boş sayfa gösteriyorsa, katmanlı Servis Sağlayıcı yazılımını tanımlayın ve kaldırın.

Bu çözümler problemi düzeltmezse, hosts dosyanızı düzenleyin veya sıfırlayın.

Host Dosyası Nasıl Düzenlenir

Yazılım Güncelleme Sunucu Bağlantı Kurulamadı, Hosts dosyanız yazılım güncelleştirme sunucusuna erişimi engelleyebilir. Hosts dosyasını aşağıdaki benzer biçimde düzenleyebilir yada sıfırlayabilirsiniz.

Bir iş bilgisayarı kullanıyorsanız, hosts dosyanızı düzenlemeden önce bilgisayar yöneticinize danışın.

 • Finder’da, menü çubuğundan uygulamalar> Yardımcı Programlar> Terminal’i seçin.
 • Terminal uygulamasında, aşağıdaki komutu yazın ve hosts dosyasını açmak için Enter tuşuna basın:
 • sudo nano /private/etc/hosts
 • İstendiğinde, kullanıcı parolanızı yazın. Parolayı yazdığınızda Terminal penceresinde aslabir şey görünmediğini ihmal etmeyin.
 • Klavyenizdeki ok tuşlarını kullanarak hosts dosyasında gezinin.
 • Herhangi bir satır içeriyorsa Apple.com, satırın başında bir sayı işareti (#) ve boşluk karakteri ilave edin.
 • Basın CTRL tuşu Ana dosya kaydetmek için O.
 • Dosya adı isteminde Enter tuşuna basın.
 • Çıkmak için Control-X tuşlarına basın.

Bu sorunu gidermezse, güvenlik yazılımınız güncel olmayabilir veya yanlış yapılandırılmış olabilir. iTunes ve güvenlik yazılımınız arasındaki sorunları çözebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Mavi Ekran

iPhone OTA ile Güncelleme

Yazılımı iTunes üzerinden güncellediğinizde iPhone yazılım güncelleştirme sunucusuna bağlanamayacağınızı belirten bir bildiri görürseniz, alternatif bir çözüm ota üzerinden ios’un yeni sürümünü yüklemektir. Bu, yazılımı iPhone’da güncellemek ve itunes’a hiç ihtiyaç duymuyor.

 • Ayarlar ekranını ana ekranınızdan açın ve genel> yazılım güncellemesi kısmına gidin. İphone’unuzda ios’un yeni bir sürümü var ise, yükleme ekranı otomatikman açılır.
 • Yazılım Güncelleme işlemine devam etmek için “İndir ve Yükle” düğmesine tıklayın. İstendiğinde, sahipliğini doğrulamak ve indirmeye başlamak için PIN’İNİZİ girin.
 • Bittiğinde, iphone’unuz yine başlatılır. Başlangıçtan sonra, cihazınıza erişmek için şifrenizi girin.

Not: iphone Touch ID’yi desteklese de, yazılım güncellemesinden sonrasında şifre gereklidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone güncelleme yarıda kaldı telefon açılmıyor , iOS 14 güncelleme hatası , Yazılım güncellemesi yarıda kaldı , iPhone güncelleme yaparken bağlantı kesildi , iOS 14 hataları , Hücresel güncelleme Başarısız , iPhone güncelleme yaparken çöktü , iPhone firmware geri yükleniyor.